Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Ám a mostani esetben az egyik brit reklámszövetség azzal a javaslattal állt elő, hogy javítana a helyzeten, ha a feltöltött tartalmakat a YouTube egy meghatározott időre „karanténba” helyezné, amíg a vállalat illetékesei "manuálisan" (azaz élő emberrel, nem pedig szoftveres automatizmussal) nem döntenek a sorsáról (vagyis hogy törvénysértő-e vagy nem). És Brittin most meglepő módon nem utasította ezt vissza élből, hanem átgondolt, konstruktív javaslatnak minősítette az ötletet.

    Azért meghallgattam volna mit mormog a bajsza alatt.
    Esetleg lehetett volna az is hogy egy csatorna X pozitív elbírálás után whitelist-re kerül, akiknek meg tele van nézhetetlen szarral annak hátrébb sorolódik az ellenőrzése. De hogy mindent cenzor bácsi nézzen végig... Hát hajrá! Majd átköltöznek a tartalomgyártók máshova.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz julius666 #47 üzenetére

    De a viccet félretéve, plakátnál attól, hogy egy házra kiteszik, nem finanszírozod direkte szélsőséges nézetek terjedését, akkor sem, ha az a Ku-Klux-Klán főhadiszállása éppen
    Ha a plakátoló cég bérli a háztól a felületet és éppenséggel a KKK főhadiszállása, akkor igenis kerül oda.

    Pjúdiráknak pedig nem egyszerűen a YouTube mutatott fityiszt, hanem egy olyan partnere akivel külön is szerződése volt. Random reklámok ugyanúgy maradnak az oldalán.
    Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor azzal kezdődik egy videó hogy "és ezt a részt a Kovács és Kovács vízvezetékszerelő támogatta két méter colos rézcsővel" és a következőkben már nem ők lesznek a támogatók.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz stellaz #51 üzenetére

    Fordítsuk meg:
    Egy alkotó sokat dolgozik azon, hogy egy imidzs kialakuljon róla, adott esetben valóban tesz is dolgokat (minőségi tartalom, időzített videók, stb.), de ha a videói elé berakják az idegesítő szar dezodorreklálmot, az azért nem jó, ráadásul ezzel segíti is ezeket a gyártókat.
    Nem tudsz válogatni, vagy iszonyat adatbányászat kell hozzá. A júzerhez amúgy se úgy küldi a reklámokat hogy "x csatornát nézed és ehhez kapcsolódó reklám legyen" hanem a júzer szokásai alapján.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz BonFire #59 üzenetére

    Ezt a fegyvert meg is lehet fordítani. Amíg a hirdetők csak alamizsnát csorgatnak a tartalomgyártókhoz, nem várható el, hogy professzionális dokumentumfilm-sorozatok lássanak napvilágot amatőrökről. Pedig az amatőrnek is lenne igénye stúdióra, zöld háttérre, soft-boxokra (villanyszámlára), minimum DSLR-re, steadycam-re, külön bummosra, RODE puskamikire, akkus videólámpára, és nem utolsósorban olyan számítógépre, ami nem szarja össze magát kettő darab 1080/30-as videosáv szimultán vágásától.

    Nem vagyok vadkapitalista, de aki minőséget akar forgatni és nem évente egyszer felvenni ahogy a macska játszik, az megoldja, hiszen van terve, rendszeresen kell ahhoz tartalmat gyártani (egy YouTube-filmből nem fog meggazdagodni) és ha nem hisz a sikerben akkor bele se kezdjen. Nekem nem kevésbe fájt amit írtál:
    - mikrofon (asztali és mikroport)
    - állványok (mikrofon és kamera)
    - DSLR
    - akkus lámpa
    - és a munkagép (szerencsére a videóvágót ingyen megúsztam, a DaVinci Resolve állati jó, csak a vas ára...)
    Ez "alig" 400e Huf eddig (és a két monitor ajándék volt első melóhelyemről). Oké, nagy az arcom mert a PC-t fejlesztésre és játékra is használom, de akkor is 100-120 ezer amit bele kellett fektetni, és csak anyagárról beszélünk. (plusz egy-két szoftver ami kell és legyen kerek 150e) Aztán a belefeccölt munkaórákról nem esett egy szó se.
    Eddig összesen láttam 0.0 Ft-ot bevételként egy év alatt, indulás óta 1.27$ ami "bejött".
    És akkor el is érkeztünk oda, miért mindenki játékstreamel és vlogol, ott dobálják is a pénzt és nézettség is van, pedig "csak játszol" (erős sarkítás, sejtem mi megy mögötte) vagy elmeséled mi volt az isiben.

    Ugyanaz a hirdetés Amerikában tízszer annyi bevételt hoz, mint Magyarországon.
    Ez nekem új - nem csak tízszer akkora a piac? (akkor se stimmel)

    @stellaz
    Én nem csodálkoznék, ha elindulna valamilyen technofób mozgalom hamarosan.
    Amish paradise?

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz arnyekxxx #84 üzenetére

    A hivatalos YT csatornán pont azért van fenn, mert akik nem veszik meg DVD-n, nézhetik az adware verziót. Eldöntötték hogy nem DVD-n, hanem így keresik majd meg az előállítási költséget, ehhez kiszámolták milyen reklámok legyenek.
    Na ebbe pottyantasz bele.
    És egy három éves gyereknek való műsort kik fognak nézni ha nem a három éves gyerekek? (khm. én kicsi pónim :DDD )
    Ha mindegyik szülő így gondolja akkor nem nagyon lesz mit nézni.

    dvd lejátszó viszont nincs a tableben
    Shit happens. Grabbeld le, vagy vedd meg a DVD-t és töltsd le valahonnan. Gondolom azonnal fogsz a YT Red-ért szaladni és fizetni hogy reklámmentes legyen :U

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz pycur #90 üzenetére

    Az eredeti tartalmat szolgáltatók oldalain sosem lesz reklám
    Éééés meg is van az orbitális tévedés.

    a mások tartalmait kategorikusan összemásolva, videókba rendszerezve akár, biztos hogy a bevételt nem arra költik, hogy a jogokat megfizessék a feltett videók után. Így nem járulok hozzá a sok tizenéves video dumpoló pénztárcájához
    Tehát nézed ÉS blokkolod a reklámot?
    Támogasd a tartalomkészítőt és nézd az eredetit blokkoló nélkül...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Ghoosty #96 üzenetére

    A Felhasználó a Felhasználói Fiók regisztrálásával és használatával elismeri, hogy az ÁSZF-et megismerte, megértette és vállalja, hogy azt betartja.
    A Szolgáltatásban megjelenített hirdetéseket és a látogatottság auditálását a Felhasználó nem blokkolhatja, ehhez segítséget nem kérhet és nem adhat a Felhasználói Tartalomban.
    Alig pár kattintás itt PH-n. Legalul a beszédes "Szabályzat" pontban. :)

    Ezzel egyet értek, de a én ráutaló magatartással elfogadok egy ismeretlen szabályzatot.
    Ha először feltévedsz valahova akkor az még nem ráutaló magatartás. 2009 óta visszajárni már talán az :)

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák