Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DiVaD

    senior tag

    válasz ceia #15 üzenetére

    Most leírhatnám, hogy 2011 októberében én 4990Ft-ot fizettem az ikon200-ért, mostanra ez 6000Ft lett, de szerintem a kutyát nem érdekelné... engem csak az aggaszt (diplomatikusan fogalmaztam), hogy simán olyan triviális dolgokkal akarnak/akartak megmagyarázni vagyis inkább bemagyarázni, ami nem kicsi röhejes...

    erdoke: Ez sajnos igaz. Nem szeretem pl. a németeket, de ott pl. ciki volt szlovák rendszámos autóval ügyeskedni, míg itthon... (ez most csak egy kiragadott példa volt, hogy mennyire más itthon a mentálitás) De az ilyen "emberek" védelmére szóljon, hogy azért a mélyen tisztelt vezetőink se mutatnak példát... (legyen szó a különböző támogatásokról vagy akár a "halmozásról")

  • MageRG

    addikt

    válasz ceia #15 üzenetére

    Egyébként ha adott cégek ránk terhelik a részükre kivetett adót, akkor rájuk kell haragudni, nem a kormányra.

    Troll level: EPIC!

    Már bocs, de elég naív a felfogásod.
    Állambácsi NAV-ja szerinted kire haragszik, ha nem fizetem be az adót/járulékot? Hát nem a fővállalkozóra aki nem fizetett. Nem is a munkáltatómra, mert nem adott több fizetést. Nem is az ügyfeleimre, akik nem vásároltak eleget.

    Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
    Ne adóztassa a gazdasági szereplőket kivételezően. De lehetőleg minél kevesebbet adóztassa feleslegesen.
    Miért? Mert versenytorzító. Nem csak a belső piacra nézve, hanem a környező országokhoz képest is rontja a magyar gazdaság esélyeit.
    Állambácsinak ha a pénz kell, legyen pofája odaállni és pénzt kérni pl. útdíj/egészségügy/stb. címén, és ne közvetett adókkal maszatoljon.
    Ja, és szeretném ám látni, hogy jó helyre megy a pénz. :U

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • virkir

    veterán

    válasz ceia #15 üzenetére

    Mindenki fel van háborodva, pedig nem egy nagy összegről van szó.
    Neked lehet nem nagy összeg de kérdezd meg a távközlési szolgáltatókat nekik mekkora és ráadásként ha emlékeim nem csalnak évközben lett bevezetve.
    Namost egy olyan világba ahol a nagyobb cégek pl előzetesen készített üzleti tervek alapján dolgoznának ez egy kimondottan vállalkozásbarát gesztus az állam részéről. Ugye?
    Mint ahogy a bankadónál is művelte kuszaszem és slepje. Mielőtt jön valaki, nem, nem sajnálom őket.
    Kiegészítve ezt annyival, hogy ha összeadod az ilyen és hasonló intézkedéseket amik természetesen a fogyasztókon csapódnak le akkor az már havi szinten is sok ezres tétellé válik.

    Az állam, ami a miénk.
    Alap tévedésben vagy.
    Nem a miénk hanem azé a párszáz képviselőé és holdudvaráé akiket megválasztottunk mint a jelen mutatja.
    és nem a kormány tagjai fogják egymás között elosztani.
    Ómájgád. Te tényleg Magyarországon, 2013-ban élsz?

    Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
    Dehogynem.
    Csak, kiszámíthatóan, olyan mértékben, hogy érdemesnek gondolják itt működni hosszútávon tervezhető megtérülésű beruházásokkal.
    Na ez az ami mostanában nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • vzozo

    senior tag

    válasz ceia #27 üzenetére

    Te nagyon naiv vagy, ugye?

    Ha az állam az általad említett módon próbálna pénzhez jutni, azaz a polgárokat adóztatná

    De hát az állam a polgárokat adóztatja! Feketén-fehéren meg lett mondva, hogy ezek a szektoradók kvázi fogyasztási adók. Az is feketén-fehéren ki lett jelentve, hogy 1:1-ben tovább lesznek hárítva, ami tökéletesen érthető ebben a helyzetben. Ennek ellenére megy az álnaiv szűzlány nézés a kormány részéről, mintha bármi meglepő történt volna...

    Szóval döntsd már el, hogy mit gondolsz, mert a kormány kettősbeszédet folytat évek óta! Most akkor fogyasztási adó (hogy minél több embert vonjanak be az adózásba, LOL) vagy simán védelmi pénz a jól menő szektoroktól? Van céged? Nem félsz, hogy egyszer te is a célkeresztbe kerülsz?

    De a gazdasági szereplőket, nagy cégeket se adóztassa.

    Most is adóztatva vannak, ne tegyél úgy, mintha nem lennének.

    Elhúzódó válság

    Matolcsy & co. szerint a válságnak vége. Most akkor mégse?

    IMF követelések

    Ami egy kitaláció volt, bármiféle alap nélkül. Párszáz milliót azért el lehetett tapsolni egy kamu kampányra, ugye?

    úniós követelések

    Amelyek teljesen jogosak. Esetleg konkrétum?

    sok nyugdíjas, kevés aktív dolgozó, nulla ipar, gyenge mezőgazdaság és idegenforgalom

    Ne félj, még kevesebb aktív dolgozó lesz, nézd meg a kivándorlási statisztikákat. Aztán esetleg próbáld összerakni a fejedben az ok-okozati összefüggést is. Mert nyilván jókedvünkből megyünk ám külföldre, ezeknek semmi köze nincs hozzájuk:

    - ellopott magánnyugdíj-vagyon (az esetemben néhány milla huss, a reálhozamként megkapott júdáspénz jó volt a repjegyre. one-way.)
    - agyatlanul és folyamatosan változtatott adók és bizonytalan jogszabályi háttér miatt tönkrement cégek garmadája, elbocsátások, csökkenő fizetések
    - ipar? ki jönne ide ilyen bizonytalan környezetbe? egyet siker talán a merci-gyár, amit még a kormányváltás előtt zsíroztak le, és most még kitart a lendület...
    - mezőgazdaság? az a mezőgazdaság ami a magyar GDP 3,1 százalékát adja? miközben a rommá adóztatott multik kb. 60%-ot?
    - idegenforgalom? és erről is ki tehet? talán a mocskos eju-zusa-ájemef? mikor láttál utoljára nemzetközi tv csatornákon magyar turisztikai hirdetést, miközben lassan az utolsó banánköztársaság is próbálja az embereket csábítani magához?

    Mégis honnan vegyenek pénzt??

    Mégis mire NE adjanak ki pénzt? Mert a focipálya kell, simicska & co pénzelése kell, felújított főtér, díszburkolat és 5 méteres szánkódomb kell minden faluba, hiszen ezek annyira jó, jövőbe mutató, termelést növelő, munkahelyeket teremtő beruházások, ugye?

    De a válság és az únió sz@rakodása mellett lehetetlen mindent tökéletesen csinálniuk.

    Ha csak felvették volna a fizetésüket, és SEMMIT se csináltak volna, nagy eséllyel jobban állnánk. Sokkal jobban.

    A kormány fő célja a költségvetési hiánycél tartása, és az államadósság csökkentése

    Akkor miért szórják a pénzt? Miért talicskázzák ki (nem nokia dobozokban, hanem teherautókon) a pénzt a haveroknak? Miért hagyják elszállni a forintárfolyamot, ami egyben kihat az állam devizaadósságára is? Miért vesznek fel az IMF hitelnél 2-3x drágább piaci DEVIZAhitelt?

    Te vagy nagyon szemellenzős vagy, vagy a párttól kapod a fizetésedet. Esetleg nem Magyarországon élsz.

  • MageRG

    addikt

    válasz ceia #27 üzenetére

    Azt a trollkodást gondold át mégegyszer

    Khm-khm... nem is tudom hogy magyarázzam a legérthetőbben...
    Te leírtad, hogy nem az állambácsira kell haragudni, hanem a szolgáltatókra, akik teljesen logikus módon hárítják tovább a plusz adót. Mintha nem az állam indította volna a lavinát...
    Tudod, amivel már nagyon tele van a töke az itteni embereknek, hogy a döntéshozók nem vállalnak felelősséget.
    Kiveti az adót, ami úgyis lecsorog a végfelhasználóhoz, aztán meg vigyorog és vonogatja a vállát, hogy "dehát én nem tehetek róla". Ilyen ürgéknek szoktak kiosztani egy sallert a kocsmában.

    Ha ...a polgárokat adóztatná, akkor az még kevésbé tetszene, nem igaz?
    Nem én mondtam, hogy "ne a zemberekkel fizettessék meg".

    Mégis honnan vegyenek pénzt??
    Khm-khm...mintha erről is született volna rengeteg tanulmány. Pl. kivethenének ingatlanadót. Most is van (építményadó). Vagy lehet spórolni, pl. önkormányzatok számával, állami vízfej csökkentésével (jelenleg nem ebbe az irányba megyünk).
    Fizetős lehet az egészségügy (most is az, csak zsebbe megy). MÁV ledózerolás, újjászervezés piaci alapon. Utazási kedvezmények kizárólag szociális alapon. Nyugdíjak befagyaztása, kifizetések kizárólag a nyugdíjkasszából. Kétkulcsos adó (az alsó lehet 0% is). Soroljam még?

    IMF követelések, úniós követelések
    Az IMF nem szokott követelni. Ez is le lett írva jónéhány helyen. Az EU-ban meg benne élünk. Talán nem kéne olyan törvényeket hozni ami nem fér össze vele. Tudod, a rendszeresen dajdajozó lakót is kib@ssza előbb-utóbb a főbérlő. De legalábbis nem hívják át ebédre a szomszédok.

    Remélem most már érted, miért tartom a hasonló felvetéseket trollkodásnak. Bárkinek, aki kicsit is tájékozott gazdaság működéséről, eldurran az agya az ilyenektől.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák