Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Nagyon helyesen teszi a Kaspersky, ha a felmerült vádak valóban megállják a helyét (mivel nem használok rendszeresen Windows 10-et és Kaspersky-t sem, nem tudok nyilatkozni erről).

    Az egész Windows 10-et úgy alkották meg, hogy megnehezítse a "konkurens" szoftverek működését és használatát. Például elvették a lehetőségét annak, hogy egy böngésző módosítani tudja az alapértelmezett böngészőt, ráadásul a manuális módosítást is megnehezítik azal, hogy az Edge-t "javasolják". De a minap találkoztam olyan problémával, hogy a Windows 10 nem volt hajlandó elismerni a telepített PDF-olvasót alapértelmezett alkalmazásként, minden indításkor visszaállította azt.

    És csodálkozik a Microsoft, hogy a számítógépükre kényes emberek menekülnek a Windows 10-től... :U

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Воланд #59 üzenetére

    Valahogy a korábbi Windows-oknál közel sem volt ennyi kinlódás. :U Akár hiszed, akár nem, a 10-es sok mindenen változtatott, és ezek a változtatások egy része közel sem volt előnyös.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Воланд #64 üzenetére

    Igazad lehet abban, hogy a Kaspersky háza táján is szét lehetne nézni, ettől függetlenül viszont azt gondolom, hogy jogosan vannak azért felháborodva, hogy a rendszerük erőszakosan tolja a saját megoldását.

    (#66) pszichiáter: Őszinte leszek, nem érdekel, hogy mennyi plusz dolog került bele, és elárulom neked, hogy alapvetően a vállalatok 99%-át sem érdeklik az újítások többsége. Annyit várok (és várnak) el, hogy ha bekapcsolják a számítógépet, akkor meglepetés és különféle kérdések nélkül tegyék a dolgukat.

    Rendszeresen használok Windows 10-et, és nem érzem azt, hogy meg tudnék benne bízni. Lehet maradi vagyok, de nem szeretem, ha a rendszerem magától telepíti az általa javasolt alkalmazásokat, ha automatikusan frissít (majd én mondom meg mikor frissít, és nem a rendszer), és zavar, hogy a böngészőváltásnál 6x megkérdezi a Windows, hogy biztos, hogy nem a saját böngészőjüket használom.

    Csak a saját példámat tudom emlegetni: Windows 8.1-et használok, a frissítések telepítését én engedélyezem, a rendszer nem indul újra magától semmi esetre sem, nem telepít felesleges alkalmazásokat, és az alapértelmezett alkalmazásokat a saját programjaik menedzselhetik. Ez az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák