Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz KilgoreTrout #64 üzenetére

    Tény, hogy papíron nem voltak jó viszonyban, de a szembenálló felek pontosan tisztában voltak vele, hogy ez jórészt színjáték, a nagy utálkozás is ennek a része. Versenyben volt a két állam az érdekei kiterjesztése és a világuralom volt a cél, és az űrkutatás csak a propaganda része volt. Az amerikaiak minek folytatták a versenyt miután a szovjetek először küldtek embert az űrbe? Ott ők is csak másodikok lehettek, ilyen alapon a szovjetek is megismételhették volna. Miért hagyták volna, hogy egyedüli nemzetként csak az amerikaiaké legyen a hold meghódítása. Ha már propaganda akkor másodiknak is megéri ott lenni kitűzni egy szovjet zászlót is. Egyszerre elfogyott a lelkesedés?
    A szovjetúnió széthullása után az amerikaiak átvettek olyan űrhajóhajtóművet amiről nem is hitték hogy lehetséges megvalósítani, az oroszoknak mégis sikerült, akkor a fejlesztés nem állt le ott sem a 90-es évekig. Az további 20 év ami alatt meg se kísérelték?
    A holdon lehetne bázist építeni pl. teleszkópoknak, mars missziók indításához..stb. Nem hiszem hogy csupán attól hogy a holdon nincs élet a jelek szerint, teljesen érdektelenné tette volna minden szempontból.

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz KilgoreTrout #71 üzenetére

    Nevetséges kezd lenni ez a vita. Senki sem kérdőjelezte meg a hidegháborút, annyit mondtam hogy más volt a színfalak mögött és más előtte. Ha Te csak a színjátékot nézed akkor gratulálok, neked javaslom az említett információs vonalat..

    A gravitáció pedig hogy van-e vagy nincs ez is jó kérdés, ha megmondod mi az, akkor sokan fognak neked gratulálni a mai fizikusok közül. Vonz a tömeg mi? :) Vagy az elektromágnes mégiscsak? Ha már okoskodni akarsz akkor olyasmivel gyere amiben van már egyértelmű tudományos álláspont. Einstein sem tudta magyarázni a gravitációt, majd pont te fogsz róla kioktatni? :C

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Inv1sus

    addikt

    válasz KilgoreTrout #105 üzenetére

    Kritizálod egy ember tudását úgy, hogy nem is ismered? :U Hidd el, van némi fogalmam a dolgokról, de nekem akkor is bűzlik ez az egész.

    [ Szerkesztve ]

    *** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

  • Bubee82

    őstag

    válasz KilgoreTrout #118 üzenetére

    Nézd, az én véleményem az, h teljesen mindegy h kik és mit írnak a világ dolgairól. Ezek olyan dolgok amikről valószínűleg sose fog kiderülni a valódi igazság.

    Egy dolog fontos: nyitott szemmel járni a világban. Ezeket a képeket én nem indulatok felkorbácsolása végett tettem be. Lehet hinni és lehet kételkedni. Lehet a képek forrását is firtatni de nem érdemes. Mindenki azt hisz amit akar. Csak nem árt az eszmét kinyitni kicsit szélesebbre és gondolkodni. Ezért raktam be a képeket.

    Mindenki maga dönti el h miben hisz. Én se bólintok rá mindenre és hiszek el mindent. Azonban van egy-két érdekes dolog, amit érdemes fontolóra venni és összehasonlítást végezni.

    (Párszor sikerült leírni a "dolog" szót :D )

    [ Szerkesztve ]

  • edward2

    addikt

    válasz KilgoreTrout #124 üzenetére

    Akkor meséld el hogy lehetne felfedni ezt az átverést. Igen annál nehezebb. Nézd meg magyarországot. A miniszeterek csalásai felfedhetetlenek. Egyszerűen védi a törvény és az állam őket. De ha valaki kiáll egy valos papirral is simán letagadják. Nem kell itt amerikai méretű összeesküvés amire nem lehet fénytderiteni... Nem minden átverés, de nem is kell kétkanállal az arcodba lapátolni amit mondanak.

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz KilgoreTrout #64 üzenetére

    Csak két megjegyzés:

    1. Sokkal több Apollo repülést terveztek, de az USA akkoriban nyakig benne volt a Vietnami háborúban és az rengeteg pénzbe került, kikészítette a költségvetést. Az űrversenynek sok hozadéka volt technológiai téren, hogy mást ne mondjak az Apollo program során fejlesztették ki pl. a CNC megmunkálást is. A holdkőzeteket a mai napig vizsgálják, bár mostanra már megváltoztak az földi légkör miatt.

    2. A Hold eszményi hely egy csillagászati obszervatórium számára. A gond az, hogy ha ilyet akarunk ott, akkor olyan bázis kell oda, amelyik nagy mértékben önellátó.

    No stress, no work Today!

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #178 üzenetére

    most is lehet önfenntartó rendszereket csinálni, ergo zöldség, gyümölcs simán termelhető. Hús már problémásabb.

    Kb így kezdőtött az amerika benépesítése is, infrastruktúra, mindenféle építés sok pénz...

    Mint mondtam a szaros bankárok üzérkedéseire, és háborúkra nagyságrendekkel több pénz megy el, mint amennyi akár egy holdbázis építéséhez kellene. Csak át kell csoportosítani.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #182 üzenetére

    Én arról sem hallottam. Viszont 1-értelmű hogy megvalósítható. Mi kell a növényeknek? termőföld, o2, co2, napfény. Utóbbi van, első 2-t lehet vinni, a 3.-at meg ember termeli.
    Iss-nél is megcsinálják úgy hogy semennyire sem önellátó. A hold meg akármennyire is távolinak tűnik, nincs messze az iss-hez képest. Iss eléréhez 0-ról ~7,6 km/sec-re kell gyorsulni, részben légkörben. Föld körüli pályáról a hold eléréhez. 10,5km/sec-re kell, ami már nem sok. A puha leszállás üzemanyagköltségét (és ezzel sok tömeget) meg lehetne takarítani a mágneses pályával, mivel lassítani is tud. Földkörüli pályára állást meg ramjet/scramjet szárnyas űrrepülőkkel lehetne olcsóbbá tenni, és persze azzal hogy komponensekre van bontva mindent, több járművet használva a holdra utazásra, és nem egy batár nagy többezer tonnás egybemonstrumot mint a saturn v.
    Akkor az volt a mondás, hogy nehéz lenne földkörüli pályán szinkronizálni és dokkolni. Ma már egy 386-os gép vezérlő is röhögve automatikusan eljut akár a holdig is, és visszatér épségben, annyira nem bonyolult (csak az akkori számológép teljesítményű gépeknek volt gond).
    Gyógyszer... megint piti tömeg, ami szinte semmit sem jelent, és sok embernek bőven elég. Bonyolult alkatrészek a földről jönnének, és ahogy kialakul a holdon az ipar, egyre függetlenebbé válhatna.
    Sőt az utánpótlási szállítmányokat jó előre betervezve ionhajtóművekkel is el lehetne juttatni a holdhoz, ugyanis pont annyira terveznék előre hogy akkor érkezzen meg amikor kell. Emberekhez persze kémiai rakéta kéne, mert náluk nem járja a több hónapos gyorsítás :D

    De már gondoltam rá hogy az egész elképzelést grafikusan 3d-ben ábrázolom mondjuk sketchuppal, bár szerintem ezt már sokan megtették csak meg kéne találni. De ha láttad a 2001 űrodüsszeiát, akkor kb hasonló pár kiegészítéssel.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • EmberXY

    addikt

    válasz KilgoreTrout #184 üzenetére

    Ha van napelem, van áram is...
    HA van víz (jég, vagy kilélegzett pára lecsapódva, tisztított szennyvíz, stb), akkor lehetséges az elektrolízis, aminek során a vizet árammal oxigénre és hidrogénre lehet bontani
    Szén-dioxid nyerhető a légzés vagy az égés során, csak össze kell gyűjteni.
    A termőföldhöz meg humusz kell, azt pedig a biológiai bomlás során lehet nyerni.
    Csak víz legyen, bármilyen halmazállapotban.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz KilgoreTrout #186 üzenetére

    Először mindenképpen a víz kell, mert oxigén nélkül lőhetjük az egészet.
    Ha van oxigén, aztán a többi már magától jön, légzés, égés, bomlás, minden.
    Rengeteg víz kell.

    A humuszban lévő ásványi anyagok megtalálhatók az élőlényekben is, hiszen "az vagy, amit megeszel", a tested abból épül fel, amit beviszel, ha egy test lebomlik, ugyanezt adja vissza. Szerintem nem kéne plusz anyagokat belevinni, ez már az "élelmiszeripar felé tolódik", etetik velünk a sok szart.

    Up the Irons!

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #184 üzenetére

    Azért ne várjál el luxust rögtön az elején. Visznek 2 ruhát azt jóvan, mint az iss-en, mellesleg az is vicc tömeg más dolgokhoz képest.
    Napelemet lehet vinni, amúgy a legtömegtakarékosabb egy atomreaktor lenne. Kicsi, könnyű, és nagy mennyiségű áramot termel. Aztán később lehet napelemezni.

    Otthon virágcserépben nőnek a fűszernövények (meg paradicsom is), télen bentvannak. Ott nem szabályoz semmi, öntözve van, és nől.

    Az hogy most 20k dollárba kerül 1 kg feljuttatása az űrbe, ugyanis ez a leggazdaságtalanabb módszerre vonatkozik, a leggazdaságtalanabb technikák között (űrsikló), egy elavult, túlbonyolított, mutyizott rendszerrel.
    Sokkal olcsóbb is lehet, a jelenlegi technikai színvonalon (és lett is volna, ha a venture star programot nem állítják le majdnem teljes készültségnél, mert nem készült el időre az üzemanyagtartály(és mert inkább irakra kell a pénz...)). Ez nem is fog fejlődni, ugyanis se ion, se nukleáris meghajtás nem lesz alkalmas földkörüli pályára álláshoz.

    Van sokminden amivel csökkenteni lehet az űrutazás költségeit: ramjet, scramjet, aerospike hajtómű, szárnyak, skip reentry, stb. Ezek közűl semmit sem használnak a jelenlegi űrjárművek, és nem is fognak, mert most az elégazamimostvan,csakvegyükelőarégiterveketésújítsukfel(orion alias apollo 2.0) mentalitás a menő, mert irak, meg gonosz terroristák, meg hasonló generált marhaságok miatt.
    De mind működik, csak össze kell rakni egy járműbe.

    Űrlift soha nem lesz, az egy hülyeség, egy merész álom. Azt megépíteni (bár valószínűleg nem is lehetséges) sokkal nehezebb lenne, mint most a marsra eljutni... Egy legalább 36000 km magas torony, ami brutális erejú húzást kell hogy kibírjon 2 irányba... (na a megépítése a vicces, mert amíg 36000km-nél nem magasabb, nem húzza kifelé a centripetális erő, valaminek meg kéne tartani azt a többszázezer tonnát.)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • menalcas

    őstag

    válasz KilgoreTrout #279 üzenetére

    Gravy az van de nem ugyan úgy mint itt, jóval kisebb , de így hogy mostmár tudom hogy magában a lobogóban is van merevitő így tiszta miért olyan a mozgása :R

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

Új hozzászólás Aktív témák