Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth Sith

    tag

    "3 éven belül 20 000 fő többlet informatikust kell képezni"
    WTF és mégis hogyan? Egy minőségi informatikus (mérnök-informatikus) BSc képzése csúszás nélkül 3.5 év, de MSc-vel 5.5 amely a gyakorlatban inkább 6-7 között van a csúszások miatt.
    Hogy akarnak 3 év alatt 20 000 extra informatikust képezni, amikor évről-évre kevesebben jelentkeznek (idén is csökkent) és min 3.5 év elvégezni?

    Nem script-kiddie-szomszédJózsikat kéne képezni nevesincs szakképzésen meg főiskolán akik végig csináltak 2 tutorial a codeacademy-n, mert azzal nem lesz előrébb a piac, ugyanúgy üresek lesznek az állások, mert nem veszik fel őket.

  • Darth Sith

    tag

    válasz fallenrize #14 üzenetére

    Jah igen, és azt se felejtsd el, hogy a most úgyis divatos 3 hónap alatt átképzik az alapokkal nem rendelkező embereket tapasztalt szoftvertervező mérnökökké. Megsúghatnák ennek a titkát annak a több ezer hülyének a műszaki egyetemen, hogy minek koptatják 6-7 évig az informatikus képzés alatt a padokat, amikor ezt meglehet 3 hónap alatt is tanulni. Illetve minek küzdöttek anno gimnáziumban annyit az emelt matek és fizika érettségivel, amikor ilyenekkel nem rendelkező bölcsészekből is olyan informatikust képeznek akik betudják tölteni ezeket az állásokat... :(((

  • Darth Sith

    tag

    válasz Cazenove #37 üzenetére

    Mint nem rég végzett VIK MSc -s, ebben van némi igazság és nem is. A fő probléma az egész BSc képzés első 3-4 félévével, hogy senki nem mondja el, mire lesz jó ez a sok matek és fizika. Amikor majd 4. félév környékén először szembekerülnek a hallgatók grafikából, hogy nulláról kell teljes fizikai optikát a matematikai hátterével implementálni sugárkövetéshez, ott hirtelen egyből kell elég sok minden abból, ami korábban unalmas elmélet volt (lin algebra, integrál, derivál stb..).
    A későbbi MSc -s szakosodásról nem is beszélve, hiszen ha a hallgatók nem csak egyszerű kódoló majmok akarnak lenni, hanem érteni is akarja, hogy egy-egy framework/lib miért és hogyan működik belül, ahhoz bizony sokszor kőkemény algoritmuselméleti tudás és absztrak matematikai tudás szükséges (lin algebra, gráfelmélet már a legprimitívebb adatszerkezetekhez is) pl. útkereső algoritmusok, adatszerkezetek optimális belső felépítése, ütemezések stb...

    De tény, sokszor túlzásba esnek ezt nem vitatom. Jelentős része a BSc alap nehézségei közül csak később kerül a helyére, hogy az miért volt hasznos, szükséges, egy részére meg sosem lesz szükség ha az ember nem olyan szakirányba specializálódik később.

Új hozzászólás Aktív témák