Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Darth Sith #1 üzenetére

    Én pl. abbahagytam a bsc-t, de amíg tanultam, nem csúsztam.

    Pont, hogy nem 20e csúcsinformatikusra van szükség, nagy részük lehetne az általad említett script-kiddiek.

    Mivel a jelenlegi qrmány ott cseszi el az oktatást, ahol lehet, ezért ezt a cikket már végig sem olvasom rendesen, teljesen fölösleges, mivel abszolút elrugaszkodott a földtől. Nem a következő 3 évben +20e informatikussal van baj, hanem azzal, hogy ennek nem csak a felsőoktatást kellene érintenie. Az IT-szempontú oktatási reformot nem most, hanem legkésőbb 15 évvel ezelőtt el kellett volna már kezdeni, akkor már bőőőven pörgött az IT ipar és látható volt, hogy robbanásszerű igény lesz az informatikával kapcsolatos szakemberekre. Most ott tart a dolog, hogy nem csak az IT oktatás a szűk-keresztmetszet, hanem az általános informatikai tudással van probléma. Lassan minden pozícióhoz szükséges legalább alapszintű informatika tudás, és ami 15 évvel ezelőtt pluszt jelentett egy állás betöltésénél, az ma teljesen magától értetődő. Mint hogy állásinterjún senkitől nem kérdezik meg, hogy tud-e írni/olvasni, lassan azt sem kérdezik meg, hogy táblázatkezelőt tud-e használni.

    Ezzel a "program"-mal az a baj, hogy mint Mekk Elek, először a tetőt építi föl, majd úgy gondolja, hogy a falak és az alap majd hozzá idomulnak. Nem a legvégén kell kezdeni a javítást, hanem már általános iskolában. Ez a baj. Akármilyen azonnali reformnak legkorábban ~10 év múlva lesz hatása, amikor már majdnem 3 évtizeddel lesz elmaradva az ország. Ez a probléma. És senki ne mondja azt, hogy ez nem volt előrelátható a 2000-es évek elején, mert az hazudik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák