Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz ceia #27 üzenetére

    Azt a trollkodást gondold át mégegyszer

    Khm-khm... nem is tudom hogy magyarázzam a legérthetőbben...
    Te leírtad, hogy nem az állambácsira kell haragudni, hanem a szolgáltatókra, akik teljesen logikus módon hárítják tovább a plusz adót. Mintha nem az állam indította volna a lavinát...
    Tudod, amivel már nagyon tele van a töke az itteni embereknek, hogy a döntéshozók nem vállalnak felelősséget.
    Kiveti az adót, ami úgyis lecsorog a végfelhasználóhoz, aztán meg vigyorog és vonogatja a vállát, hogy "dehát én nem tehetek róla". Ilyen ürgéknek szoktak kiosztani egy sallert a kocsmában.

    Ha ...a polgárokat adóztatná, akkor az még kevésbé tetszene, nem igaz?
    Nem én mondtam, hogy "ne a zemberekkel fizettessék meg".

    Mégis honnan vegyenek pénzt??
    Khm-khm...mintha erről is született volna rengeteg tanulmány. Pl. kivethenének ingatlanadót. Most is van (építményadó). Vagy lehet spórolni, pl. önkormányzatok számával, állami vízfej csökkentésével (jelenleg nem ebbe az irányba megyünk).
    Fizetős lehet az egészségügy (most is az, csak zsebbe megy). MÁV ledózerolás, újjászervezés piaci alapon. Utazási kedvezmények kizárólag szociális alapon. Nyugdíjak befagyaztása, kifizetések kizárólag a nyugdíjkasszából. Kétkulcsos adó (az alsó lehet 0% is). Soroljam még?

    IMF követelések, úniós követelések
    Az IMF nem szokott követelni. Ez is le lett írva jónéhány helyen. Az EU-ban meg benne élünk. Talán nem kéne olyan törvényeket hozni ami nem fér össze vele. Tudod, a rendszeresen dajdajozó lakót is kib@ssza előbb-utóbb a főbérlő. De legalábbis nem hívják át ebédre a szomszédok.

    Remélem most már érted, miért tartom a hasonló felvetéseket trollkodásnak. Bárkinek, aki kicsit is tájékozott gazdaság működéséről, eldurran az agya az ilyenektől.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák