Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snoop-y

    veterán

    válasz L3zl13 #18 üzenetére

    A google oldalarol semmifele ertelmes magyarazat nem volt.
    En arra varok amit SZp kartars emlitett. Magyarazatot a Google -tol hogy mi miert tortent vagyis miert dontott ugy az AI hogy ott neki elonye lesz (mikor kresz szerint nem vaghat be senki ele) es a felveteleket a kocsibol.

    [ Szerkesztve ]

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Snoop-y

    veterán

    válasz L3zl13 #25 üzenetére

    Hmm de ha valakirol azt gondolom hogy nem fer el mellettem akkor nem fele huzodok hanem elfele vagy nem?

    Nekem pont az bassza a csorom hogy ez egy eleg egyszeru forgalmi helyzet volt miert kell visszatartani az infot? (belso video illetve az algoritmus miert ugy dontott ahogy)
    Ha ezt nem tettek volna nem is emlekeznenk az egeszre.

    Tobbieknek:
    Amugy meg pont de, a linkelt cikkben az van hogy masok vezetesi szokasaira reagal. Ezt korabban kifejtettem, hogy eleg sulyos hiba es iszonyu fals reakciokat eredmenyezhet a kesobbiekben.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • DRB

    senior tag

    válasz L3zl13 #34 üzenetére

    Nézd már meg képet, meg a videót még egyszer! A képen a szélső sáv fele olyan széles mint ami videóban van, két autó, vagy egy autó és egy busz, nem fér el ott(legalább is így látszik), egyébként én a videón látható szélső duplaszéles sávot vetem kettőnek, igaz vonal tényleg nem látszik. Továbbá a videón, a google autótól jobbra a járda másik(nem az út felé eső) oldalán egy kb. 170 centi magas fal, vagy kerítés, vagy mitom én mi van, képen az nincs ott. Illetve még egy oszlopszerűség is hiányzik a képről, ami videón a jobboldali járda közepén látható, nagyjából a google autó hátuljával van egy vonalban, kb. másfél autónyira lehet a közlekedési lámpát tartó oszloptól.
    De azt mindenképpen hozzá kell tenni, hogy a videó nagyon rossz minőségű, a google utcakép meg igen fura perspektívából mutatja a világot, ez a két dolog együtt már simán összekavarja az ember szemét, itt főleg a sáv látszó szélességére(a képen kicsit távolabb a busz mellett már olyan mintha szélesebb lenne, kb mint a videóban), illetve a háttérben látható dolgok(épületek, fák, stb.) távolságának megbecsülésére gondolok. Pl. a képen, meg a videóban is baloldalon látható piros(tetejű) épületet, teljesen más távolságban látszódik, de lehet, hogy a hülye perspektíva miatt nem látható az az oszlop(vagy fa) a ami google verda hátuljánál van a videóban. Meglehet, hogy a fényképező autó sokkal közelebb van a kereszteződéshez mint ahogy azt a képet nézve hisszük.
    A képen illetve a videóban látható kereszteződés nyilván ugyan az(nem is mondtam, hogy nem az), csak a belinkelt kép, illetve a cikkben lévő videó alapján, kissé megváltozott(vagy úgy látszik ;) ), ennyi. Az egyetlen biztos eltérés a hiányzó fal, vagy palánk, na ez nem a fura perspektíva miatt van, az tuti. :DDD
    kép a videóból vs. -szp- által linkelt kép

    A #29-et első ránézés alapján írtam, de most igazán szemügyre vettem a képet/videót, így már azért látom mi a pálya :B , amúgy is szegről-végről a szakmámba vág, hogy jobban megnézzek(kvázi elemezzek) egy videót, vagy egy képet.

    [ Szerkesztve ]

  • DRB

    senior tag

    válasz L3zl13 #40 üzenetére

    Igen, a videóban látszik kerítés, nem google street vieves képen, pont ezt írtam. Ki beszél itt titokról? Annyit mondtam, hogy videó és kép készítése közötti időben kicsit megváltozott a kereszteződés, meg hogy a videó igen szar minőségű, a kép meg rohadtul torzít, ezért a felületes szemlélőnek úgy tűnik elsőre, hogy nem is ugyan az a kereszteződés.

Új hozzászólás Aktív témák