Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #14 üzenetére

    "ennek mi köze a nyílt forráskódhoz? hint: semmi"

    meglátásom szerint viszont nagyon is van... minden cég meg akar élni valamiből. van, amelyik pénzért árulja a cuccait, de utána többé-kevésbbé békén hagyja a usereket, és próbál odafigyelni, hogy minél kevesebben vegzálják őket. ezzel szemben ott a Google, ami minden szir-szart beenged az áruházába, ha bizonyítottan scammer app, azt sem hajlandóak levenni. a felhasználó adataiból élnek.
    erre jönnek a kínaiak, és, mint a cikk is írja, a droid megjelenése előtt nem volt épkézláb OS-ük. most már lett, cserébe a Google is csak pisloghat, mert ezeken az eszközökön (hála a nyílt forrásnak) már egy teljesen szétbarmolt OS fut, amiből az ég egy adta világon semmi hasznuk. belefeccöltek jó sok pénz, és most a nagy semmit kapják cserébe sok-sok millió eladott telefon után, amin tulképp az ő munkájuk van, túlnyomó részben. csak pont az, ami pénzt termelne nekik, na az nem.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • cer

    tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    Miért, ez választható lett volna számukra. Szerintem ez befolyás nélkül is Open Source-nek készült.

    A kérdés inkább miért érte meg nekik?

  • Narxis

    nagyúr

    válasz bambano #17 üzenetére

    Ez mondjuk elég durva. Nem egyszer lehetett olvasni arról, hogy a gyárban másolták le a dolgokat és ez ellen semmit nem tud tenni a nyugati világ.

    Thanos was right.

  • vhunor

    őstag

    válasz bambano #25 üzenetére

    Privát megjegyzés:

    a kínai vezetés a '80-as évek környékén (de lehet, hogy már előbb is) évtizedekre előre gondolkodott. Lásd a guangdongi gazdaságpolitikai lazításokat, az elektroniaipar ösztönzését, a nyugati nagyvállalatok látszólagos tárt karokkal fogadását, gyakorlatilag robotmunka milliószámra, gombokért való biztosítását, az adókedvezményeket. Tudták, hogy évtizedekre lesz szükségük, amíg szinte a semmiből elindulva mindent felszívnak amit csak tudnak, tudták, hogy előbb-utóbb elkezdenek emelkedni a munkabérek, ami magával vonja a belföldi vásárlóerő erősödését is (ne feledjük, csak munkaképes korosztályból közel egymilliárdan élnek az országban). Persze, biztos akad egy csomó ad-hoc döntés, amit útközben hoztak meg, de tisztán látszik, hogy a koncepció évtizedes távlatokban való gondolkozásra épül.

    Eközben a fejlett nyugat mit látott? Szinte ingyen munkaerőt, abból is megszámlálhatatlanul sokat, adókedvezményeket. Rövid periódusokban, termékciklusokban gondolkozott, odavitte a milliárdos befektetésekkel összeszedett know-howt, a fejlett gyártósort, és minden szükséges egyebet. És most mindent ott is fog hagyni, ahogy a kínai vállalatok kiszorítják őket nem csak a kínai, de lassan a világpiacról is.

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz bambano #22 üzenetére

    Jelen gondolatmenetedre tekintve akkor hogy indoklod, hogy az Apple MacOSX opensource alapokon álló rendszerért (UNIX/BSD) mégis kell fizetni és a módosítások után már nem maradt open source.
    Ahogyan a iOS sem.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #47 üzenetére

    Csak részben van igazad, addig amíg nyilt a forráskód, mindig könnyedén fel tudják használni a legutolsó verziót (ami tartalmazza az össszes csilli-villi feature-t), egyszerűen testreszabják, kivágkák belőle a google vackait (Mail, YT etc) oszt jóvan.

    Ha zárt lenne a forráskód, akkor minden egyes fő verzió után meg kéne szerezni a komplett forráskódot, különben csak a régi, ellopott verzióra építhetnek, ergó a csilli villi új featurokat saját maguknak kéne lefejleszteni, ami azért problémás.

    Abban persze igazad van, hogy semmi sem ellophatatlan...

    Mindenesetre a szoftverfejlesztés egy nagyságrendel nagyobb feladat mint a hardverfejlesztés, ergó, ha valahol meg lehet akadályozni/érdemes megakadályozni a másolást az a saját zárt forráskódú szoftver és nem a saját hardver.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #14 üzenetére

    "Talán a Google is ráébred, h gazdasági szempontból mennyire jó is a drágalátos nyílt forráskód...": már régen ráébredtek, mindenük nyílt forráskódon alapszik.

    Ja, az összes alacsony prioritású cuccuk nyilt forráskódú, arra ami igazán fontos arra kis túlzással "páncélteremben vigyáznak"

    Én nem láttam még a google keresőalgoritmus forráskódját, a gmail-ét és az összes többi felhő alapú szolgáltatásét sem... Ezek is nyiltak?

    Az android csupán csak egy user-interfész amin keresztül igénybe veszed a Google adatközpont szolgáltatásait.

    Az android nyiltsága szvsz inkább abban keresendő, hogy nem éreztek magukban elég erőt akaratot egy saját rendszer nulláról való felépítésére, illetve nem lebecsülendő a Linux Fanok körében nagyon népszerűvé váltak, 1-2 éve még annyira pozitív volt a google imázsa, hogy mindenki bennük látta az IT ipar jó fiúját (szemben az MS-el aki ugye hagyományosan az evil company) ezt én részben a nyilt forrásnak tulajdonítom, no meg a reklámoknak: "google is your friend". Nos visszanyalt a fagyi, az Android fejlesztés kicsit olcsóbb volt, de cserébe sokan lopják a szoftvert. (Kína no meg az Amazon is...)

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák