Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dark100 #131 üzenetére

    Közbeszerzési eljárásban szerintem egy magyar cég sem képes jelenleg ilyen mértékű supportra és ilyen termékcsomag felkínálására.

    A Novell már jelenleg is jó pozíciókban van más területek kapcsán.
    A (#76)-ban TR3 mondott mégegy jó érvet a Novell mellett, a mostani rendszerek egy részéről problémamentesen lehetne migrálni az új linux alapú megoldásaikra.

    A RedHat tűnik még elég nagy kaliberű cégnek, hogy ilyen nagy megrendelést teljesíteni tudjon.

    (ok, hogy a pénz csak keret, de nem fognak licenszenként közbeszerezni, hanem egyben egy nagyobb csomagot vesznek)

    Az (#59) végén megjegyeztem, hogy közvetlen célirányos fejlesztésre is fordítanák, akkor valószínűleg több használt látná a linux közösség is és jobban a megrendelés igényeihez lenne szabva a megoldás - ezt magyar fejlesztők is jó eséllyel pályázhatnák.
    Ha csak licenszre lehet fordítani, akkor szerintem csak már meglévő termékek vásárlására lehet. Annak semmi értelme, hogy egy magyar cégtől vegyenek meg egy konténer cd-t, mindenféle support nélkül.

  • Bici

    félisten

    válasz dark100 #131 üzenetére

    Én is erre gondoltam. Ha már váltás, akkor jobb lenne sztem, ha hazai cégek kapnának minden manit, és ha bebizonyosodik, hogy nincs ilyen cég, akkor egy saját központot felállítani a célra (akár a meglévő cégek bevonásával), ami megtervezit, felépíti és üzemelteti a rendszert.
    Ez utóbbi nem csak anyagi szempontból lenne jobb hosszú távon, hanem munkahelyeket teremtene, és a külső cégtől való függést is kiküszöbölné, emellett egy teljesen testreszabott rendszer lenne az eredmény.
    Kötve hiszem, hogy szakemberből hiány lenne.

    Egyébként sem ártana, ha a hazai felfogás megváltozna, és megpróbálnánk mindent saját erőből megoldani, mert hosszú távon legtöbb esetben ez a jó megoldás (pénz, függőség, stb.).

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák