Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Atom_Anti #180 üzenetére

    Azt továbbra is tartom, hogy az "általános spontaneitás" ezen a szinten nem CPU kérdése(és különösen nem az egyszálas teljesítménytől függ), nem fogsz különbséget észrevenni egy 3600, egy 3300X és egy 3800X közt - nyilván egy 200GE-hez képest már észrevehető, vagy pl. szüleim gépében látványos különbséget jelentett egy Athlon 5350 után egy 2400G(utóbbi 4-5x erősebb proci, az IGP-ről nem is beszélve), de 10-15%-ot nem fogsz megérezni, max a placebó hatását.
    Én megcsináltam egy 1600X->2400G->3600 csere sort és nem éreztem akkora különbséget köztük általános OS sebességérzetben, mint amekkorát az első SATA SSD-m(Intel X-25V) megvételekor 2010-ben a HDD után, pedig azért procierőben vannek jelentős kilengés a 3 proci közt.

    Mondom ezt úgy, hogy az akkori kijelentéseim egy részét kb. érvényteleníti az egy CCX-es felépítésből jövő sebességtöbblet, arra gondoltam, hogy lesz, arra nem, hogy ekkora - ezzel együtt pl. a 3100-ra továbbra is igaz minden amit mondtam, hisz ott nincs meg ez az előny, 4,5GHz-re húzva is gyengébb proci egy 3600X-nél.

    Azt nem tudom, honnan álmodtad, hogy sokalltam mellé egy 2060-at, olvass vissza nyugodtan, én sehol nem írtam ilyet. Amit írtam, az az, hogy van olyan 2060 amit már 1660Ti árában megkapsz, és akkor nincs is szükség a procin spórolni, a drágább proci mellé is meg tudod venni az erősebb VGA-t. Egyszerűen abban a kategóriában 20-30e Ft különbség az egyes modellek közt is van...

    Az meg, hogy a Win7 elavult szálütemezője kevésbé fogja vissza a 3300X-et mint a 3600X-et alighanem igaz, a 3300X közelebb van viselkedésben a Win7 korának az i7-jeihez, mint bármelyik másik Ryzen proci, de azért azt érzed, ugye, hogy ez nem a proci erénye hanem a Win7 hibája/hiányossága...?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák