Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Narxis #34 üzenetére

    szerinted az APEH üzemelteti a myspace-t vagy a hotmailt? :F

    Hotmail azért nem olvas bele, mert van egy privacy policy, ami ettől megvéd. (ha mégis, akkor pedig ez alapján lehet panaszt tenni), a Google viszont nyíltan bevallotta, hogy analizálják a levelek tartalmát.

    "Honnan tudod, hogy a háziorvosod jó pénzért az anyját se adná el?"
    ez most nem komoly ugye?

    "Még mindig nem félek a Google-től"
    "félni" én sem félek, csak kényelmetlenül érzem magam már ezzel a hatalmas nyomulással. nem lesz ennek így jó vége.

  • ddekany

    veterán

    válasz Narxis #34 üzenetére

    "Még mindig nem félek a Google-től, igazából senkitől se ilyen ügyben. Ha akarnak úgyis megtalálnak, ha akarnak úgyis adatokat gyűjtenek rólam, ilyen a világ."

    És a világ olyan is, hogy a dolgok nem binárisak általában (0% vagy 100%, közte semmi), hanem a két extrém közt helyezkednek el a dolgok, és a mértékük számít (10% vagy 60% -- általában nem mindegy). Hogy az "állam" mit enged meg magának veled szemben, nagyban függ attól, hogy mennyire ura a helyzetnek. Amúgy persze a Google nem kormányzati szerv, szóval aligha ő fog kötelezni arra, hogy ez vagy azt tedd elérhetővé magadról. Talán még a technikai infrastruktúrát sem ő fogja adni ezekre. Viszont többek közt ő az, aki megszoktatja veled ezeket a dolgokat, meg esetleg érleli ezeket a technikákat. Érdemes figyelni az érvrendszert... múltkor pl. IBM kb (nem szó szerint) így érvelt: "Ha pénzedet cégekre mered bízni (bank), akkor miért félsz az egészségügyi állapotodat felfedni feléjük?". Aztán 15 év múlva, "Ha az egészségügyi állapotodat nem félsz felfedni (mindennapos dolog, megszoktad, eszedbe sem jut, hogy régen ez nem így volt), mi a gond a koordinátáid felfedésével? Hm... Tán csak nem rosszban sántikálsz, terrorista vagy?" És ezt sokan sokszor elmondták, de az emberek annyira ostobák ilyen szempontból, hogy akkor is működik az érvrendszer! ;]

Új hozzászólás Aktív témák