Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    válasz mikung #7 üzenetére

    Nem biztos, hogy ilyen gyorsan átmegy a dolog, bár azóta csinálja ezt amióta (kérés nélkül) PayPass kártyát kaptam a lejárt hagyományos chipkártya helyett és intenzíven elkezdtem használni ezt a kényelmi funkciót (vagy biztonsági rést?)... Történt egyszer, hogy fizettem a kártyámmal A helyen a már említett kényelmi funkcióval, a terminál azonnal, talán kommunikáció nélkül kiírta, hogy elfogadva, de csak a pénztáros bizonylatát nyomta ki (amin szintén az volt, hogy tranzakció elfogadva), amit nekem kellett volna adnia nem jött ki. Semmi gond, hisz a terminál azt írta hogy rendben, a terméket megkaptam. 2 óra múlva vásároltam B helyen, de 40 Ft-al többért mint ami az egyenlegemen maradt. Normális esetben ilyenkor azt kellett volna kiírnia a B terminálnak, hogy fedezethiány miatt elutasítva, de érdekes módon ezt a tranzakciót is elfogadta a rendszer, itt már az én bizonylatom is kijött, a terméket megkaptam. Nem volt gyanús először a dolog, azt hittem tényleg volt ennyi pénzem, aztán amikor ránéztem a netbankra gyanúsan magas volt az elérhető egyenleg. Kiderült, hogy az A terminál nem zárolta a pénzem, így lazán elköltöttem 40 Ft-ot a B terminálnál, amit már A-nál elköltöttem (ezért B-nek már fedezethiányt kellett volna írnia). Végül az A terminálos vásárlás összege is beterhelődött 5 nap múlva (általában 2 nap alatt be szokott), így a számlaegyenlegem -40 lett, de amíg ez nem történt meg lazán elkölthettem volna azt a pénzt mégegyszer.

Új hozzászólás Aktív témák