Új hozzászólás Aktív témák
-
tomazin
veterán
hát akkor az ottaniakat sem irigylem, pláne, h ott nem "csak" pénzszerzés miatt tudnak rólad többet, mint Te saját magadról, hanem esetleg megregulázás miatt is...
-
anulu
félisten
Talán a Google is ráébred, h gazdasági szempontból mennyire jó is a drágalátos nyílt forráskód...
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Tutu7030
veterán
Szemüveget kell cserélnem.. az apró betűs hírdobozban úgy olvastam, hogy: A Kandroid éve.
Néztem is, hogy ez meg mi.LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro
-
Ninja Chick.
tag
Már évek óta nem jelent rosszat a kínai mivel mindent ott csinálnak.
Az szar amire nem adnak nekik időt és pénz. Ha megfelelő pénzmaggal van ellátva az adott gyár akkor jó minőséget fognak csinálni, de ha nem akkor szart, ez ilyen egyszerű.
(#4) anulu: Íme itt egy windows mindenekfelett példány.
[ Szerkesztve ]
-
akoska23
aktív tag
válasz Ninja Chick. #9 üzenetére
Végül is szemléletem szerint eltűntek a MOTOBOLA NOKLA tipusú telefonok az hogy meg másolnak...........
itt az aprón láttam egy S3 "másolatot" és igazán jó lett mind kinézetre mind tudásra. A másik dolog ameddig lesz kereslet az MTK platformú "Iphon"ra addig ez nem is fog megváltozni. Nekem a mai napig egy ZTE V9 tabletem van de nem sok mindenre cserélném el a kategóriájában.A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol
-
anulu
félisten
végigolvastad a cikket? nekem semmi (kivételesen), de a Google-nak lesz, mégpedig az, hogy a saját területéről fogják őket kiszorítani a még olcsóbb (a minőségét most hagyjuk!) készülékekkel, rajta az egyedileg módosított, droid-based OS-el. Kína piszkosul nagy piac.
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Zeki
nagyúr
válasz Ninja Chick. #9 üzenetére
Ez nem igaz. Ha nem árulnám el vele magam, akkor tudnék valamit mondani, amiben még mindig nem tudnak megbízhatót gyártani. Az is igaz, hogy ha idő elött elromlik, akkor ingyen küldi a másikat a kínai, DHL-el. Mondjuk nem kis pénzt hagytunk eddig is nála.
[ Szerkesztve ]
-
Zeki
nagyúr
Bizony!
És már most is vannak kínai webshopok, amik a kínai droid szoftvert tuningolják, és kínaiatlanítják, hogy kompatibilis legyen mindenhova szoftveresen.
Ez az az út, amikor mág maguk fejlesztenek mind hardveresen, mind szoftveresen, mert felnő egy nemzedék aki mondhatni ebbe nől bele, és nem kunszt neki androidra szoftvert írni, vagy hardveresen fejleszteni.
Onnantól bambi lesz mindenkinek, mert a kínaiak fogják tarolni a világpiacot. -
bambano
titán
"Talán a Google is ráébred, h gazdasági szempontból mennyire jó is a drágalátos nyílt forráskód...": már régen ráébredtek, mindenük nyílt forráskódon alapszik.
most fogadjuk el ezt az állításodat igaznak: "e a Google-nak lesz, mégpedig az, hogy a saját területéről fogják őket kiszorítani a még olcsóbb készülékekkel". ennek mi köze a nyílt forráskódhoz? hint: semmi.
a guglit már kiszorították a saját fő piacáról, a keresésről a baiduval, a sonyericssont a mobil piacról, az ericssont, a nokiát, a siemenst a mobil hálózati gerinc eszközök piacáról, a ciscot nyomorgatják a routerek piacán, stb. a huawei, a zte, a többi, mindent lemásoltak, fejlesztettek rajta, most meg lesnek nyugaton, hogy mi van.
az, hogy az android nyílt forrású, a valós eredményen nem változtat, max. egy hónappal hamarabb érnek célt.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
anulu
félisten
"ennek mi köze a nyílt forráskódhoz? hint: semmi"
meglátásom szerint viszont nagyon is van... minden cég meg akar élni valamiből. van, amelyik pénzért árulja a cuccait, de utána többé-kevésbbé békén hagyja a usereket, és próbál odafigyelni, hogy minél kevesebben vegzálják őket. ezzel szemben ott a Google, ami minden szir-szart beenged az áruházába, ha bizonyítottan scammer app, azt sem hajlandóak levenni. a felhasználó adataiból élnek.
erre jönnek a kínaiak, és, mint a cikk is írja, a droid megjelenése előtt nem volt épkézláb OS-ük. most már lett, cserébe a Google is csak pisloghat, mert ezeken az eszközökön (hála a nyílt forrásnak) már egy teljesen szétbarmolt OS fut, amiből az ég egy adta világon semmi hasznuk. belefeccöltek jó sok pénz, és most a nagy semmit kapják cserébe sok-sok millió eladott telefon után, amin tulképp az ő munkájuk van, túlnyomó részben. csak pont az, ami pénzt termelne nekik, na az nem."Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
banhammer
veterán
Hetipara rovat.
\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/
-
bambano
titán
Linus egy rakás melót feccölt bele a kernelbe, ahhoz képest igen szerény életet él. A cisco egy rakás melót feccölt az ios-ba, ahhoz képest a huawei úgy lenyúlta, hogy füstölt, azóta alig lehet ciscot eladni. az ibm egy halom know-how-t meg energiát feccölt a pc-s szerverekbe, a lenovo lenyúlta meg megvette, stb.
30 éve kínának semmije nem volt, max. fejenként és naponta egy fél tányér rizse meg két bambusz evőpálcika. mára loptak maguknak mindent, a lopakodó vadászgéptől a fullextrás mobilhálózaton át az olimpiáig mindent.
a huawei routereken is egy szétbarmolt (vagynem) oprendszer fut, azért se kap a cisco egy fillért se. pedig az nem opensource. az ericsson az adótornyaiért dettó.Nem azért lopják el az androidot, mert nyílt. hanem azért, mert megtehetik.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
cer
tag
14#, 15#
Itt eredendően azt kellene tudni miért volt kifizetődő a Google-nek egy nyílt OS-t létrehozni.
Mert valamiért biztos megérte és én nem hiszem, hogy biztosíték nélkül hagyták, hogy a custom Androidok ne érjék meg nekik.....
[ Szerkesztve ]
-
kiskaktusz
addikt
Mert outofthebox gmaillel, yt-val jön, használod, bambulod a reklámokat, ráadásul még több accountot regisztrálnak, még több fiók stb... Ennyi nekik elég az adataidon kívül, amit persze eladnak, hogy célzott reklámokat kapj.
"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."
-
Ninja Chick.
tag
-
bambano
titán
válasz Ninja Chick. #24 üzenetére
valóban van benne a fagyi visszanyalt fíling
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
vhunor
őstag
Privát megjegyzés:
a kínai vezetés a '80-as évek környékén (de lehet, hogy már előbb is) évtizedekre előre gondolkodott. Lásd a guangdongi gazdaságpolitikai lazításokat, az elektroniaipar ösztönzését, a nyugati nagyvállalatok látszólagos tárt karokkal fogadását, gyakorlatilag robotmunka milliószámra, gombokért való biztosítását, az adókedvezményeket. Tudták, hogy évtizedekre lesz szükségük, amíg szinte a semmiből elindulva mindent felszívnak amit csak tudnak, tudták, hogy előbb-utóbb elkezdenek emelkedni a munkabérek, ami magával vonja a belföldi vásárlóerő erősödését is (ne feledjük, csak munkaképes korosztályból közel egymilliárdan élnek az országban). Persze, biztos akad egy csomó ad-hoc döntés, amit útközben hoztak meg, de tisztán látszik, hogy a koncepció évtizedes távlatokban való gondolkozásra épül.
Eközben a fejlett nyugat mit látott? Szinte ingyen munkaerőt, abból is megszámlálhatatlanul sokat, adókedvezményeket. Rövid periódusokban, termékciklusokban gondolkozott, odavitte a milliárdos befektetésekkel összeszedett know-howt, a fejlett gyártósort, és minden szükséges egyebet. És most mindent ott is fog hagyni, ahogy a kínai vállalatok kiszorítják őket nem csak a kínai, de lassan a világpiacról is.
[ Szerkesztve ]
-
=Mentor=
őstag
Így igaz, a Kína mindent csak összelopott szöveg egy mérhetetlen ostobaság. Sokan úgy állítják be mintha Kína egy félhülye népség lenne, pedig elég csak a harcművészetekre, gasztronómiára vagy a kínai kultúrára gondolni, Illetve köztudott, hogy az ókorban Kína ugyanúgy világtényező volt mint ma.
Nem beszélve arról, hogy a fejlett világ évtizedekig csak kizsákmányolta őket, éhbérért dolgoztatták a munkásokat a minél magasabb profit érdekében. Most a fagyi kezd visszanyalni, olyannyira hogy pár éven belül Kína lenyomja még Amerikát is mint gazdasági nagyhatalom.
-
p.j.
csendes tag
Már nem kell sok és ugyan ilyen diagramokat lehet majd látni számítógépek esetében is. Csak ott Linux-Windows-Android-OsX lesz a felirat.
Nagyon nyomul az android arra a területre is, és egészen jól használhatóak is.[ Szerkesztve ]
-
Epsylon
aktív tag
Egyáltalán nem értem mi Kína problémája az Android-os mobilokkal, mikor a náluk gyártott mobilok túlnyomó részén Android fut.. És kínai markettel, "kínai facebookkal" , kínai videó/zene megosztókkal, kínai e-mail fiókkal vannak feltuningolva, ęs tényleg szinte semmi guglis arculat nem maradt az azokon a mobilokon futó Androidban.
@p.j. Nekem már egy jó ideje Androiddal gyártott Toshiba netbook-om van. Igazából alig várom a nagyobb gépeket, vagy asztalikat Androiddal.
[ Szerkesztve ]
A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto
-
Bounti
aktív tag
"Adatgyűjtés titokban"
"A jelentés szerint ezek az appok gyakorlatilag válogatás nélkül vadásszák az információt – beletúrnak az üzenetekbe, a híváselőzményekbe, a névjegyzékbe."
1. Valóban sok az olyan app ami ahhoz fér hozzá amihez csak akar, ezen azért kicsit még cizellálhatnának a guglinál.
2. Röhög a vakbelem. Az az ország nyavalyog az appok kémkedése miatt, ahol az embereket a Nagy Kínai Tűzfallal akarják elszeparálni a "hanyatló nyugattól", ahol a skype lehallgatható stb...
[ Szerkesztve ]
Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!
-
#16820480
törölt tag
Kínában vannak bizonyos adatkezelési törvények. akik ezeket nem hajlandóak betartani, azokat nem nézik jó szemmel, egészen annyira, hogy kitiltják őket az országból (tűzfallal). a Microsoft betartja ezeket a szabályokat, ezért például a Skydrive és Bing szolgáltatások használhatóak Kínából is. a Google ellenben nem hajlandó erre, ezért a Gdrive, G+ és még egy rakás másik szolgáltatás nem elérhető, vagy korlátozottan elérhető csak.
és ez az, amiért semmi köze az opensource dologhoz, hogy milyen módosítást végeznek a rendszeren a kínaiak. ha használhatóak lennének teljesen a G szolgáltatások, akkor nem érné meg lecserélni, mert plusz munka. viszont mivel nem azok (itt), ezért feltesznek helyette olyat, aminek több vonzereje van a helyi lakosság számára. a MS-nak is milyen jól bejött a zárt forráskód a Windows kínai értékesítésében. oh, wait, hogy itt majdnem mindenhol lopott verzió fut...? -
anulu
félisten
válasz #16820480 #32 üzenetére
3 év alatt 530 millió usd-t fizet a kínai kormány az MS-nek licenszekre. Tavaly nyári hír.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
anulu
félisten
válasz #16820480 #34 üzenetére
afaik ez csak a kormányzati cuccok licenszeire vonatkozik.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
#16820480
törölt tag
persze, tudom, de az országra vonatkoztatva ezzel kb semmit nem változtattak, mert a kormányzati cuccoknál valószínűleg volt hasonló szerződésük eddig is azért. szóval attól, hogy zárt a forráskód, nem járnak jobban anyagilag. ez a kormányzati szerződés lehetne a másik oldalon, hogy mittomén Gapps céges verziót vesznek pénzért, akkor nyilván a G is jól keres rajta, de attól még a több (száz)millió telefonon nem az ő eredeti rendszerük fut majd.
-
persil
nagyúr
válasz Ninja Chick. #9 üzenetére
"Már évek óta nem jelent rosszat a kínai mivel mindent ott csinálnak."
Óriási különbség van a között, hogy "valami kínai" vagy "valamit kínában gyártanak". Ne keverjük össze a kettőt.
Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html
-
ZollR
tag
Jelen gondolatmenetedre tekintve akkor hogy indoklod, hogy az Apple MacOSX opensource alapokon álló rendszerért (UNIX/BSD) mégis kell fizetni és a módosítások után már nem maradt open source.
Ahogyan a iOS sem.Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--
-
rep3at
őstag
Érdekes cikk, jó volt olvasni.
Forward thinking. كرر
-
anulu
félisten
válasz #06658560 #38 üzenetére
meglátásom szerint egy teljes OS-t reverse engineer-ni "némileg" bonyolultabb, mint egy olyan rendszert testre szabni, aminek ott a komplett source code-ja
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
ZollR
tag
válasz #06658560 #40 üzenetére
"In addition, the permissive nature of the BSD license has allowed many other operating systems, both free and proprietary, to incorporate BSD code. For example, Microsoft Windows has used BSD-derived code in its implementation of TCP/IP and bundles recompiled versions of BSD's command-line networking tools since Windows 2000.[10] Also Darwin, the system on which Apple's Mac OS X is built, is a derivative of 4.4BSD-Lite2 and FreeBSD. Various commercial UNIX operating systems, such as Solaris, also contain varying amounts of BSD code."
Forrás: klikk
Egyébként nem azt mondtam, hogy a UNIX család vagy a BSD open source, hanem hogy hasonlóan open source talpakon nuygszik a MacOS is és mégis fizetős, ahogyan az iOS is...
[ Szerkesztve ]
Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--
-
anulu
félisten
válasz #06658560 #43 üzenetére
valóban. meg idő. meg a megfizetése (akár 2 tál rizs) a codereknek, akik visszafejtik.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
bambano
titán
Senki nem mondta, hogy opensource cuccokért nem lehet pénzt kérni.
Ráadásul opensource is sokféle van, van vagy 150 féle szabad szoftveres licensz. Ebből egy, a gpl, amire tévesen hivatkozol. A gpl mondja csak azt, hogy azt csinálsz vele, amit akarsz (ebbe beletartozik a pénz kérése is), kivéve, hogy azokat a jogokat, amiket te megkaptál az opensource cuccokkal, nem veheted el másoktól.
Az apple osx soha nem volt sem opensource, sem gpl-es, és nagyon sokáig bsd sem, a szó, amit kerestél: BSDi. A bsd-hez tartozó licensz pedig lényegesen kevesebbet követel meg, mint a gpl.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
ebben éppen volna igazság, csak mintha azt sugallnád, hogy ahol komplett tervdokumentációkat megszereztek, ott a zárt kódú oprendszer forrásának megszerzése problémás.
pedig nem. egy csomó cuccot kaptak a kínaiak legálisan, az oda telepített gyártás miatt, amiből azután nem csak legálisan profitáltak.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
joysefke
veterán
Csak részben van igazad, addig amíg nyilt a forráskód, mindig könnyedén fel tudják használni a legutolsó verziót (ami tartalmazza az össszes csilli-villi feature-t), egyszerűen testreszabják, kivágkák belőle a google vackait (Mail, YT etc) oszt jóvan.
Ha zárt lenne a forráskód, akkor minden egyes fő verzió után meg kéne szerezni a komplett forráskódot, különben csak a régi, ellopott verzióra építhetnek, ergó a csilli villi új featurokat saját maguknak kéne lefejleszteni, ami azért problémás.
Abban persze igazad van, hogy semmi sem ellophatatlan...
Mindenesetre a szoftverfejlesztés egy nagyságrendel nagyobb feladat mint a hardverfejlesztés, ergó, ha valahol meg lehet akadályozni/érdemes megakadályozni a másolást az a saját zárt forráskódú szoftver és nem a saját hardver.
J.
[ Szerkesztve ]
-
joysefke
veterán
"Talán a Google is ráébred, h gazdasági szempontból mennyire jó is a drágalátos nyílt forráskód...": már régen ráébredtek, mindenük nyílt forráskódon alapszik.
Ja, az összes alacsony prioritású cuccuk nyilt forráskódú, arra ami igazán fontos arra kis túlzással "páncélteremben vigyáznak"
Én nem láttam még a google keresőalgoritmus forráskódját, a gmail-ét és az összes többi felhő alapú szolgáltatásét sem... Ezek is nyiltak?
Az android csupán csak egy user-interfész amin keresztül igénybe veszed a Google adatközpont szolgáltatásait.
Az android nyiltsága szvsz inkább abban keresendő, hogy nem éreztek magukban elég erőt akaratot egy saját rendszer nulláról való felépítésére, illetve nem lebecsülendő a Linux Fanok körében nagyon népszerűvé váltak, 1-2 éve még annyira pozitív volt a google imázsa, hogy mindenki bennük látta az IT ipar jó fiúját (szemben az MS-el aki ugye hagyományosan az evil company) ezt én részben a nyilt forrásnak tulajdonítom, no meg a reklámoknak: "google is your friend". Nos visszanyalt a fagyi, az Android fejlesztés kicsit olcsóbb volt, de cserébe sokan lopják a szoftvert. (Kína no meg az Amazon is...)
J.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Copycat teszt
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Hibátlan Raptor Lake CPU-kat is cserél az Intel
- EAFC 25
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Xbox Series X|S
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Spórolós topik
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen