Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz t72killer #8 üzenetére

    Na! Ez így erős volt.
    Demokráciában élünk, csak szélsőségesen meg van osztva a társadalom. Nem lett volna szabad élet-halál kérdéssé tenni a politikusok személyi (és hatalomgyakorlási) ügyeit.

    Mert így nincs érdemi vita, hanem két, lövészárokban fekvő csoport dobálja egymásra a gránátokat és revolverezi egymást. Ennek nincs értelme.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Apollyon #11 üzenetére

    Én még emlékszem a '90 előtti időszakra.
    Amíg AZ nem tér vissza, addig nekem EZ demokrácia.
    Lehet, hogy változni fog, de ez még csak előrejelzés. Egyelőre élvezzük ki a szabadságot, örüljünk neki, hogy a diktatúrához képest ma szinte alig van megkötöttség.

    Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy a "muszáj" szót már vagy 10-15 éve nem hallottam, sőt, a rendszerváltás után mintha szándékosan eltüntették volna.

    Pedig előtte mindennapos használatban volt.
    És - megmondom őszintén - ez egy nagyon jó érzés. Valahogy számomra az ilyen gesztusértékű tapasztalatok teszik realitássá a szabadságélményt. :)

  • nyisziati

    veterán

    válasz Mercutio_ #16 üzenetére

    2,5 milliót loptak tőlem (magánnyugdíjpénztár) 2011-ben, úgyhogy fent is voltam a plafonon rendesen. Még most is fáj.

    Ettől függetlenül még mindig demokráciának tartom a rendszerünket.
    Csak kicsit sokra érzik magukat felhatalmazva a NER-társak.

  • nyisziati

    veterán

    válasz t72killer #18 üzenetére

    "Ja, a koreai népi demokratikus köztársaság is demokratikus..."
    Jó, mindannyian tudjuk, hogy ez a kommunizmus államideológiájából következő elnevezés ("Minden hatalmat a dolgozó népnek!").
    Miközben a valóságban egy szűk elit uralkodott ("vörös bárók").
    Diktatórikus eszközökkel persze, hiszen Marx már rég megmondta, hogy a szocializmusból az út a kapitalizmusba a proletárdiktatúrán keresztül vezet. :DDD
    Amit ugye egy kisebbség gyakorolt - a nép nevében. :U

    És innentől automatikusan adódik a kérdés, hogy miben is különbözött ez a sötét középkor nemesek és papok általi uralmától.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Mercutio_ #28 üzenetére

    Nem, magánszférában.
    Utána amit írtál nem egészen értem. Milyen manyupban maradtál? Azt megszüntették egy tollvonással.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Timer #33 üzenetére

    Jaja, emlékszem már.
    Akkor viszont erős képmutatás Mercutio_ részéről arról beszélni, hogy "neki vannak elvei".
    Kösz, nekem is vannak.
    Emlékszem, én is azért nem írtam alá a nyilatkozatot, mert úgy voltam vele, hogyha ezt megszüntették, azt is meg fogják... Ez nem elv kérdése, hanem pragmatikum. Kb. ennyi.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Mercutio_ #38 üzenetére

    "Mi a képmutatás???? :Y"

    Tisztázzunk pár dolgot.
    2011-ben gyakorlatilag MINDENKI azt mondta, hogy a kormány mindent megtehet, és ma a magánnyugdíjpénztárak, holnap az önkéntesek.
    Vagyis közvélekedés volt, hogy nem érdemes benthagyni a pénzt, mert ha azt a kis kamatot se kéred ki, akkor az egész veszik.

    Tehát ebből a szemszögből kamikaze akciónak minősült, hogy pártízezer ember átvitte a pénzét az önkéntesbe.
    Később kiderült, mégis igazuk lett.
    DE!
    Ezt csak ma tudjuk.

    Vagyis a 2011-es döntésünket, hogy az akkori eszünkkel nem ugrottunk bele egy kamikazénak vélt akcióba, ELVTELENSÉGNEK minősíteni na ez a képmutatás.

    "Bocs, de ha kicsit többen lettek volna képmutatók tökösebbek lehet most neked is meglenne a 2,5 millád...."
    ISMÉTLEM: ezt akkor senki se tudta. Aki veled együtt ment az önkéntesekhez, azokat kábé halálbamenő gladiátoroknak tartották az emberek. (persze lehet erre is mondani, hogy tökösség, de az emberek nagyrésze komfortistán szeret élni).
    EZÉRT képmutatás ezt számonkérni az embereken.

    Az emberek családban élnek, szeretik a nyugalmat. NEM VÁRHATÓ EL, hogy a kormány minden rossz döntésére forradalmi hevülettel reagáljanak.

    Nem is véletlen, hogy a forradalmakat egyetemisták indították el (1848, 1956), mert nekik kvázi nem volt vesztenivalójuk. Egy családos embernek viszont van.

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #83 üzenetére

    NE HAZUDJ!
    Lopás volt a manyup államosítása!!!
    Addig, amíg saját számlán nyugodott a pénzem, amit csak a nyugdíjkorhatár elérése után adhattak volna csak ki, ADDIG EZ TOTÁLIS RABLÁSNAK, ÚTONÁLLÁSNAK MINŐSÜL!

    Apám látott II. vh. előtti TB befizetést, ugyanígy egyéni számlára ment! Az, hogy a magyar állam pazarlóan bánt vele, az az ő baja! (és sajnos most már az enyém is)

    De akkor is 13 éven keresztül mentek a számlámra a befizetések, és a 7,5%-os kötelezőt a cégem még 2,5 %-kal meg is toldotta!
    Úgyhogy NEKEM NE MAGYARÁZD, HOGY EZ NEM LOPÁS, HOGY EGY TOLLVONÁSSAL ELVETTÉK 13 ÉV MEGTAKARÍTÁSAIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A magánnyugdíjak államosítása = lopás
    A Fidesz az ellopott pénzt már felélte [link]
    Így tapsolt el a kormány 3000 milliárd forintot [link]

    Azt ígérték, hogy mindenki kap egyéni nyugdíjszámlát, ehelyett Matolcsy: nincs tartozásunk. [link]

    https://www.origo.hu/gazdasag/20110818-a-magannyugdijpenztarak-allamositasanak-kronologiaja.html
    "A Stabilitás Pénztárszövetség erre válaszul úgy fogalmazott: a kormány nyílt zsarolásba kezdett, intézkedései nemcsak az alkotmány szinte összes passzusát sértik, de ellentétesek az Európai Unió alapelveivel is."

    "Júniusban aztán megmozdult a magánpénztári vagyon, a pénztárak elkezdték volt tagjaik vagyonát eljuttatni az államnak. A teljes magán-nyugdíjpénztári vagyon meghaladta a háromezer milliárd forintot, ennek legnagyobb részét a magyar állampapírok, a befektetési jegyek és a részvények tették ki.
    Miután a vagyon átkerült az államhoz, Orbán Viktor közölte: Magyarország fordulóponthoz érkezett."

    NESZE NEKED!!!! EGY MINISZTERELNÖKNEK EZ A "FORDULÓPONT", hogy a rablott vagyon átkerült hozzájuk!. Gratulálok a "világnézetedhez", és annak dicső képviselőjéhez!

    Ja és egy idézet (komment): "Nem lopás volt, einstand. Konkrétan befenyegettek mindenkit, hogy aki nem lép át, annak nem lesz állami nyugdíja."

    Ez egyben Mercutio_ nak is szól.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #93 üzenetére

    De bizony, az én megtakarításaim voltak, mivel egyéni számlára kerültek.
    PONTOSAN EZÉRT idéztem Matolcsy beszédét a korábbi ígéreteikkel szemben.
    Vagyis nyilvánvaló, hogy ők is tudták, hogy ez egyéni megtakarítás, nem a "közös nagy kalap".

    Teljesen egyértelműen hazugsággal véded őket, hiszen még Matolcsy beszéde és a korábbi ígéret feloldhatatlan ellentéte is leleplez.

    "aláásva az állami rendszer működőképességét."
    :DDD :DDD :DDD
    Az év vicce. Az állami rendszer működőképességét az állami lopás extra mértéke ásta alá, nem az én (és még 3 millió ember) megtakarítása.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz pengwin #122 üzenetére

    "Tetszik, nem tetszik, ez a téma jellegéből adódóan szó szerint élet-halál kérdése. "
    Bocs, de ez nincs így. Legfőképp pedig nem szabadna hagyni, hogy azzá tegyék.
    Pár éve volt sztori, hogy valaki ment Ámerikába, és valahol Floridában autókáztak, amikor feltűnt neki, hogy egy pasi képével van tele egy csomó óriásplakát. Kiderült, hogy valami választás közeleg. Kérdezte a vendégüllátóit, hogy mégis ki ő? Mi a programja? Mit lehet róla (és a múltjáról) tudni?
    FOGALMUK NEM VOLT RÓLA!!!

    Na hát valami ilyesmire vágyom én is itthon.
    Nem akarom tudni igazából, ki gyakorolja a hatalmat. CSINÁLJA JÓL. Ahogy Amerikában. Miközben az átlagember azt se tudja, ki a kormányzó, vagy a helyi képviselő, kongresszustag, akármi.

    "Próbálj meg vállalkozni, vagy bármilyen módon kidugni a fejed a védelmet nyújtó tömeg fölé, és újra hallani fogod azt a szót. ... ha azt akarod, hogy ne lehetetlenítsenek el egy jó kis karaktergyilkossággal. "
    Apám kisvállalkozó volt évtizedekig. Egy darabig én is. Tudtuk, mennyi az elég, soha nem akartunk egy bizonyos szint fölé menni. De szerencsére pont emiatt nem is kellett kompromisszumot kötni.

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #125 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal. A kötelező járulék az nem megtakarítás, ahogy ennek az utánad a munkáltatónak kötelezően befizetendő többszörösét kitevő nyugdíjjárulék (mindegy, mi a neve) sem az."
    Pont nem én keverem.
    A kötelező járulék pont Orbánék 2010-es törvénye után lett gyakorlatilag adóbevétel. Az új Alkotmányban már nem is szerepel, hogy az államnak nyugdíjat kellene fizetnie, tehát simán felfüggesztheti az állam a nyugdíjkifizetéseket bármikor, indok nélkül.

    AZ MSZP '98-as intézkedése HOZAMOT határozott meg a MANYUP-ra, amit a magánnyugdíjpénztárak pénzügyi tevékenysége alapozott meg. EZÉRT is volt egyéni számlán, hogy évtizedekre visszamenőleg meg lehessen határozni a befizetett összegeket és azok hozamait.

    "A megtakarítás az önkéntes befizetésed egy manyupba."
    Csúsztatás. A '98-as törvény KÖTELEZŐEN előírta a MANYUP tagságot és ezzel együtt a befizetéseket is.
    Ami önkéntes és csak rajtad múlik a szerződés+rendszeres befizetés, azt Önkéntes Magánnyugdíjpénztárnak hívják.

    "Matolcsy egész másról beszélt, mint amit te kihallottál belőle. Ő az ezen kötelezően befizetendő nyugdíjjárulék egyéni számlán való nyilvántartását ígérte, nem azt, hogy ezt a pénzt úgy kezelheted, mintha a manyupos számlád lenne."
    Má' megin' kavarsz, mint Piszkos Fred.
    1) nem én hallottam ki, hanem a cikk szólt erről;
    2) eredetileg az einstandolás UTÁN ígérte, hogy az elvett összegeket nyilván fogják tartani egy egyéni számlán, hogyha az illető nyugdíjbamegy, akkor legyen előzménye a befizetéseinek és hozamainak;
    3) senki nem beszélt manyupos számlakezelésről, arról már rég lemondott mindenki; ez csak egy "szépségtapasz" lett volna, hogy legalább papírunk legyen róla, mennyit is vettek el tőlünk (á la államosítás az '50-es években);
    4) na erre kaptuk az arcunkba válaszul (igen dulván), hogy : "milyen számla? nem tartozunk semmivel.".

    Ja vagy úgy! Én kérek elnézést, hogy miután - engedve a zsarolásnak - átengedtem 2,5 milliót állami kezelésbe, még papírt is merészeltem erre kérni.
    Remélem a lefüggönyözött Csajka nem hoz pár bőrkabátos verőembert a házam elé éjjel kettőkor, hogy az ajtót verve kiabáljanak: "a nép nevében kinyitni!"

    "az éves szint 250-300 milliárd forintos lyukat ütött a költségvetésen."
    Mindjárt megsajnálom őket. Mennyi volt a stadionköltés egy év alatt, 120 milliárd? Kisvasút, állami TV (80 milliárd! RTL klub háromszoros nézettség mellet harmadannyiból gazdálkodik!!!a nettó profitjuk meg valami 8 milliárd, az állami TV meg veszteséges, hát röhej!!!), Mr 20%, Lézerjani a palotájával, Mészáros stb. soroljam?
    Pardon, párhuzamosozzam?
    (ugye a soros-portot már betiltották, ha jól tudom, nem akarom, hogy a következő cenzúrázásnak ez a szó is áldozatul essék)
    Na szóval ilyen gigantikusan felesleges (vagy feleslegesen gigantikus) állami (tisztviselői) költések mellett TALÁN megoldható lett volna egy rendes és megnyugtató megoldása a manyup-helyzetnek is.

    Zsarolás és útonállás nélkül is.
    Mondjuk ahhoz gerinc is kell, azt aláírom.

  • nyisziati

    veterán

    válasz pengwin #141 üzenetére

    "Nagyon jól látszik, hogy milyen gyűlölködő, populista, félelemkeltő rendszereket juttat hatalomra az olyan nemtörődömség, amit te szeretnél látni az emberekben."

    Amerikában az van? Szerintem nem. De már vagy 200 éve.
    Úgyhogy szerintem is hagyjuk, valahogy te nem akarod felfogni a különbséget egy jólműködő, önszabályozó demokrácia és egy kézivezérelt diktatúra közt.
    Fura, de igazából PONT neked kell egy Kádár-rendszer, de abból a fajtából, ahol neked is komoly beleszólási lehetőséged van. :DDD :DDD :DDD

    Úgyhogy igazad van, hagyjuk is, ez nem párbeszéd.
    Pá.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Egon #142 üzenetére

    "A Manyup rendszer fenntarthatatlan volt,"
    Egyáltalán nem volt az. Átalakításra szorult, de nem volt fenntarthatatlan.

    "folyamatosan kötelezettségszegési eljárás volt ellenünk, mert az EU-s hiánycél nem teljesült."
    Ehhez kevés köze volt a manyupnak, ez az állami túlköltekezés és állandó hitelfelvétel miatt volt. A manyup-reform után (ha tisztességesen csinálták volna), megvégképp nem lett volna köze.

    "A másik alternatíva valamiféle "Bokros-csomag" lehetett volna."
    A fidesz bokros-csomagja a közmunkaprogram volt. Még államosított cégeknél (pl. pécsi vízmű) is visszavették a dolgozók fizetését közmunkás szintre.

    Sikeres is volt a program, hiszen konszolidálták a költségvetést, a cigányokat befogták dolgozni, a munkanélküliséget pedig leszorították Európa-bajnoki szintre. Miközben nem vesztették el a választásokat, mint az MSZP '98-ban!

    Csak közben elment kb. 600 ezer ember az országból. Valamit valamiért.

    Stadion? EU pénzből? :Y Ez új.
    Én még a TAO-ról tudok.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Lauda #146 üzenetére

    Na akkor olvasd el ezt a cikket.
    PONT ahhoz van köze, amit már 2011-ben feszegettünk sok portálon, hogy mivel a TB-járulék már ADÓKÉNT beszedendő pénz, így az államnak SEMMIT nem kell cserébe nyújtani.

    A magyaroknak nem jár a nyugdíj [link]

    "Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette."

    Itt a lényeg.

    szerk.: megelőztek, de most örülök neki.:)

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz pengwin #154 üzenetére

    " Te ágálsz már a sokadik topikban az illiberális demokrácia mellett, ahol az emberek ne törődjenek a politikával. "
    Erről én nem tudok. De ha pár linkkel kisegítesz, az nagyot lendítene az ügyön.
    Főleg, amikor Kína ellenében védtem az amerikai típusú demokráciát.
    De gondolom nem onnan akarsz linkelni. :DDD

    "Ez az illiberális demokrácia akarja most megmondani, hogy mi a normális és ki a deviáns, nemkívánatos elem, aki nem élhet a jogaival. Ha ez neked nem írja le a Kádár-féle berendezkedést, ahol a társadalom a hallgatólagos együttműködésért cserébe viszonylagos stabilitást és nagyon korlátozott jólétet kapott, akkor tényleg hagyjuk a témát."

    Hát PONT nem. A Kádár-rendszer az egy korlátozottan liberális diktatúra volt, pont az ellenkezője annak, amiről te beszélsz. Korlátozottan liberális alatt értve a "támogatott-tűrt-tiltott" rendszert. Mivel ugye az előbbi két kategória már önmagában "liberális győzelem" volt, hiszen a Szovjetúnióban pl. minden kötelező volt, amit szabad volt. Minden más meg TILOS! Ahogy ezt pl. Churchill is észrevételezte.
    Ez pedig, hogy egy tevékenység "támogatott" legyen, ne pedig "kötelező", szintén liberális "győzelem".

    Ezért is mondtam, hogy kár "vitatkoznunk", mert te homlokegyenest ellenkezően látod a dolgokat.
    És szerintem abszolút nem jól.

    "Láttad te, hogy hogyan működik a közmunka program?!"
    Hogyne, egy évet dolgoztam is benne. Nyilván szarkasztikusan értettem, pláne, ha az utolsó mondattal párhuzamba állítod a "sikert".

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz nebancsa #98 üzenetére

    "Biszont rá 10 évre jöttek a problémák, az emberek befizetése a pénztárakba vándorólt, de a nyugdíjakat továbbra is fizetni kellett. Erre már kevés volt a befizetett adó, hitelt kellett felvenni ne boruljon a rendszer."
    Át lehetett volna alakítani ezt a rendszert úgy is, hogy hoznak egy törvényt, amiben pl. megfelezik a befizetésekt. Vagy harmadolják. A pénztárakat meg pályáztatják, és amelyik a legtöbb hasznot hozza, az kezelheti az összeset.

    De persze zsarolni, einstandolni később meg letagadni az egészet (lásd az idézett cikk Matolcsyval: "mi nem tartozunk semmivel") az egyszerűbb volt.

    "Így ha elvtelenséget nézzük ki is az elvtelen? "
    Pontosan. Ki is az elvtelen? Aki a törvényeknek megfelelve befizette a járulékokat, vagy aki zsarolással elvette tőle?
    Aki a járulékokkal hozzájárult az ország büdzséjéhez, vagy aki elvette ezeket, majd pár hónap alatt a fenekére vert a 60%-ának, és a többit is elköltötte 3 éven belül. Mindezt úgy, hogy semmi látszata nem volt se az államadósságban, se a gazdaságélénkítésben és egy embert se gátolt meg, hogy elhagyja az országot.

    Sőt, egy indokkal több lett, hogy miért menjen el az ember.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Lauda #158 üzenetére

    "Értem amit írtok, azonban nézzetek utána, hogy a módosítás előtt is csak annyi volt az alkotmányban, hogy jogosult vagy ellátásra."

    Nem haragszol, ha egy alkotmányjogásznak és több nyugdíjbiztosítási szakinak jobban hiszek?

  • nyisziati

    veterán

    válasz Tikakukac #164 üzenetére

    "Ha úgy van, megint emelek :DDD"
    Jujj, na ezt ne, lécci.
    Ez annyira tipikusan magyaros, hogy egy kondér krumplival meg hússal egybefőzve brutál gulyás jönne ki belőle. :DDD :DDD :DDD

  • nyisziati

    veterán

    válasz Wesder #193 üzenetére

    "Minden szabályos vollt."
    Aha. Tehát az, hogy egyéni számláról lenyúltak 2,5 milliót, majd megígérték, hogy azért lesz egyéni számla, lesz nyoma a befizetésnek, tavaly pedig Matolcsy, amikor rákérdeztek, mégis mikor lesz egyéni számla, akkor értetlenségét fejezte ki az üggyel kapcsolatban, mondván "nem tartozunk semmivel".

    Ez a link is ott van a hsz-emben. Meg még sok egyéb is, ahogy alkotmányjogász és nyugdíjbiztosítási szakemberek fejtegetik, hogy a TB lényegében adójellegű befizetéssé "nemesült", így semmilyen szolgáltatást nem kell az államnak nyújtania, ami a legújabb Alkotmányban már konkrétan kodifikálva is van.

    És akkor EZEK UTÁN jön valaki, aki azt mondja, hogy a "cikk téved, minden rendben van".

    Inkább nem mondok semmit, nem szeretném, ha ilyen miatt kitiltanának.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Wesder #198 üzenetére

    Az Origón már régóta csak negyedgőzzel dolgoznak. A Newsfeed-en gyakran 3-4-szer is megjelenik ugyanaz a cikk, más köntösben, más thumbnail-lel, címmel stb.
    Ilyen kevés ember mellett nyilván nincs idejük a régebbi (még nem fideszes) cikkeket átnézni, átírni, törölni.

Új hozzászólás Aktív témák