Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz rt06 #36 üzenetére

    Nincs mit titkoljak. Az egyik fülön a YouTube, a másikon vagy a Logout, vagy az f1hirek.hu, néha az xda. Mint láthatod Te is az adatlapomon, a gép azért nem nevezhető gyengének, bár erősnek sem. Minden esetre itt a részletes specifikációja:
    Intel Core2Duo T9300
    2x2 GB DDR3 1066MHz-es RAM
    ATi Radeon HD3650 256 MB (dedikált a memória)
    Kingston SSDNow V300 120 GB (a vezérlő miatt csak SATA II módban)
    Western Digital Blue 500 GB-os HDD (5400RPM)
    Lapozófájl kizárólag az SSD-n van.

    A rendszer sem sz*r, informatikus létemre már csak tudom, hogyan kell karbantartani azt. Ráadásul 2 is van, az egyik a Windows 7 Ultimate, a másik pedig a Linux Mint 17 Cinnamon. Mindkettő 64 bites, a 7 még a géphez járt. Havonta 1 napot rá szoktam szánni, hogy rendbe tegyem őket. Közben azért kisebb dolgokat, mint a Lomtár/Kuka ürítése azért meg szoktam csinálni. Még csak túlmelegedés sem volt pár nappal ezelőttig, de mostanra már be van tervezve a pucolás és az újrapasztázás.

    Ezek után én nem hiszem, hogy az én hibám lenne a dolog. De leteszteltem. Elindítottam egy 720p-s, MP4-ben rögzített videót, aminek a bitrátája ~20 MB/s. Közben pedig megnyitottam a böngészőt, és olvastam 1-2 cikket a Mobilarénán. Sehol egy akadás. A lejátszó egyébként a 2.1.5-ös VLC.

    Másik: Igen, lesz majd sok szép HTML5 reklám biztosan. Viszont arra is lesz majd AdBlock.

    Remélem elég részletes voltam.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #36 üzenetére

    "ha nem tudsz megnyitni egy masodik fulet tetszoleges bongeszoben, mert elkezd tole akadozni a video, akkor az a gep gyenge, vagy az a rendszer szar, vagy valamit elfelejtesz megosztani velunk"

    Vagy a Flash implementációja szar, amiért a CPU-t terheli csúcsra ahelyett, hogy a GPU/IGP végezné a szükséges feladatot, ezzel minden zökkenőmentesen történne. Ez az, ami megtörténik, amint a YouTube videó linkjét egy külső lejátszóban (pl. VLC) nyitod meg ugyanezen a konfigon. Olyankor 1080p-ben zökkenőmentes a lejátszás és mellette bármit tudsz csinálni. Egy statikus oldalon történő scrollozás nagyobb CPU tüskéket produkál, mint a videólejátszás, mivel az a GPU-t/IGP-t használja, ahogy annak lennie kéne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #50 üzenetére

    Nvidia GT430, driver a legújabb, Flash player a legújabb (az PPAPI-s valamivel jobb, mint az NPAPI-s, de lényegében mindkettő hasonló).

    Linux alatt már 360-480-nál érezhető, hogy szar, Windows 7/8-nál csak akkortól kezd el durván akadozni, amikor felváltom 720p-be vagy 1080p-be.

    A GPU process olyan 70-80% körül ugrál és a YouTube videós tab eszi meg a fennmaradt CPU időt.

    Egyébként érdekes, hogy pl. az lapcsalád oldalain a Hozzászólás írása oldalon is a 10-20%-os CPU tüskéket produkál minden Blink alapú böngésző (Chrome már verziók óta, Opera szintén verziók óta). Firefox, IE problémamentes. Ez viszont szerencsére csak a grafikonon látható, nem érezhető. Kezdetben valami kiegészítőre gyanakodtam, de teljesen friss telepítésnél, több különböző konfiguráción is tapasztaltam már (igaz, mindegyikbe max C2D vagy annál gyengébb CPU volt).

Új hozzászólás Aktív témák