Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sh4d0w #2 üzenetére

    Kisípol a másik oldalon. :)

    Nem olyan rossz ez és van benne egy rakás lehetőség. Abban is amit már ma is sokan használnak... egy google asszisztens, de akár egy photos által összerakott montázs vagy egy "intelligens" képkeresés se ördögtől való és mind MI valamilyen szinten.

    Szóval lennének kényelmi lehetőségek - a kérdés az, hogy minek mennyi értelme van (rengeteg hülyeségre is pazarolnak erőforrást) és mi az ára: közvetlenül, mivel csak azért nem fog senki 500k-s telefont venni, hogy szóljon ha lejárt a tej a hűtőben vagy bármi más amúgy kényelmes dolgot elintézzen... és közvetve: adatgyűjtés - ami mai is masszívan van - megfejelve a tanulással: értelmezni is sokkal jobban tudják. Ez végtelen lehetőségeket teremt a gonosz gyíkemberek kezében is...

  • sb

    veterán

    válasz #74018560 #4 üzenetére

    "Bármire jó lehet"... mondanám iróniával. De itt most tényleg igaz mivel tanulásról és MI-ről van szó. Tehát komplex döntésekről amiket nehéz kategorizálni és algoritmizálni. Épp ezért kell hozzá tanulás. :)

    De ha mégis kéne vmit mondani, akkor fentebb írtam: menedzsment jellegű dolgok, ajánlatok szokások alapján: mikor indulj, hova menj, mit felejtettél el... De komolyabb területen pl. téma volt az utóbbi időben, hogy elég jól diagnosztizálnak a deep learninggel betegségeket. Az nem lenne egy haszontalan dolog otthon/kézből - már amire alkalmas annyi inputból.

  • sb

    veterán

    válasz #74018560 #7 üzenetére

    Túl sok doktorháuszt néztél. Általában nem itt kezdődik a megelőző és/vagy öndiagnosztika.
    Vagy te minden évben 2x befekszel az MRI alá, hogy minden rendben van-e?

    Én kihagyok elég sok ma is működő asszisztenst és szarságot ami segíthetne mert nekem sem tetszik az ára amit adatból ki kell adni. Az adatvédelmi bullshitekben meg nem annyira hiszek amíg havonta kiderül valami, hogy hol vannak meg az adataink amikről nem is tudtunk, ill. honnan lopták el őket...

    De ettől még látnám a hasznát az egész koncepciónak - és viccen kívül az is segítség lenne, ha csak a lejárt hűtős ételek miatt szólna nem komplett orvosi diagnózist állítana fel. A bevásárlólistát is jó, ha megírják helyettem... de ha az asszonynak se lenne vele dolga az még jobb lenne. :D
    Azzal együtt, hogy tudom: elhülyül a társadalom meg minden f*szom... Valahogy akkor is elértem oda (korban?) hogy van jobb/fontosabb dolgom is még az amúgy kis kényelmetlenségeken felül is.
    Szóval nem lenne azért rossz vmi értelmes segítség... emberektől nem sokszor jön. ;] :D

    De ha tényleg nagyon veszélytelen funkciók akkor ott a képkeresés, rendezés, stb... na arra tényleg nem sok negatívumot lehet kitalálni és hasznos. De egy mai spotify/sorozat ajánló se haszontalan.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #74018560 #11 üzenetére

    Megnyugtatlak, hogy ha bajod van akkor is ezt mondják csak 3 nap múlva.
    Egyébként ha most viccen kívül megnézem akkor szerintem 10-ből 7-szer előbb kitalálom mi a gond (vírus baktérium, stb...) minthogy az orvos látatlanban antibiotikumot+húslevest írna fel bármire... ehhez nyilván kell némi neten keresés, ezt pont csinálhatná a telefon.

    De múltkor kicsit komolyabb témában ismerősnek 3 héig volt visszatérő 40 fokos láza. Nem jöttek rá ennyi idő alatt többszöri bejárással, hogy vmi kórházi szuperbacis cucc ami nem tréfa dolog. Rákeresve neten ugyanaz volt az első 4 mondatban tünetként leírva amit ő felsorolt szóról szóra. lehet, hogy mgé egy butafon is jó lehet néha orvos helyett. :U :(

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #74018560 #19 üzenetére

    Egyrészt: ha kidobja a progi, hogy vmi nincs rendben akkor goto orvos, nem öngyógyítás. Inkább abba lehetne belekötni, hogy te magad is láthatod a változást abból ami inputként a telefonba megy... csak ez a valóságba lehet, hogy nem tűnik fel neked és nem is tudsz minden tünetegyüttest fejben tartani.

    Másrészt: Ez csak egy példa volt. Akármilyen más, hasonló jellegű "helyetted gondolkodásra" jó ez az egész irányvonal. Itt jöhet az okoseszköz-butaember, elhülyülatársadalom sikítozás, de kezeljük a helyén: hány, okos felnőtt ember felejt el dolgokat napi szinten, venni, felhívni, elintézni, akármi... és hányat nem optimálisan végez el, előbb gyorsabb lett volna, útba esik, arra rövidebb, stb... ezeket tudja megtámogatni egy általános okoseszköz. Most is, AI nélkül vagy minimálissal. Ezzel meg vélhetően még jobban...

    Erről szól, nem kell belelátni többet.
    Valahol a kötelező vélemények között van sztem a középút. Nem kell, hogy mi csak chipset zabáljuk amíg az AI leéli az életünk helyettünk, de a régenmindenjobbvót hozzáállás is hülyeség.

    szerk: 10-20 év gyakorlat vs kóros elváltozás. Onnan indult az egész beszélgetés, hogy épp pár hetes hír volt, hogy az AI jobb hatásfokkal ismeri fel a rákos elváltozást mint a 20 éves rutindoki.
    De pl 1-2 napos hír ez is:
    Új sakknagymestere van az emberiségnek: egy gép

    "pár óra alatt nagymesteri szinten kezdett játszani, teljesen új nyerési stratégiákkal, amiket jelenleg humán nagymesterek elemeznek"
    "olyan kivételesen kreatív sakkhelyzeteket tud alkotni, amiknek mélysége meghalad minden eddigi emberi vagy gépi képességet"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák