Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #48 üzenetére

    "a versenyhivatal jellegű intézményeket azért tartjuk fenn, hogyha valaki *VISSZA* akar élni a jogaival, annak porzósra legyen rúgva a hátsója, nem pedig azért, hogy gátolják a szabadpiaci folyamatok hatását."

    Hol húzod meg a határt? Ha egyvalami van, amit pezsgőt bontva köszönök a jelen kormánynak, az az, hogy bebizonyította a sok törvénymániás fórumozónak, hogy az írott törvény mennyire relatív tud lenni. Amit én is ezerszer leírtam már, bármiről folyt is az adott topicban a vita, hogy "Vonatkoztass már el attól, hogy törvényes vagy sem, mert relatív. Ez mind-mind teljesen irreleváns."

    "Én az ombudsmant például nem azért tartom, hogy elvegye a manyupomat, hanem azért, hogyha visszaélést lát például az adatkezelésben, akkor lépjen."

    Két dolgot mostál össze. Ez a második dolog, amit pezsgőt bontva köszönök a jelen kormánynak: Végre a sok törvénymániás fórumozó is rájött, hogy a pénz, amit kiadsz a kezeid közül és egy harmadik félre bízod az többé nem a tiéd. Ha visszakapod szerencséd van. Nem így törvényes, a szó, hogy "törvényes" egy kreált, mesterséges fogalom, nincs jelentősége. Egyetlen dolognak van jelentősége az életben: A természeti törvényeknek. Ezek maximum csak technológiai ugrással hághatók át. Az írott törvények viszont olyanok, mint a WC papír. Egy törvény van a társadalom szintjén: Akinél a hatalom van (és ez bármilyen formában lehet, vagyon képében, követők számában, stb.) az az úr, az mondja meg a frankót.

    "fogalmak jelentésével nem vagy tisztában, emellett a matek tudásod is kívánni valót hagy maga után a gdp arányos adóbevétel és környéke szövegeddel."

    Ez üres személyeskedés anélkül, hogy rávilágítanál, hol is tévedtem. Matek meg abszolút nem volt a mondandómban...

Új hozzászólás Aktív témák