Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sennalacy #60 üzenetére

    Pedig bizony 69ben élőben közvetítette a tv...
    Az oroszok meg az usa akkor nem volt olyan jó viszonyban, hogy egy ilyen megállapodás születhessen. A hidegháború szó talán mond valamit. Persze biztos az is kamu volt, mint a 2. világháború :D
    Ha az oroszok a leghalványabb jelét látták volna, annak, hogy kamu, kijátszották volna a kártyát. De nem látták, és nem azért, mert olyan profin forgatták le a szupertitkos area51-beli stúdióban, hanem mert pl. ők is tudták fogni az úrhajó rádióadását, ami bizony onnan jött, ahonnan kellett, tehát az űrből. Továbbá akkoriban a KGB eléggé be volt épülve az USA különböző katonai és egyéb kutatási szerveibe (rengeteg mindent elloptak).
    Másrészt lehet, hogy meglepő, de nem a videófelvétel az egyetlen bizonyíték a hodraszállásról. Hoztak onnan köveket, továbbá elhelyeztek egy tükröt, amit a mai napig használnak távolságmérésre.
    Harmadrészt minden "cáfolat" magyarázata le van írva hatszázszor, az, hogy egyesek lusták elovasni, azzal nem lehet mit kezdeni.

    A technika fejlődéséről: az űrverseny a hidegháború (talán egyetlen) pozitív hozadéka volt. Az éltette, amiatt pumpálták bele a temérdek pénzt, hogy legyőzzék a Szovjetuniót. Mikor vége lett, elapadtak a források, ráadásul az igény sem volt akkora. Ráadásul az űrkutatás csak nagyon hosszú távon térül meg, a politika viszont általában a rövidtávú célokat tartja szem előtt. Ezért nem fejlődött azóta túl sokat az egész.
    De pl. ha megnézed, hogy az atombombát milyen gyorsan fejlesztették ki, és az azóta eltelt 70 évben mennyit fejlődött, ott is látod, hogy azóta jóformán semmit nem fejlődött, ahhoz képest, hogy előtte milyen ütemben folytak a kutatások.
    Most egyszerűen nem menő az űrkutatás sajnos. A gazdaság élénkítésére lazán elszórnak 700 milliárd dollárt, míg a Nasa éves költségvetése 17 milliárd. Nem csoda, hogy nem haladnak annyira, mint amikor ebbe nyomták a pénzt.
    Az oroszok azért nme ismételték meg a holdraszállást, mert azután, hogy elérte az usa, megnyerte az űrversenyt. Ha ők is küldtek volna fel embert, akkor is megmaradtak volna másodiknak. Viszont rengeteg pénzbe kerül, és azért az SZU sem állt annyira jól. A Hold után meg már nme marad reális cél, ahol megelőzhették volna őket. (A Marsra még most sem tudunk embert küldeni.)
    A Holdra már nme érdemes menni. Látták mi van ott, igazából már nincs mit kutatni. Egyedül presztízsértékű egy holdutazás, arra meg most nincs pénz. Esetleg a Kínaiak küldhetnének oda valakit...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sennalacy #67 üzenetére

    Na haragudj, de ha a hidegháború létét is megkérdőjelezed, akkor úgy érzem nem tudok neked mit mondani. Papíron voltak rossz viszonyban, persze...
    Kubai rakétaválság rémlik? Végül is csak egy hajszálon múlott, hogy nem lőttek ki nukleáris rakétákat az USÁ-ra. Jó forgatókönyvíróik voltak biztos.

    Viszont nem tudom tudod-e, de igaából gravitáció sincs, egyedül azért maradunk a földön, mert üzembehelyeztem pár nagyteljesítményű elektromágnest. Ha fontos az életed, és nem akarsz kizuhanni az űrbe (ami szintén egy nagy kamu, de erről majd máskor) akkor kérlek hívd a 0690-666-666 os számot. A hívás díja 1700 Ft+ Áfa.

    :D

    Komolyan kíváncsi vagyok, mi az amit nem hiszel el? Például az elektronok létezését elfogadod? Vagy hogy a hang hullámokban terjed? Végülis mindkettőt kitalálhatták, egyiket se látod szabad szemmel, és különben is minden tudós vagy szakember csaló. :N

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Inv1sus #104 üzenetére

    Kritizálsz úgy egy filmet, hogy nem láttad, csak hallottál róla?
    Győzködsz másokat, hogy szar egy játék, úgy, hogy nem játszottál vele?

    Ha nem, akkor egy tudományos vitába miért szólsz bele úgy, hogy az alapjairól sem rendelkezel semennyi információval? Ez nem megérzésre működik.
    Mint amikor a parasztbácsi csodálkozik, hogy hogy fér a TV készülékbe annyi kis ember... "Márpedig én ezt akkor se hiszem el!" :)

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Inv1sus #107 üzenetére

    Eddig egy hozzászólásod volt ebben a témában.

    "Szerintem még nem járt ember a holdon. Azzal a technikával? És még vissza is jöttek? Nem hiszem..."

    No de akkor kíváncsi vagyok. Milyen technika hiányzott?

    Amúgy amit írtam, nem kizárólag rád vonatkozott.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Bubee82 #116 üzenetére

    Szeirntem azért írjunk valamit, mert tuti vannak, akiket ez is csak megerősít abban, hogy kamu volt.
    Mondjuk kíváncsi lennék, hogy a kétkedők milyen magyarázatot tudnának még adni ezekre a képekre (azon kívül, hogy itt vették fel a filmet biztos).

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz edward2 #123 üzenetére

    Szerinted minél nagyobb egy átverés, annál kevébé lehet felfedni? :O
    Neked mi számít bizonyítéknak? Mert ahogy látom kb. semmi. Miért hiszel le egyáltalán bármit is? Minden átverés :)

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz fgordon #167 üzenetére

    "Én azt mondom, majd 10-20 év múlva, ha újra ember lép a Holdra, akkor ki fog derülni, hogy az első felvételekkel valami nem stimmel, de nem izgulok, USA majd kitalál valami magyarázatot, hogy mi is az oka... a többség meg majd úgy is beveszi..."

    Honnan fogod tudni, hogy akkor igazat mondanak? Simán megrendezhetik azt is, nem?
    Csak akkor hihetsz el bármit is, ha a saját szemeddel látod! Szerintem jelentkezz űrhajósnak.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #172 üzenetére

    Ez mind igaz, de sajnos fémből, oxigénből, valamennyi vízből és hélium-3-ból egyelőre nem tudnak például élelmet készíteni, így vagy rendszeresen szállítják ezeket a Földről, vagy a teljes állományt cserélik háromhetente. Ez nagyobb költség, mint amennyit nyerünk azzal, hogy mennyivel olcsóbb lenne onnan eljutni a Marsra.
    Arról szintén megfeledkezel, hogy egy űrhajót vagy egy szatellitet nem lehet csak úgy összeállítani a garázsban, elég komoly gépek és felszerelés kell hozzá, amit szintén fel kellene vinni. Plusz ugye a munkaerő, ami szintén nem két ember, hanem inkább ezrekről beszélhetünk. Akkor ugye még ezeknek is kell valahol lakniuk, illetve ennyi embernek már nagyon komoly infrastruktúra kell, mozik, focipályák, kávézók, stb., hogy ne őrüljenek meg.

    Ez olyan nagyságrendű befektetést igényel, amire az egész világ összefogására lenne szükség. Ráadásul politikailag is borzasztó rizikós döntés, hogy "bocs, emeljük az adókat, csökkentjük a nyugdíjakat, de cserébe 100-szor olcsóbban juttatunk el szondákat a jupiterre (Amiből az átlag földlakónak belátható időn belül nem lesz semmiféle kézzelfogható haszna.) Most képzeld el, hogy a világ közel összes országában tüntetések, lázongások kezdődnek...Inkább az lenne az eredménye, hogy az űrkutatást ejtik egy jó időre.

    Amíg nem tudnak teljesen egy teljesen önfenntartó zárt kisméretű ökoszisztémát készíteni, addig esély nincs arra, hogy bármi is megvalósuljon abból, amit írtál. Elég régóta folyik már a kutatás ebben a témában,kisebb eredmények vannak, tehát valószínűleg azért 50-100 éven belül képesek leszünk önfenntartó Hold kolóniákat készíteni. Majd akkor lesz realitása annak, amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #180 üzenetére

    Mutatsz egy bármilyen, emberek számára élhető környezetet biztosító önfenntartó rendszert? Én eddig a Biosphere2-ról hallottam, ami olyan nagyságrendű volt, mint ami a holdra kellene, de az meg ugye nem működött teljesen.

    Azért Amerikában nem haltak éhen a konkvisztádorok, ha esetleg elsüllyedt egy utánpótlást szállító hajó...
    Holdbázishoz rendszeres föld-hold járat kellene. Nem tudnának mindent ott előállítani. Pl gyógyszerek, vagy bármilyen bonyolult alkatrész.

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #183 üzenetére

    "Mi kell a növényeknek? termőföld, o2, co2, napfény. Utóbbi van, első 2-t lehet vinni, a 3.-at meg ember termeli."
    Azért a természet ezt kissé bonyolutabban oldja meg...Nagyon komoly szabályozás kell, hogy pl a termőföld tápanyagtartalma egyenletes maradjon, a levegőben lévő egyéb gázok is nagyban befolyásolnak mindent. Messze nem olyan egyszerű, mint az ember gondolná. Érdemes utánanézni boisphere2-nek, kábé ilyesmit tudnék elképzelni a holdon.

    Az ISS-en átlag 6-an vannak. Egy űrhajókészítő/javító/tankoló holdbázison ennél azért kicsit több emberre lenne szükség. Már csak maga az infrastruktúra, amit oda kéne szállítani többezer tonna fölötti. Plusz mondjuk 500-1000 embernek kaja, mindenféle utánpótlás (gondolom ruhagyár nem lenne, nem lenne műanyagöntöde, nem lenne napelemgyár) szintén óriási tömeg.
    Jelenleg egy kg feljuttatása föld körüli pályára 20.000 dollár körül van...
    Majd ha lesz űrlift, akkor persze nem lesz ilyen gondunk.

    De igazából ezeket már mind kutatják egy ideje, és amint olyan szintre jutnak, valószínüleg meg fogják csinálni. Most sajnos még nincs meg hozzá a technika.

    Te mit tennél, ha azt mondanák, hogy ezen a héten elutazhatsz Bora-Borára 200 millióért, vagy pár hónap múlva 20ezer forintért?

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz EmberXY #185 üzenetére

    Akkor ezt magyarázd el a sivatagi éhezőknek, ha csak áram kell a virágzó mezőgazdasághoz (pára ott is van, bomlás ott is van).
    Szerinted mindegy milyen ásványi anyagok vannak a humuszban?

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz eXodus #190 üzenetére

    Igen, sajnos nem voltak tudományos mérések vagy fotók, esetleg videó.
    Igazából nem sok ember tudja mi történt, egyszercsak elkezdtek körbehordozni pár embert, hogy jártak a holdon.
    Meg különben is a hold olyan messze van, hogy szerintem olyan messze nem is lehet menni. Nem értem miért hisz el mindent mindenki.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz fgordon #207 üzenetére

    "Aki érti, kérem, reflektáljon, és mondja el más szavakkal, amit írtam...":

    Lusta vagyok utánanézni bármilyen adatnak, utálom a google-t, nem érdekel, hogy milyen technológiával, hogyan sugározták armstrongék a jelet a földre. Fogalmam sincs, hogy milyen volt a technológia 40 éve.
    De tudom használni a Piratebay-t, szupergyors netem van, de dirket szart szedek le, mert különben azt hinnélm, hogy egy sorozatot nézek.
    A Holdraszállás eredeti felvételei hasonó technikával készültek, mint a Lost.

    :(

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz menalcas #277 üzenetére

    Ha nem lett volna róddal kifeszítve, akkor sem így működne, ahogy leírtad, mert oké, hogy elindul az egyik irányba, de amikor teljesen kifeszül akkor a rögzítés visszarántja, mert a zászlórúd le van szúrva ugye a holdba.

    De, mint dabadab is írja, volt benne fölül egy merevítőrúd (a csíkokkal párhuzamosan a tetején), hogy a zászló ne csak úgy lógjon, mert hogy néz az már ki. (Gravitáció pedig ugyanúgy van a holdon, mint a földön. Ha nem lett volna benne merevítés, akkor egyszerűen csak lógott volna.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák