Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz Vision #21 üzenetére

    Én nem élek álomvilágban, nekem aztán mindegy mi történik a bitcoinnal, nem bányászom, számomra csak azért érdekes mert decentralizált(nak tűnik) és elméletilg nem köthető a nagy pénzügyi körökhöz, hiszen egyfajta underground valamiként indult,bár ma már egyre mainstreamebbé kezd válni ez is igaz. Majd meglátjuk mi lesz vele, az látszik, hogy egyre többen kezdenek rászállni, kiderül túl éli e.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz Vision #21 üzenetére

    mivel még mindig nem tudni ki is "készítette" ezt az egészet, honnan tudod, hogy nem egy rothschild találta ki az egészet?

    a helyében még tolnám is a marketinget, hogy mocskos szemét bankok, gyerünk emberek tosszunk ki a szemét bankárokkal

    Nekik igazából mindegy, már rég volt és utálom a közgazdaságot, de talán van itt valaki aki pontosan emlékszik arra, hogy kb 50-60 évente van egy "paradigma" váltás, amikor is a valami gazdasági, vagy világi történés hatására bedöntik a világot, pár millió (milliárd) embert kinyírnak s mint megmentők újra helyre állítják a világot

    Persze előtte a vagyonukat kimentik valami értékállóba (arany, fegyverek ilyesmi), majd az új fizetőeszköz kibocsátásával mégjobban megszedik magukat. Ahogy mondjuk a bankok csinálják kicsiben a refinanszírozási ráta változtatásával ...

    Tudom sok a pontatlanság abban amit írtam most, de kb így volt, ha valaki akar/hajlandó nyugodtan utána nézhet, sajna én most dolgozom :S

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vision #21 üzenetére

    "Már egyetlen nagy befektetési banknak is annyi pénzeszköze van, hogy probléma nélkül elsöpörhetnék a bitcoinnak még az emlékét is. Álomvilágban éltek."

    1. Azért nem olyan egyszerű ám az. Csak azt tudják megvenni, amit eladnak. Ha én birtoklok valamit és nem akarom eladni, akkor jöhet egyszerre a Forbes 400 és egyesült vagyonukkal tehetnek egy ajánlatot, én akkor sem fogom eladni.

    2. Oké, dollármilliárdokat ölnek bele, hogy felvásárolják a már kibocsátott 12 millió (ami még mindig csak kicsivel több, mint a fele) legalább 80-90%-át és ezzel letaszítják a trónjáról. Jön helyette újabb kriptopénz, ami majd átveszi a helyét. Ez olyan, mint mikor kilőnek egy nagyobb torrent trackert és örülnek, hogy vége a wareznek. Jön helyette 5 másik. ;]

    3. A befektetési bankárok egyvalamit szeretnek jobban, mint a status quo-t. Ez pedig a pénz. Szóval amint megértik a Bitcoin lényegét, nem fogják ellenezni. Elvégre csak egyetlen entitásnak áll érdekében ellenezni. Ez pedig az állam. Bankok mindig voltak és mindig lesznek, csak alkalmazkodnak az adott gazdasági viszonyokhoz. Akik erőlködnek a változás ellen, azok elbuknak.

    (#74) atti_2010: "Dehogynem bárhol eladhatom jó pénzért és azt veszek a Tescoba amit akarok vagy háború esetén mikor egy ország pénze általában leértékelődik akkor eladod jó pénzért"

    Emlékeztetnélek a történelem azon időszakára, amikor az ókori Egyiptomban hozzádvágták az aranyból készült dolgokat, mert annyi volt belőle, mint a szemét, de az egyszerű vasért ölni tudtak volna.

    Az aranyért is közmegegyezéses alapon fizetnek. Ha jól tudom már egy állam sem használja hivatalos fizetőeszköznek.

Új hozzászólás Aktív témák