Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bambano #33 üzenetére

    Ez igaz, de itt a különbség: a linux szép, jó, és tapasztalataim szerint jobban működik funkcionálisan, mint akármelyik windows. DE ha mégis bármi probléma van, akkor órás netezések következnek, túrom a hup.hu-t, meg mindent, míg végre előre lépek.

    Például driver. A linux nem ismeri fel az xy hardvert. Keresek hozzá drivert, általában NINCS linux támogatás, ha van, akkor ilyen-olyan-amolyan disztribekhez van, hopp, az enyémhez pont nincs. Nem baj, letöltöm a forrást, és lefordítom. Na akkor hiányol nyóccáz darab libet, azokat előkotrom. Hopp, verzióeltérés. Na megvannak a libek, lefordul, települ, működik. Másfél óra volt. Egy fel nem ismert hardver driver installjához tudnom kell fordítani, és akkor másfél órás tökölés a neten és a konzolban? Ezzel szemben windows alatt driver letölt, telepítő elindít, egy-két beálíltást ha kell, megadok, és kész.

    Persze, előítélet, értem én, és különben is, ha valamit nem tudok, akkor mért nem kérek meg mást, vagy fizetek valakinek? Azért nem, mert 2009-ben egy driver beüzemeléshez hadd ne kezdjek már el chateket bújni, hogy hátha van valaki haver, aki bebuherálja nekem, fizetni meg nem fizetek érte, mert egyrészt a pénz nem terem a kertben, másrészt meg ha holnap egy programot akarok telepíteni, akkor megint hívjak linux szakembert?

    Az autós példára annyit, hogy bár sántít, de van válasz: a windows új autó, bonyolult belsővel, de elfordítom a kulcsot és megy. Ha mégsem, akkor garancia, és szétrúgok egy-két segget, ha nem megy utána sem. A linux használt autó, amely tudja ugyanazt, mint az új, akár nagyságrenddel olcsóbban, de ha elromlik, akkor bütykölés, vagy szerelő önköltségre. Nekem eszembe nem jutna használt autót venni, ha megtehetem, hogy újat veszek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák