Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #26 üzenetére

    és ez így mire jó? Hogy a publikus IP címed alapján eggyel több megkeresés kell ahhoz, hogy megkapják a neved?

    Úgy kezdtem az egész posztot, hogy ne ringassa magát abban a hitben, hogy ez egy atombiztos megoldás mindenre, de ettől függetlenül adott célokra megfelel, ezek között nyilván nem a banki SWIFT rendszer feltörése meg a brüsszeli merényletek vannak, ahhoz ez kevés.

    Amire értelmesen lehet használni mindenféle kockázatok nélkül:
    -(1)Régiókorlátos VOD szolgáltatókkal elhitetni, hogy te az ő régiójukba tartozol. Német VOD-ot például lehetetlen nem német IP-ről használni. Nekem erre van egy Frankfurtban futó VPS-sem

    (2)Ha olyan országban vendégeskedsz (mondjuk Németország) ahol tiltják a torrentet akkor ez egy elegáns megoldás. Ebben az esetben a VPS-sed nyilván nem Németországban fogod futtatni. Ha én teszem fel Németországban torrenteznék akkor a torrentfigyelő jogvédő csak egy nem-német IP-t látna, tehát nincsen jogalapja a további vizsgálódásra. Ha német IP-t használnék, akkor jönne a többszáz eurós bünti..

    (3) Ha nyilvános WiFi-t használsz (szálloda-mc donalds etc), akkor a VPN egy jó megoldás a kapcsolatod titkosítására, akkor is, ha a semmitérő Wifi titkosítást valaki feltöri, vagy a Wifi üzemeltetője eleve rosszhiszemű, mert a VPN titkosítását nem fogja tudni feltörni.

    Ha a szervek fel akarják törni, akkor feltörik, ha az adataimra van szükségük, akkor azt jó eséllyel meg tudják szerezni, ha nagyon akarják, ez nem kérdés, rengeteg opciójuk van, de ilyen mindennapi dolgokhoz nagyon jól jöhet a VPN és fenti három pontot pld. tökéletes biztonsággal tudja kiszolgálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák