Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #1 üzenetére

    Csak annyi a probléma, hogy nem az volt a feladat h meg kell találni, mit nem tud, amit a ms szoftverarzenál igen. Mert erre már pár évvel ezelőtt megvolt a megoldás: "microsoft vagy azzal egyenértékű"

    Kövspec, júzkézek, és azoknak a megfeleltetése a szóba jövő eszközökkel. Erre találtak két kategóriát: "gond nélkül végezhető" meg az "el lehet végezni". Utóbbiba az elemzés során 5%-nyi júzkéz esett. Hogy most ezt nem hiszed, az már egyéni felfogás kérdése.

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #33 üzenetére

    Akkor csak annyit gondolj át egy kicsit, hogy érdemes-e egy teljes állami gépezetet egy ordas multinak ilyen szinten kiszolgáltatni, akit 8 éve megszórtak egy büntivel versenyellenes tevékenységért, és kötelezték pár dologra, aminek aztán nem tett eleget, 3 éve ezért megint elmeszelték, és nemrég megint, aztán most azért "kilincsel", hogy ezt elsikálja...

    Milyen eszközei lehetnek az államnak, ha az érdekeit akarja érvényesíteni vele szemben egy adott helyzetben, ha az EU-val is ennyire szarakodik? Kellenek-e neked a megoldásai egyáltalán, ha ilyen módszerekkel intézi az üzleti ügyeit? Számít, hogy milyen szoftvereket tudna adni?

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #38 üzenetére

    Érzelmi alap egy cégnek a jogi megítélése...
    Ha jogilag kétséges ma egy cégnek a beszámíthatósága, akkor nemhogy közbe szerzésen nem vehet részt, de támogatásoktól is eleshet. Ez alól miért lenne épp egy ms a kivétel.

    A FLOSS-szoftverekkel kapcsolatban meg népszerű kényszerképzet, hogy holnap abbahagyják a támogatást. Nézd meg a DF listáját, hogy kik állnak mögötte, és kik vállalnak akárhány évre supportot. Nézd meg kié a zimbra, és milyen support szerződéseket vállal. Vagy ki fejleszti a fedorát (sulixot), meg a nagyobb disztrókat, és milyen support lehetőségeid vannak. No meg nézd meg azt is, hogy melyik szoftverhez ki adhat még supportot.

    Illetve még egy kérdés a topichoz szorosabban kapcsolódva: találsz-e az adott formátumot normálisan kezelő szoftvereket, ha netán egy red6, google, vagy akár az ibm nem lenne elég, és kidőlne.

    (#39) moonman most komolyan ez a téma, hogy gagyik, mert nekik elég? Nekünk meg olyan klienseink vannak, akiknek semmi nem elég jó, és mindent meg akarnak fejlesztetni, na, csak nem róluk/rólunk van szó, meg nem rólatok.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #47 üzenetére

    És ilyent csak a ms nyújt... Vagy mit akartál mondani? Erre akart rávezetni, hogy csak annyira gáz egy céges hátterű FLOSS szoftver, mint ahogy azt te is írtad

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #54 üzenetére

    Szezon hasonlítod össze a fazonnal. Egyik esetben veszel egy szoftverpakkot valami minimál supporttal, adott esetben vehetsz hozzá prémium szolgáltatásokat. A másik esetben adott egy sw pakk ingyen és támogatás nélkül, amihez vehetsz többféle támogatási szolgáltatást, és ha az lejárt, akkor megbízhatsz egy másik céget a supporttal.

    De ha az állam nagyon akar, még saját gárdát is beállíthat supportba, vagy komolyabb belekóstolásra.

    Ez nem csak hogy nem ugyanaz, hanem ég és föld. Ráadásul így akkor versenyhelyzet is van udvari szállítókból, és termékekből is -> elvileg árversenyhez is vezethet. A meg nemelég indok egy adott csomag használatához, hogy olcsóbb, de makroökonómiailag sokkal optimálisabb még esetleg drágábban is?

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #57 üzenetére

    Na ez nem fog kiderülni, mint ahogy már a legelső ilyen döntéseknél sem derült ki. Én mondjuk már azzal beérem, hogy nem kell egy win/word hivatalos ügyintézéshez, és nem ennek a használatát oktatnák, és binugztól nevelten rettegőket kapunk a cégekhez.

    (#60) bambano nekem is hasonló féélingem van a sunos certificat-ekkel kapcsolatban

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #64 üzenetére

    Mert az alapcsomagokat próbáltad összevetni, hogy mekkora támogatás jár mellé. Amiért fizetsz, ahhoz eleve jár. De ne próbáld összehasonlítani azokat a számokat, amiket nem ismersz.

    A support választhatósága azt jelenti sok FLOSS esetében, hogy sokan fejlesztik meghatározott szabályok szerint. Eleve nem egyértelmű így a "gyártó". Ellenben akivel support szerződést kötsz, az ha bugfixeket gyárt, nagy százalékkal visszajuttatja a mainline-ba, ha CR/FR, akkor meg ők válnak az adott kisebb fejlesztés gazdáivá. Ha egy mainline fix/CR kerül ki, akkor a supportot vállaló cég egyben ennek a branchnek a mergelését is vállalja -- bár nyilván szerződéstől is függ. De azt is értheted alatta, hogy mondjuk aktívan részt vesz a red6, canonical meg a novell, aztán ők pedáloznak a supportért

    Amellett h ezt egy sajátos lehetőségként hoztam fel, mi is a probléma a fejlesztőgárdával? Nagyobb infrastruktúráknál eleve tartanak saját fejlesztőket. Az meg miért lenne költséges, ha nemhogy EU-n, de országon belül marad a kifizetés?

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #79 üzenetére

    Oppardon, ha még most is abban az iróniában botorkálsz, ami még kettővel korábban volt, akkor én kérek elnézést.

    Az ópenszósz meg miért lenne vita tárgya? El van kormányilag határozva, mint ahogy a nyílt formátum is.

    Ha a libreoffice tanúsítványa érdekel, nyisd meg nyugodtan az about ablakot, ott lesz a válasz. Egy alapítvány és kapcsolt részei, plusz az oracle és kapcsolt részei. A résztvevők közül szigorúan nézve egyik sem A Gyártó, értelemszerűen viszont mindegyik részt vesz/vett a fejlesztésében. Ezek közül mindegyik képes elsőkézből supportot adni jóárasítva, ami ráadásul garantáltan visszakerül a mainline-ba.

    Széttöredezést meg nem értem ebben a formájában. Adott egy code base (OOo), meg a testreszabott változat (LO). Esetleg van egy hazai cég, aki továbbszabja. Hol jártam én durvarosszul? Ezek mind a korábbi kódra mergelnek. Valami konkrétumot mutass már, amitől hátra kéne hőkölni, mert ez így csak inkább FUD.

    Nagyobb infrastruktúra vs önkormányzat. Nagyon nem egyről beszélünk :)

    Ms support vs egyéb megoldások: Nekem pedig úgy tűnik, hogy erősen alámennek árban a ms konstrukcióinak, pl a novell a LO supporttal, vagy a zimbra és gazdija/terjesztője. De az sem épp vám-rév esete, ha netán házon belül marad a zsé. Nem is értem minek vitatkozunk ilyenekről...

    (#84) anulu ugyebár egyelőre nem céges viszonylat a kérdés, de vannak olyan partnereink, ahol szépen lassan elkezdődött egy olyan folyamat, hogy mivel rendszergazdáik közt van némi fluktuáció, és a TS is elég vegyes társaság, hogy az újabb szervereket már debian image-ekkel hozzák létre. Nyilván nem dobálják ki az előfizetéseiket egyik napról a másikra, de vannak ilyen trendek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák