Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz frescho #26 üzenetére

    Nos, szerintem az EPYC 1. gen küldetése pont ez volt. Létezik, bekerült a katalógusokba, van belőle tesztgép. Már nem csak legyintesz rá, hanem kipróbáltad.

    Csak emlékből mondom, de úgy emlékszem, hogy a hagyományos webkiszolgálás nem fekszik az AMD-nek. Ez korábban is így volt valamiért, nem csak a zen esetén, hanem már a piledriver alapú opteronnál is. A mysql tesztjére kifejezetten emlékszem.

    Amúgy nem igazán értem, hogy miért. A zennek van persze néhány tipikus architekturális mássága az intel processzorokhoz képest. Rögtön lehetne okolni a ragasztót, de a ragasztónak ott lenne szerepe, ahol az egyes programszálak sokat cserélnek adatot cache-ben. Szerintem sem a webkiszolgálás nem igazán ilyen, és hát a mysql-ről se lehet elmondani, hogy ugyanazt a kérést több szálon tudná kiszolgálni.
    A memóriaelérés késleltetése, ami az intelnél jobb. Ez esetleg főleg az epycnél lehet kritikus ha és amennyiben olyan előfordulhat egyáltalán, hogy egy cpu magot nem a saját memória vezérlője szolgál ki, hanem valahogy átmegy minden az IF-en. Ennek főleg a mysql-t kell befolyásolnia, ami hát ugye eléggé igyekszik mindent bepakolni a memóriába. A turbó tényleg jobb volt az intelnél. Az első generációs ryzen úgy turbózott, hogy két magon turbózott, vagy egyáltalán nem. (epyc esetén feltehetőleg ez lapkánként volt érvényes) a zen+ esetén ezen sokat javítottak, úgyhogy majd még lehet javulás (csak ebből nem készül epyc)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz frescho #26 üzenetére

    Ez azért van, mert az Intel turbo megoldása agresszívabb és valahogy jobban el tudja osztani a kevesebb, de gyorsabb magra a terhelést.

    Ha lehet a RyZEN 1xxx -> 2xxx váltásból következtetni a következő Epycre, akkor ez már kisebb probléma lesz a következő szériában. A 2700x is sokkal agresszívabban turbózik mint az 1800x, ráadásul/főleg több mag esetén. A késleltetéseken meg majd javít a gyorsabb memória és mem vezérlő. remélhetőleg :)

Új hozzászólás Aktív témák