Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz tobal #6 üzenetére

    Nyilvánvaló, hogy a történelem könyvekben nincsenek leírva ilyen következtetések, mint amit én leírtam, hiszen a történelem tudományban nem szabad komolyan venni az ősök által igaznak vélt szakrális törvényeket.
    Nyilván, a történelem tudományában azt veszik komolyan, amire bizonyíték van, tehát elsősorban valódi megtörtént dolgokkal foglalkoznak, nem pedig szakrális, metaforikus leírásokkal. Ettől lesz tudomány :) .

    Amúgy ami nekem nagyon hiányzik a cikkből, az a kapcsolat a hippi kultúra és a goa kultúra között. Addig oké, hogy hasonlóak, de van direkt kapcsolat is (tehát folyamatról beszélünk) vagy pedig egyszerűen a diszkós/teknós/elektronikuszenés arcok újra kitalálták a 60-as évek hippi mozgalmát modernizált formában?

  • cucka

    addikt

    válasz D1Rect #9 üzenetére

    A goások "társadalmilag elfogadott" dumája, hogy lehet drog nélkül is élvezni a goapartyt.
    Nyilván, egy álszent társadalomban álszent dumát kell mondani. Én nem látok semmi kivetnivalót abban, ha valaki felelősségteljesen fogyaszt tetszőleges tudatmódosító szert, de tudom, hogy ez a vélemény sem örvendene túl nagy társadalmi elfogadottságnak.
    A másik dolog, hogy nekem mindenképp kéne valamilyen tudatmódosító szer, hogy legalább minimális szinten élvezettel hallgassam a belinkelt macskazenéket, de ez nyilván az én egyéni problémám :).

    Mostanában egyébként több szintetikus drog fogy a goa partykon mint "természetes".
    Hát igen, mert az általában vett hippimozgalom alapvető tudatmódosító szere, az lsd aztán nagyon természetes anyag. :D

    (#8) tobal
    Értem, de zenelileg is volt valami összeköttetés a 60-as évek rock alapú hippizenéje, meg a modern teknós-diszkós hippizene között?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz D1Rect #13 üzenetére

    Tessék egy kicsit mainesebb goa, teljesen jó minden nélkül.
    Nem rossz, bár igazából nekem nem a mainstream-séggel van a problémám, hanem az elektronikus zenével :) . Nekem az egész olyan, mint ha egy József Attila költeményt egy beszédszintetizátor "szavalna el". A zeneszerzői oldal megvan az elektronikus zenében, az emberi előadás viszont teljesen hiányzik. Ha elmész egy élő koncertre, akkor ott nem csak a megfelelő hangokat hallod a megfelelő sorrendben egymás után, hanem ott van a zenészek összekacsintása, érzelmei, mellényúlásai. Elektronikus zenében ki fog összekacsintani, a Pioneer effektprocesszor meg a Technics keverőpult? Biztos megvannak az elektronikus zene szépségei, de ez a túlzott személytelenség számomra kifejezetten taszító és nehezen tudom összeegyeztetni a hippi gondolatvilágot az elektronikus zene szintetikus, gépi hangulatával. Amúgy lehet, hogy csak bennem van a hiba.
    Amúgy a linkelt szám egész jó. :)

    Csak annyira mint a természetazonos színezék/aroma.
    Hát egy laboratóriumban szintetizálta egy Hoffmann nevű úr az 1930-as években. Valóban félszintetikus, tehát valamilyen természetes alapanyagból készül, de azért nem lehet mellé bullshit-legendákat szőni, hogy isten ajándéka meg hogy már az ókori aztékok/maják/egyiptomiak is használták.

  • cucka

    addikt

    válasz D1Rect #18 üzenetére

    Csak azt akartam, hogy ami "hivatalosan" természetazonos, ugyanezzel nyugtatják magukat az LSD fogyasztók is.
    Nem nyert. A természetazonos azt jelenti, hogy egy, a természetben jelen lévő vegyületet a laboratóriumban állítanak elő (tehát nem a természetes megjelenési formájából vonják ki). A félszintetikus pedig azt, hogy természetes/természetazonos és mesterségesen előállított anyagokat egyaránt felhasználnak az előállításnál. Köznapi értelemben véve az lsd gyakorlatilag mesterséges anyag, szóval hamisan nyugtatják magukat :) .

    Ez igen kellemetlen lehetett bevétel után pár órával, mert valami 10+ óra az LSD hatása.
    Plusz a másnap, amikor a szervezet kiheveri a hatásait. Amúgy tudtommal nem addiktív, veszélyessége abban rejlik, hogy nem tudod 100%-osan megjósolni, hogy milyen hatást vált ki.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz hejesírásó #20 üzenetére

    De, csak a gombakivonat nem fog magától átalakulni lsd-vé, hanem kell hozzá még pár anyag. Az angol nyelvű wikioldalon le van írva, hogy miből készül.

  • cucka

    addikt

    válasz The Bachelor #26 üzenetére

    A könnyűzene legnagyobb pillanatainak többsége összefüggésbe hozható valamilyen tudatmódosító szerrel és annak hatásával, szóval innen nézve a legtöbb zene drogos zene :) .

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #32 üzenetére

    Inkább mondjuk úgy, hogy az emberek szeretnek kizökkenni a normális, tiszta tudatukból, csupán a miértek és a hogyanok különböznek. (Lehet, hogy ez a fogalmazás sánta, remélem azért attól még érthető).

  • cucka

    addikt

    válasz bigz #42 üzenetére

    Elvezheto volt, szemelyes, es elozene. Es tobbszor is osszekacsintottak
    Hát biztos én vagyok előítéletes. Az összekacsintást úgy értettem, hogy zenélés közben kacsintanak össze. Ha a zene cd-ről vagy lemezről megy, akkor ki zenél? :D
    (Mondom, biztos velem van a baj, de nekem az jelenti a zenélést, hogy fogsz egy hangszert és játszol rajta. Ha a zene cd-ről vagy lemezről megy, akkor az legfeljebb zenelejátszás. Nem becsülöm le, tudom, hogy ezt a műfajt is nehéz jól csinálni, de kb. annyira zenélés, mint amennyire a guitar hero játék gitározás. Egy gitáron egyetlen hangot ezerféleképpen meg lehet fogni, pusztán a gitáros aktuális lelkiállapotától, tudásától, hangulatától függ, hogy hogyan teszi ezt meg. Ha egy zenész szívből játszik, akkor azt azon az egy hangon is hallod. Ettől szép az egész, ettől több, mint megnyomni a play gombot a cd lejátszón.

    A hippik csupan kolcsonkertek a zenei alapokat, tekertek egyet a hangeron es reszegen atestek az erositon, amiben kiment par cucc, es torzabb lett a hangzas
    Ez így vicces, meg jól hangzik, csak félig igaz. A torz gitárhangzás alapvetően a csöves erősítők velejárója. Régen a gitárerősítőket úgy tervezték, hogy minél tisztább hangjuk legyen. A zenészek rájöttek, hogy ha bizonyos típusú erősítőkön csutkára kitekerik a hangerőt, akkor az torzítani fog, de jól szól. Amúgy igen, arra is volt példa, hogy tönkrement erősítőn játszottak és ez eredményezte a torz hangot, de a ma használt torzítások mind a csöves erősítők viselkedésének következményei.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #44 üzenetére

    Egyszer el kellene menned vmi elektronikus banda koncertjere es megnezni, hogy ott valoban hangszereket hasznalnak
    Igen, látom, hogy az egy szintetizátor, nem is ezzel van baj. Az elektronikus zenével semmi baj nincs, ha a zenészek kimennek a színpadra, megfogják a hangszert és eljátsszák. Ha a "koncerten" hallott zene nagy része lemezről megy, azzal vannak problémáim :) . Érted, a zenész álljon ki és zenéljen, ne csak a dsp potmétereit tekergesse.

    ha van lemezjatszo, akkor azt is hangszerkent tekerik, nem ugy, mint egy sima DJ
    Háát, ez már határeset :) . Kb. mint ha egy rockkoncerten a gitáros nem gitáron játszana, hanem lemezről menne a gitárhang és ő csak a wah pedált nyomogatná? :D

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #46 üzenetére

    A DJ-k fellepeset nem szokas koncertnek nevezni
    Én nem nevezném annak, de amúgy sajnos szokás.

    A wah pedalos hasonlet meg nem igazan stimmel
    Tudsz mutatni olyan felvételt, ahol egy lemezlejátszóval zenélnek? Nem kötekedek, tényleg érdekel.

  • cucka

    addikt

    válasz bigz #50 üzenetére

    Biztos félreérthetően fogalmazok, vagy nem tudom. Nem azt állítottam, hogy az elektronikus zene per def. szar, hanem azt, hogy az élő zenélésben nem csak maga a zene és a hangok vannak ott, hanem az előadó művész személye is. Ha elektronikus zenét játszanak élőben, hangszerekkel, akkor nyilván abban is ott van ez a plusz, ezt nem vitatom. Nem akarok egyetlen zenészt sem leszólni, aki bármilyen stílusban kiáll a színpadra és zenél.

    Továbbá azt is állítom, hogy a nem szakmai médiában a dj fellépéseket is koncertnek neveznek. Hirtelen a Kész átverés nevű műsor ugrik be, ahol Tiesto Budapesti koncertje előtt megtréfálták a riportert. Igen, koncertnek nevezték, határozottan emlékszem. Én is tudom, hogy nem koncert, te is tudod, a nagy többségnek meg mindegy, hogy a Technics-ből jön a zene vagy a művész kezéből.

    a gitaros eszmefuttatasod is enyhe tulzas, valamint fogalmad sincs a temarol, amirol vitatkozol. Foleg azok utan, hogy beirok valami irgalmatlan baromsagot, ami gyenge utanzata egy humoros megjegyzesnek (utolag is szori, legkozelebb benntartom), te meg nekiallsz elemezni
    Biztos kiégett a viccrelém, bocs. Amúgy melyik része nem helyes annak, amit írtam?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák