Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #23 üzenetére

    Akár i3 vagy pentium esetén is ez a helyzet, mert akkor nem a mostani i7 vagy i5-höz kell hasonlítani, hanem a mostani i3-hoz (ami például továbbra is 2 mag 4 szál) vagy Pentiumhoz (ami dettó 2 mag 2 szál). De például LGA-1150-hez nem tudsz per pillanat olcsó alternatívát vásárolni, még kell pár hónap, amíg befutnak.

    Inkompabilitás teljesen új alkatrészeknél is előfordul, találkoztam már olyan RAM modullal, ami a mellé vett deszkában nem volt hajlandó működni...

    A 30W-os teljesítménykülönbség konkrétan teljesen elfogadható, ha mondjuk az i3-asokat akarod nézni, akkor i3-560 -> 73W, az i3-4150 -> 54W, szóval én még optimista is voltam (illetve inkább az i5-ösöket néztem)...

    A kérdés az, hogy mi a jobb, venni egy új deszkát, új ramot, új procit, vagy venni egy-két bővítőkártyát, és tovább használni az amúgy teljesítményben még megfelelő gépet. Én azt mondom, hogy korántsem biztos, hogy indokolt az első megoldás...

    De biztos, hogy nem az USB3.0, SATA3 vagy a PCI-Express 3.0 támogatásának hiánya, vagy a árammal való gazdaságosság miatt érdemes lecserélni a régebbi gépeket...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák