Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    Ugye tudjátok, hogy az első elindításnál KÖTELEZŐEN ki kell választani bizonyos elemeket, és ezek egyike a default service provider

    "Jaaaj mi a tököm ez dobálja fel az ablakokat megint a winfo$ biztos megint vírusos nyomom az OK-ot hogy eltűnjön végre, megnyomtam mérnemtűntmár el, OKOKOKOK TŰNJ MÁR EL B*ZDMEG, CSAK FACEBOOKRA AKAROK FELMENNI".

    Ismerős? Miért van az hogy az user nálatok csak akkor hülye amikor az a ti igazatokat bizonyítja?

    amit megváltoztatni annyira egyszerű amúgy, hogy tényleg csak az nem képes rá, aki analfabéta.

    El kell keserítselek, az userek nagy része funkcionálisan digitális analfabéta.

    Mellesleg egyrészt észreveszi, feltűnik neki első alkalommal, amikor a keresősite-ra kerül.

    Miért tűnne? Ott a csík ahová írni kell, ugyanúgy működik.

    ami többek között olyanokat közölt, hogy a google.com-ot lazán beírják, vagy beállítják esetleg kezdőlapnak, nem címsorból vagy search box-ból keresnek

    Többek közt ezért 4-10% a részesedése a Bingnek és nem 40%.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #67 üzenetére

    Onnantól kezdve érdekes az egész piactorzítás, ahogy a ms behajóztatta a win hátán az explodert, meg a live search-öt. Az összes többi szereplő nem defaultként idáig küzdötte fel magát. A guglinak ráadásul az altavista és yahoo nyomasztó fölényével kellett megküzdenie, ezt kéne prezentálnia a bingnek is. Esetleg bejátszhat az, hogy az egyszerűbbek számára úgy sikerült megtanulni, hogy keresés=gugli.

    Amúgy valaki megdobhatna egy képernyőképpel, ami a search provider ballot-ot ábrázolja, mert én csak olyant találtam IE8-nál, hogy a beállításoknál lehet express és custom settings-et választani, ahol a legtöbb júzer egyből az express-t választja (binggel), vagy eleve az ask me latert

    (#71) Morden24 mert ott sem olvastad el, hogy a labs-ban ott ült már időtlen idők óta, azé... Bár nem a lopásra értettem a business-as-usualt, hanem a fasza többfrontos -- többek közt jogi -- háborúról, beszélhetünk arról is h ki mit lop :) Annak meg mint említettem viszont örülnék, ha a gugli kicsit jobban szűrne, de az alapfelvetés is kicsit vicces, amikor a kis oldalaknál nem csak a keresési spam esetében, de globálisan is ~70%-ban használják a gugli hirdetési rendszerét. De beszélhetünk erről is, hogy mennyire jó a guglinak az a sok lényegében irreleváns szemét.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Morden24 #73 üzenetére

    ráadásul IE8-ra upgrade-elve megőrzi az előző beállításait... ami többnyire szintén google. egyébként a userek 99%-a leszarja a jobb felső keresősávot, úgy kezdi a netezést, hogy beírja google.com/hu.

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #73 üzenetére

    Mint említetted "alternatív" böngésző, ami már viszont max lelkesedés alapon köszönt be a rendszerbe, nem a ms alapinstall részeként, választani meg lehetett keresőt, de nem volt kérdőív első induláskor, bár aki ezeket telepítette már eleve saját választásaként telepítette a böngészőt is. Az meg külön jópofa, ahogy téged izgat a gugli nyomasztó 60+% fölénye (lehet h globálisan van az 80-90 is), de az operációs rendszerrel semmi bajod :) Így akkor hogyan számítana bármilyen más platform akár globálisan, vagy az USÁ-ra vonatkozóan?

    A kereső kiválasztása meg megint egy érdekes kérdés. Amiről itt többször is beszéltünk, az a piaci részesedés rákfenéje. Ha nagy, akkor csak a gond van vele. Explodernél elgé sokáig volt nagy, de a többieknél még egyszer sem lehetett piaci erőfölényről beszélni.

    A express installnál ugyan listázva van... valami, amit mondjuk te, vagy én tudunk értelmezni, de akik a tömeget adják, azok nem.

    (#75) moonman nyugodtan szólhatsz neki, ha valami bajod van vele, mert ha jól tévedek, egy hete kezdett itt a csákó

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #78 üzenetére

    Pedig a mondandódban elég sokszor hivatkozol rá, akkor valami mégiscsak van... :) Az hogy hány százaléknál kezdődik az erőfölény elég jó kérdés akkor, amikor egy desktop oprencer ~95%-al rendelkezik, illetve ahogy egy böngésző erősen csökkenve is még 56% on van (1-2 éve még bőven 2/3-3/4 fölött volt a nagy elemző szerint). Ez valóban elég kevés a piactorzításhoz :)

    A visszautalásra meg csak azt tudom mondani, hogy ha egy böngésző beállításakor a "szokásos" opciót ("az tuti jó") össze szeretnéd mosni egy 3rd party app installere által felajánlott képernyővel, hogy szeretnél-e még installálni ezt meg azt ("ööö... nem"), akkor az télleg elég mókás.

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #67 üzenetére

    Nagyon szép amit leírtál, csak elfelejtetted kontextusba helyezni a hsz-em. Moonman a statisztikáival próbálgatta bizonyítgatni, mennyivel hűdejobb a Bing meg micsoda áttörésnek lehetünk szem-és fültanúi. Na én erre reagáltam, hogy az elterjedtség köszönőviszonyban sincs ezzel.

    De az oldal, amit kiad, az nem ugyanaz lesz. És az fel fog tűnni.

    Dehogy fog. Összehasonlítási alap nélkül hogyan tűnne?

    Megjegyzem, ha NEM TŰNIK FEL, akkor az azt jelenti, hogy a szolgáltatással maradéktalanul elégedett.

    Ez teljesen rendben van, és hozzáteszem igaz is, tényleg van ahol abszolút hozza is a szintet, de nehogy már ezek az userek jelentsék a mércét.

    Egy kérdés: a Google részesedése miért relevánsabb, vagy fontosabb, mint másé? Ezt valaki magyarázza meg nekem. Mármint ha lehet, ne kettős mércével, mert az valahol azért csít

    Ezt a kettős mércét csak te akarod ránkbizonyítani (rám legalábbis biztosan). Én az MS monopolhelyzete miatt sem fújolok, sőt a Ballot screent hatalmas fasságnak tartom a mai napig.

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #90 üzenetére

    Az utolsó bekezdésbe nyugodtan behelyettesítheted az általad említett cégek/vezetők neveit tetszőleges sorrendben -- értelmes lesz. Gondolom magadat nem sorolod egyik oldalra sem ;)

    (#93) Morden24 te fogyatékosnak titulálod, szerintem meg max laikus. Nyilván nem kedvez a ms eszközeinek semmi :C "reklámhadjárat" :) és még te osztod, hogy ki elfogult.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #95 üzenetére

    1. "ütlek", de tényleg nem lenne egyszerűbb "laikus"-t (v hasonlót) használni, mint megint egy kis romantika korabeli túlzást belevinni, hadd zörögjön

    2. eddig csak a ms-nak "kedvezett" minden úgy általában, és ezzel szembeállítani a mozilla gerillakampányát, meg a gugli kampányait ismét egy kis romantikus túlminősítéssel, kicsit mosolyt fakasztó, miközben fanboiokról oktatsz. Erre céloztam, de sajnállak, hogy ennyire keményen bánnak itt veled (ismét egy kis érzelem/hangulat...)

    A market is megérne még pár sort, de akkor sem akartad érteni, most miért akarnád, amikor egyszerűbb felvenni egy pózt, hogy te mindent megpróbáltál, még objektívnek lenni is (szoszó...), de nem tehetsz róla h ennyi "fogyatékossal" (ti fanboi) vagy körbevéve :)

    Kezd télleg kicsit terhessé válni ez a parttalan vita...

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #90 üzenetére

    Ha évekig a Google oldalára került keresés után, vagy azért, mert beírta, hogy google.com, akkor mennyire kell hülyének lenni, hogy ne tűnjön fel a Bing keresőlapja?

    Ugyanúgy működik (alapszintű használat esetén)? Ugyanúgy.
    Más a színe meg más a felirat? Hol nem szarja azt ő le?
    Az emberek többségének halvány lila fogalma sincs, mi a pöcsöm az hogy böngésző, kereső. Rámegy a kék e betűre mert ott lakik az internet, beírja a csíkra (keresősáv) hová akar menni aztán szevasz. Múltkor volt itt cafén statisztika a legtöbbször keresett szavakról. Youtube, Facebook...

    Boldogan "guglizik" neked Gizike a Bingen is. :))

    Mármint melyik júzerek ne jelentsenek mércét?
    Akkor ki a mérce? A fanboy, vagy aki mást sem ismer? Nem értem ezt a júzer-kategorizáló dolgot én.

    Itt arra gondoltam (ami az eddigi hszeim lényege is lett volna), ne az jelentse azt hogy egy kereső hűdenagyonjó mert ennek az analfabéta informatikailag sötét rétegnek többé-kevésbé kielégíti az igényeit. A Wartburg sem kurva jó autó csak mert faszán lehet vele vinni utánfutóval a vasat a MÉH telepre...

    Elnézést, ha valamit félreértettem, és természetesen ha nem inged, akkor fel ne vedd

    Tessék megnézni, a cikkel kapcsolatban én mit reagáltam. Igen, szemét fanboy vagyok. Kár hogy nem tudom magam sem, kié. :)

    Amúgy ha tényleg csak úgy kerűlnek bele G-s találatok a Bing-be, ahogy moonman leírta, abban én személy szerint semmi kivetnivalót nem találok.

    de a Google terén elég komolyan előjön az, hogy a megrögzött fanboyok notóriusan azok az emberek, akik nagy kemény alternatív lázadóként kitartóan szembepisilték éveken keresztül az MS-t, de most ugyanolyan lépések és szituk okán, amiért Gates-éket fel akarták gyújtani, a Géhez úgy tapsolnak, mint átlagos almafan, ha Jobs előhúz valamit a zsebéből.

    Én nem igen láttam ilyet a topikban, a vita főként moonman ködös álomképeivel és csúsztató statisztikáival kapcsolatban folyik (kik is fanboykodnak?).

    ------------------

    attila9988-al felesleges az átlaguserről vitázni, régebben volt ezzel kapcsolatban egy hosszú, parttalan vitánk (talán még a clouddal kapcsolatban) és számomra teljesen világossá vált hogy ő szándékosan/nem szándékosan de egyszerűen nem képes felfogni a valóságot, hogy az emberek többsége digitális analfabéta lényegében.

    Én személy szerint ma pont találkoztam egy emberrel (amúgy több ilyet is ismerek), aki ha nem google-szerű felületen (egy csík ahová beírod mi kell), hanem annál valami összetettebben kell hogy keresést végezzen, képtelen már rá.
    Pedig amúgy teljesen értelmes, egyetemista (szóval nem kőműves), talán napiszinten használja is a netet.

    Aki nem kényszerül rá (akár hóbortból, akár muszájból), hogy tudatosan használja hosszú időn keresztül a számítógépet, azoknak ez vastagon szopás. Tessék csak belegondolni, kereső, böngésző, internet - ezek mind baromi absztrakt, informatikai kifejezések amiknek semmiféle megfelelőjük nincs a való életben. Aki nem mozog ezen a területen otthonosan, annak ezek valós jelentés nélküli, misztikus kifejezések maradnak.

Új hozzászólás Aktív témák