Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dr. Akula #42 üzenetére

    "Annyira jól éltek hogy úgy kellett szögesdróttal benntartani őket."

    A tagországokba mehettél, de a lényeg az volt, hogy megtehetted, volt rá pénzed, hogy elutazz, nyaralj, stb. Most hiába nyíltak meg a határok, amikor az embernek még a Balatonra sincs pénze lemenni.

    "Lakást kiutaltak neked, nem vettél"

    Vehettél is, mert épültek. Viszont a lényeg itt is, hogy volt mindenkinek fedél a feje fölött. Most meg a fiatalok még 30+ évesen is otthon élnek (már ha van lehetőségük szülőknél, nagyszülőknél, bármilyen rokonnál, esetleg barátoknál közösen fizetve a rezsit élni), vagy belehajszolják magukat valami devizahitelbe.

    "autóra (illetve Trabantra) 10-20 évet kellett várnod."

    Az elején még igen. Utána már valamivel gördülékenyebben ment.

    "A burzsujokat nem sajnálom én se, lassan megint ideje lenne resetelni, de az egyetlen jó dolognak az oktatást tudom felhozni. A szegény ember is tanulhatott, ha volt hozzá esze. Ma már csak a gazdagok kiváltsága."

    Erről beszélek. Nem istenítem azt a rendszert, voltak hibái, de ugyanakkor megvoltak a nyilvánvaló előnyei is. Az oktatáshoz pedig annyit még hozzátennék, hogy akkoriban még 6 meg 8 általánossal is volt munkád. Ma már egy takarítónőnek vagy bármilyen alacsony szintű munkaerőnek is minimum szakiskolai értettségi + OKJ-s bizonyítvány kell és még ezek mellett is 50-100 emberrel vetekszik egy adott pozícióért. És ha még fel is veszik, szart nem kap, nemhogy arra nem elég, mint régen, hogy éljen belőle, de egyedül még egy saját, hitelmentes lakást sem tud fenntartani, amije valószínűleg nincs, mert vagy albérletben él, vagy hitelre vett lakásban, ha szerencséje volt, akkor valaki a családból még él és lakhat nála vagy hagyott rá valamit.

    (#43) Ringman: Kétlem, hogy munkaeszköz, amúgy meg egyfelől igen, Magyarországon sajnos már az is relatíve gazdagnak számít, aki egy kocsit fenn tud tartani, vagy van saját, hitelmentes lakása, másrészt ha nem gazdag, akkor meg ügyesen spórol, de akkor is minimum középosztály, mert 70-80 nettóból kétlem, hogy ennyit összespórol úgy, hogy mellette még rezsit fizet belőle meg él is.

Új hozzászólás Aktív témák