Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz oO7 #1 üzenetére

    azért készülnek majd ehhez érdekes távirányítók (qwerty távirányító pl.).

    viszont akkor ha ez lesz az év dobása, akkor idén már nem várható a chrome os? sajna... :(

  • Fecow

    aktív tag

    válasz oO7 #1 üzenetére

    Eredeti tervek szerint Logitech billentyűzet jár mindegyik Google TV-hez vagy set-top boxhoz, de ha megnézed az oldalt láthatod, hogy telefonnal is lehet irányítani. Mivel gondolom egy egyszerű android app lesz a távirányító, így tableteket sem zárnám ki amikkel már akár gépelni is kényelmesebben lehet.

    (#2) sheratan: Sajnos eddig is úgy nézett ki, hogy idén már nem lesz chrome OS, novemberre igérték, és eddig semmi hír nem volt róla. A tavalyi demo volt az utolsó komolyabb híradás. Halkan megjegyzem, hogy szerintem a chromeOS-t is dobni fogják, akárcsak a wave-et, szépen beépítik a chrome-ba amit a chromeOS tervezés során kitaláltak és hasznosnak ítélnek. lásd web apps.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz oO7 #4 üzenetére

    Bár nem láttam a konkrét billentyűzetet illetve csak nagyon távolról. Nem látom elvi akadályát a touch pad, track point rá integrálásának. Így már azért nem lenne olyan DOS érzés. Egyébként van hangvezérlés is telefonos remote controlon. Ha tovább gondolkodunk, nem látom elvi akadályát, hogy mondjuk tableten is szinkronban megjelenjen a teljes TV felület úgy meg már a touch vezérlés sem lenne kényelmetlen és a TV-t is tudnád vele vezérelni.
    Bocs a személyeskedésért, csak úgy felfigyeltem rá, hogy hogy silverlight, .NET fejlesztőként, kételkedsz a Google Tv használhatóságában. De egy XBOX kinect silverlight integrációt már jobbnak tartasz. :) Nincs ezzel semmi gond mindenkinek a saját gyereke a legkedvesebb ahogy a mondás is tartja. Egyébként szerintem hosszútávon nagyon fárasztó lehet hadonászni, hogy irányítsd a TV-t. szerintem lesznek alkalmazások ahol az egyik és lesznek ahol a másik lesz jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz oO7 #6 üzenetére

    Az egeret csak arra mondtam, hogy szerinted a 5 irányú kezelés nehézkes, csak megemlítettem, hogy lehetséges egeret használni, ha minden kötél szakad. Én sem hiszem, hogy annak használatát beletervezték volna.
    Megfelelően kialakított felülettel (és ahogy látom a Google is így képzeli), annyira nem lehet gond az 5 irányű kezelés, végülis a tévés menük már elég régóta így működnek. Persze nyilván lassabb mintha odakattintanék a kívánt helyre. Persze szerintem is a legnagyobb ellentmondásosság illetve probléma abból adódik, hogy a Tv alapvetően egyszerű kezelését össze akarjuk párosítani a web/számítógépek komplexebb kezelésével, ezt ugye eddig nem nagyon sikerült senkinek(és lehet, hogy a Google-nek sem fog)
    Szerintem azért aki vesz egy ilyen sony féle google TV-t annak már talán van egy okos telefonja. A set top box nem tudom mennyi lesz, de azért egyre valószínűbb, hogy aki ilyenre fogékony annak már van androidja, iphone-ja. Egyébként mivel egy android app az irányítő, nincs akadálya, hogy akár valami olcsó telefonra (pl Huawei 845) is rámenjen. Persze ettől függetlenül egy 1-2 ezerforintos távirányítónál valóban lényegesen drágább.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák