Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz bigz #42 üzenetére

    Elvezheto volt, szemelyes, es elozene. Es tobbszor is osszekacsintottak
    Hát biztos én vagyok előítéletes. Az összekacsintást úgy értettem, hogy zenélés közben kacsintanak össze. Ha a zene cd-ről vagy lemezről megy, akkor ki zenél? :D
    (Mondom, biztos velem van a baj, de nekem az jelenti a zenélést, hogy fogsz egy hangszert és játszol rajta. Ha a zene cd-ről vagy lemezről megy, akkor az legfeljebb zenelejátszás. Nem becsülöm le, tudom, hogy ezt a műfajt is nehéz jól csinálni, de kb. annyira zenélés, mint amennyire a guitar hero játék gitározás. Egy gitáron egyetlen hangot ezerféleképpen meg lehet fogni, pusztán a gitáros aktuális lelkiállapotától, tudásától, hangulatától függ, hogy hogyan teszi ezt meg. Ha egy zenész szívből játszik, akkor azt azon az egy hangon is hallod. Ettől szép az egész, ettől több, mint megnyomni a play gombot a cd lejátszón.

    A hippik csupan kolcsonkertek a zenei alapokat, tekertek egyet a hangeron es reszegen atestek az erositon, amiben kiment par cucc, es torzabb lett a hangzas
    Ez így vicces, meg jól hangzik, csak félig igaz. A torz gitárhangzás alapvetően a csöves erősítők velejárója. Régen a gitárerősítőket úgy tervezték, hogy minél tisztább hangjuk legyen. A zenészek rájöttek, hogy ha bizonyos típusú erősítőkön csutkára kitekerik a hangerőt, akkor az torzítani fog, de jól szól. Amúgy igen, arra is volt példa, hogy tönkrement erősítőn játszottak és ez eredményezte a torz hangot, de a ma használt torzítások mind a csöves erősítők viselkedésének következményei.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák