Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz L3zl13 #34 üzenetére

    Nézd már meg képet, meg a videót még egyszer! A képen a szélső sáv fele olyan széles mint ami videóban van, két autó, vagy egy autó és egy busz, nem fér el ott(legalább is így látszik), egyébként én a videón látható szélső duplaszéles sávot vetem kettőnek, igaz vonal tényleg nem látszik. Továbbá a videón, a google autótól jobbra a járda másik(nem az út felé eső) oldalán egy kb. 170 centi magas fal, vagy kerítés, vagy mitom én mi van, képen az nincs ott. Illetve még egy oszlopszerűség is hiányzik a képről, ami videón a jobboldali járda közepén látható, nagyjából a google autó hátuljával van egy vonalban, kb. másfél autónyira lehet a közlekedési lámpát tartó oszloptól.
    De azt mindenképpen hozzá kell tenni, hogy a videó nagyon rossz minőségű, a google utcakép meg igen fura perspektívából mutatja a világot, ez a két dolog együtt már simán összekavarja az ember szemét, itt főleg a sáv látszó szélességére(a képen kicsit távolabb a busz mellett már olyan mintha szélesebb lenne, kb mint a videóban), illetve a háttérben látható dolgok(épületek, fák, stb.) távolságának megbecsülésére gondolok. Pl. a képen, meg a videóban is baloldalon látható piros(tetejű) épületet, teljesen más távolságban látszódik, de lehet, hogy a hülye perspektíva miatt nem látható az az oszlop(vagy fa) a ami google verda hátuljánál van a videóban. Meglehet, hogy a fényképező autó sokkal közelebb van a kereszteződéshez mint ahogy azt a képet nézve hisszük.
    A képen illetve a videóban látható kereszteződés nyilván ugyan az(nem is mondtam, hogy nem az), csak a belinkelt kép, illetve a cikkben lévő videó alapján, kissé megváltozott(vagy úgy látszik ;) ), ennyi. Az egyetlen biztos eltérés a hiányzó fal, vagy palánk, na ez nem a fura perspektíva miatt van, az tuti. :DDD
    kép a videóból vs. -szp- által linkelt kép

    A #29-et első ránézés alapján írtam, de most igazán szemügyre vettem a képet/videót, így már azért látom mi a pálya :B , amúgy is szegről-végről a szakmámba vág, hogy jobban megnézzek(kvázi elemezzek) egy videót, vagy egy képet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák