Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz n00n #5 üzenetére

    Milyen húzónevek vannak itt, akik korábban nem álltak a linux mögött és számítanak?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #8 üzenetére

    A staroffice létező, fejlesztett, támogatott, megvásárolható termék. 2008. novemberében adták ki az utolsó verzióját.

    Az nem olyan régen volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #10 üzenetére

    Nem jól tudod. Az openoffice a staroffice opensource verziója. A staroffice néhány pénzes driverrel meg támogatással több, mint az openoffice.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #15 üzenetére

    Ez pont úgy hangzott, mint egy flém témaindító:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #19 üzenetére

    Nem tudom, mi a baj az ubuntu kezelhetőségével. Ugyanúgy menük meg egyebek vannak benne, mint a windowsban. Ugyanúgy előfordulhat, hogy az összes hardveredet felismeri, mint a windows, vagy ugyanúgy előfordulhat, hogy nem ismer meg mindent.

    Ja, és a legfontosabb. oprendszer telepítése ugyanúgy nem mezei user feladat ubuntunál, mint windowsban.

    Tehát két eset van: vagy nem felel meg neked az ubuntu, de a windows igen, akkor szerintem tévedésben vagy, vagy nem felel meg neked se az ubuntu, se a windows, akkor sajnos nem vagy kompatibilis a számítástechnikával.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #22 üzenetére

    Hogy is mondtam az előző hsz-emben: az operációs rendszer telepítése szerintem nem mezei user feladat. Ha beleuntál a bütykölésbe, akkor a telepítés nem a te asztalod. Miért nem bízod másra és/vagy miért nem választasz támogatott hardvert?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #24 üzenetére

    A linux azért tart ott, ahol, mert még mindig marhaságok vannak az átlag user fejében a linuxról. Olyan zsigeri ellenállás van a linuxszal szemben, ami se nem indokolt, se nem bizonyítható.

    A felhasználói felülete nem hogy nem rosszabb, sokkal jobb, mint a windowsé. Egyetlen komoly problémája a játékok, de te nem ezt írtad.

    Neked és még nagyon sok hozzád hasonlónak nem azért nehézkes a linux, mert a linux nehézkes, hanem mert bekódolták az agyadba, hogy tökmindegy, milyen a linux, nehézkesnek fogod tartani. Pontosan ugyanúgy nem fogadjátok el zsigerből a linuxot, ahogy mostanában sok-sok tízmilló user nem fogadta el zsigerből a vistát.

    Nekem egyébként mindegy, azt használsz, amit akarsz, de ha nem bizonyítható negatív állítások lesznek a linuxról, abból vita lesz. Például abból is vita lesz, ha valaki azt mondja, ms alatt triviális a hardvercsere, linux alatt meg nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz eziskamu #27 üzenetére

    vagy másfél évig ment a sápítozás a vista driver ellátottságával kapcsolatban...

    de neked is azt tudom mondani: oprendszer installálás nem user feladat. windows userek 3 fps-ért ölni tudnának a fórumokon, tuningolnak, hardvert csereberélnek folyamatosan, akkor miért nem lehet elfogadni, hogy linuxhoz is illik válogatni a hw-t? Arról meg nem a linux tehet, hogy ilyen irgalmatlan agyatlan hw fejlesztési tempóba hajszolták bele magukat az ms meg a hw gyártók...

    mplayernek van egy kosár konfigurálási opciója, utólag senki nem fogja kideríteni, hogy nálad mi volt a baj.

    windowsnak van hálózattranszparens grafikus felülete? nincs. q.e.d.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #32 üzenetére

    Te nem érted.
    Ha a "Telepítési elvárásaim kimerülnek a next, next, pipa, next finish-ben.", akkor miből gondolod, hogy egy olyan problémát meg kell tudnod oldani, amiért windows esetében techsupportot hív egy átlag felhasználó? Egy átlag felhasználónak nem kell értenie, hogy melyik catalyst build, melyik driver, melyik sp. Mindenkinek (neked is) szíve joga eldönteni, hogy milyen szinten akar számítógépet használni. Te úgy döntöttél szabad akaratodból, hogy nem lépsz túl a nextnextfinish szinten. AKKOR ne csodálkozz, hogy az ennél a szintnél magasabb szintű problémákat nem tudod megoldani.

    Ez pont olyan dolog, hogy én úgy döntöttem, nem akarok érteni az autószereléshez. Tehát nem értek hozzá, nem buherálom a motort, hanem mindig szakszervizbe viszem. Tudomásul vettem, hogy az én iq-m az ablakmosó meg a benzin betöltésére elegendő, ráadásul az én döntésem volt, hogy nem akarom tudni a can buszt, a befecskendezést, az ecu-t, az ids+ futóművet, a lambda szondát, a katalizátort, az esp-t, az abs-t, az atc-t meg a többit. Az én kedvemért nem fogják felborogatni az eddigi megszokott szerviz megoldásaikat, ők szervizelnek, nekem azt kell tudnom, hogy vezetőoldali forgatható kormány van az autóban és pont.

    Az oprendszer telepítése pedig egy szintig leegyszerűsíthető, de akkor sem user feladat. Előre telepített notebookokat, asztali pc-ket kapsz, ha valahonnan összeválogatott gépet veszel, az esetek 99%-ában raknak rá neked egy windowst.Ha magad fogsz hozzá és valami nem jön be, ugyanúgy slamasztikába kerülsz windowsnál mint linuxnál.

    Visszatérve még egy mondat erejéig az autós hasonlatra: van a családomban átlag user, aki egyszer nyert egy hónapi autóhasználatot. Annyi volt az *ÖSSZES* emléke az autóról, hogy szép piros. Na ez az átlag windows user. Elvárod tőle, hogy kiszopja a kisujjából, hogy éppen melyik filmlejátszót és codec packet érdemes ellopni, felrakni? Az, hogy te a win95 óta (esetleg korábbtól) windowsozol, azt is jelenti, hogy apránként megtanultál egy halom nem átlag user szintű dolgot is a windowsról. Például azt, hogy a héten bsplayert érdemes felrakni. Ugyanezt a 14 évnyi energiát belefektetted a linuxba? Ugye nem. Akkor miért is rosszabb a linux, csak mert a másiknak van 14 év előnye a te személyes szakmai életedben és preferenciáidban?

    A linux nem rosszabb, mint a windows. Csak ő nem kapta meg tőled ezt a 14 évet. Ennyi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #34 üzenetére

    És mit csinálsz, ha mégsem van ez a beindítom, megyek vele dolog?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #64791808 #37 üzenetére

    De miért nem gondolod, hogy az, akinek a windows ismeretlen, annak pontosan ugyanezen problémái vannak a windowszal, mint amit ti itt leírtok linuxszal kapcsolatban? A fő különbség az, hogy windowsba már befektették energiát, a linuxba meg nem akarják.

    Ha windowsban bármi baj van, akkor ott is órák hosszat netezés.

    "Keresek hozzá drivert ... ... ... Másfél óra volt.": te? te keresel hozzá drivert? A kiindulási helyzet az, hogy nextnextfinish szintű userről van szó. Ő nem fog fordítani semmit, sem neten kereskedni, stb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #39 üzenetére

    El tudod te képzelni, hány ember hív szerelőt, hogy beállítsa a tv-t, akárhányszor az upc beletúr a csatornakiosztásba?

    Mielőtt tovább vitatkozunk, döntsd el légyszives, hogy nextnextfinish user akarsz lenni, vagy poweruser admin jogokkal.

    A mostani agyonelektronizált autókat elég sokszor viszed sw upgrade miatt szervizbe... Azt mégis beviszed, nem te töltöd le a netről az aktuális ecu sw-t és nem te patkolgatod az image-t rajta...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #42 üzenetére

    "bedugok egy új kütyüt az USB-be, kiírja jobb alsó sarokba, hogy new hardware found, 2-3 másodperc múlve pedig, hogy ...is ready to use.": meg közben két reboot... meg pl. van egy hp image zone nevű szoftver, ami xp-n fut, mikor vista-ra upgradelsz, három nap guglizás után derül ki, hogy nem is lesz belőle vista változat, majd újabb egy nap után találsz hozzá workaroundot, ami nem is biztos, hogy sima vista telepítésen működik...

    Utána tölt a vista upgrade-ket, felrakja, majd közli, hogy rebootolj, nyomod a rebootot, közli, hogy most nagyon agyal valamin, nem hajlandó rebootolni. Később fogja magát és újraindul. Ezután még szöszöl egy darabig, majd megint raplizik, hogy nem akar újraindulni.

    Nekem semmi bajom nincs vele, ha ez számodra a kényelem, én azt mondom, mindenféle útifilmekben szoktam látni embereket, akik szöges deszkán feküdnek, néha korbáccsal verik magukat...

    Ehhez képest ha bedugod azt a scannert egy linuxba és van hozzá driver, akkor kapásból betölti, nincs upgrade, nincs reboot, synaptic-cal felrakod az xsane-t és működik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #44 üzenetére

    Igen, olvastam, többek között ezt is: #24: "inkább fizetek MS-nak párévente egyszer".
    Amit írtál, az jelenleg usb kütyükön SEM működik. És nem hiszem, hogy valaha is működni fog.

    megint a kettős mérce.. te leírhatod, hogy mit nem tudtál megoldani ubuntun, én nem írhatom le, hogy hogy jártam a pistával. Neked az mocskolódás, amit írtam, szerintem meg csak egy kicsit színesebben írtam le a tapasztalatomat, nem száraz tényfelsorolásként. Neked normális, ahogy fikázod az ubuntut, szerintem meg mocskolódás, amit írtál a linuxról.

    Mondom, nagy kuplerájt csinált az ms az emberek fejében. Ez van srácok. Azt hinni, hogy majd pont a gugli fog megmenteni benneteket attól, hogy valaha is számítógéppel kelljen foglalkozni vagy szakértőt kelljen hívni, szvsz nagy tévedés.

    Miután a kettős mércéből nem bírtok kiszakadni, itt akár be is fejezhetjük.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #64791808 #45 üzenetére

    "Azért nem gondolom, ": de, nyugodtan gondold. Nagyon nehezen fogsz olyan embert találni, aki nem windowson nőtt fel és nincs beleágyazódva a gondolkodásába. Szerintem ezen a környéken gyakorlatilag én vagyok az egyetlen, aki először nagy ibm-es cuccokkal dolgozott, utána nagy vaxos cuccokkal, utána unixokkal, és csak ezek után, sokadiknak és utoljára látott messziről windowst. Annyira nem áll nekem kézre. És volt még pár kollégám korábbi munkahelyemen, ahol unixos hálózatról kellett átszokni windowsra és igen bambán néztek az elején, pedig nem buta emberek voltak (egyetemi tanárok, ttk).

    Úgyhogy hidd el nekem, amiket itt magyaráznak a windows userek a linux ellen, én pontosan ugyanazokat a bajokat, gondokat élem át, amikor heves kurvaanyázások ellenére sem tudom levakarni magamról azt, hogy windowshoz kelljen nyúlni. Pontosan ugyanúgy sz.r a windows is, mint amit ők hisznek a linuxról. Csak ők soha nem álltak a másik oldalon, és már nem is fognak, mert nem tudjuk kipucolni a memóriájukat.

    Linux:
    - a driverek többsége benne van a kernel forrásban. Ezt rendes linux kiadások belerakják az initrd-be és bármennyire is undorítónak tartom, automatikusan betöltik induláskor a kernelbe. Ha utólag dugsz rá valamit a gépre, akkor is megtalálják a drivert és betöltik. Pont mint windowson. De pl. egy scanner esetén hiába töltöd be a twain drivert windowson, magát a scannelő programot nem fogja neked senki automatikusan felrakni, feltéve, hogy egyáltalán van olyan szoftvered, és nem mondták azt az okosok, hogy pistán már nem támogatják azt, amit eddig használtál. Igen, én is láttam, ahogy a pista kirohan a netre és lerántja az ilyen olyan hq certified drivert és felrakja két pillantás alatt. De az userek többsége nem twain drivert akar hekkelni, ha scannelni akarja nagyanyó fotóját.

    - még egy fokkal sokkal egyszerűbb megtanulni, hogy lemeztükröt telepítéskor hozok létre a telepítő grafikus felületén. Miért is kínlódnál az mdadm-mel? Átlag user meg úgysem pakol új diszket a gépébe, azt úgyis szakemberre bízza, aki felparticionálja, ráteszi az ilyenolyan raidet. Ez nem user feladat, annak lövése sincs arról, mi az a raid5.

    - ja, egyszerű user ott szokta kezdeni, hogy valakit megkér, hogy van 20 rugója, scanner kéne. A valaki intézi a többit. Nézz szét az apróhirdetésekben, hányan élnek ebből itt is.

    - éntőlem mindenki abba fektet energiát, amibe akar. Csak jelenleg arról szól a történet, hogy a windows userek abba fektetnek energiát, hogy meg akarják győzni a linuxos világot, hogy a linuxnak is úgy kell kinéznie és működnie, mint a windows. Miért is? Miért kell minden windows userrel egyesével megértetni, hogy a linux nem windows pofára szabott windows klón, hanem önálló oprendszer? Ismétlem, azt használnak az emberek, amit akarnak. De ne akarják nekem megmagyarázni, hogy nekem milyen rossz, mert az általam kedvelt oprendszer nem úgy működik, mint az övéké. Állításom alátámasztásához olvasd el a #24-et. Ahol megint egy outsider arról magyaráz, mit is kellene csinálni azzal az oprendszerrel, ami őt igazából nem is érinti.

    - linuxnál nem szoktam újrainstallálni semmit. Ha megnézed a ludens.elte.hu gépet, amit, emlékeim szerint 1991-ben helyeztek üzembe, még mindig ugyanaz a környezet, sokadik hardveren és többedik oprendszer verzión. Az oprendszer. A gazdája meg ért hozzá.

    - nem is kell a windows usereknek alapvetően megváltozniuk. Ez az objektív véleményem. A szubjektív meg az, hogy jobb is, ha nem változnak meg, van nekik egy oprendszerük, ami az ő igényeiknek megfelel, használják azt, engem meg hagyjanak, hogy én meg azt használjam, ami nekem tetszik. És ne akarjanak beleszólni abba, hogy ez hogy működik. Én sem azt a luxust nem engedhetem meg magamnak, hogy lenézzem a windows usereket, sem azt, hogy lámának gondoljam őket.

    - persze örülnék, ha a windows userek nem muzeális emlékek alapján hoznának ítéletet a linuxról és nem könnyen cáfolható fudokkal indokolnák, hogy miért nem jó a linux és miért használnak ők windowst. Valójában nincs rá szükség, hogy indokoljanak ebben a kérdésben.

    Nem ártana, ha találkoznátok igazi átlag userekkel, megértenétek, hogy miről beszélek. Akiknek annyi marad meg, hogy szép piros.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák