Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #32839680 #153 üzenetére

    Szerintem most sem a hibátlan chipleteket tiltogatják, de nem mindegy, hogy azért tiltják le, mert nem megy a specifikációkon belül(Vcore, TDP), vagy azért, mert egyáltalán nem megy, mert mondjuk az egyik CCX anyaghibás/litográfiai hibás. Utóbbi esetben a másik felének még lehet jó a minősége.
    Hogy miért döngetnek a 3100-ak tuningcsúcsokat(már persze más Ryzen-ekhez képest) azt nem tudom, tippem szerint beetetés, én se gondolom, hogy az átlagos "silicon quality" jelentősen eltérne pl. a 3600X-ektől.
    Ami viszont nem mindegy az az, hogy eddig a 4 magos procik minden esetben 2-2 magot használtak a 2 CCX-ből, 3+1 és 4+0 konfig nem létezett. Előbbi(nyilvánvaló okból) továbbra sem lesz, de most elkezdik kiadogatni a 4+0 konfigot 3300X-ként. Ennyivel kevesebb megy a kukába.
    Az egy érdekes kérdés lesz, hogy mennyivel lesz gyorsabb a CPU-CPU IF kihagyásától, valószínűleg érezhetően, de csodát nem várnék.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák