Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz #32839680 #32 üzenetére

    Egyrészt jogos amit írsz, másrészt úgy gondolom utólag könnyebb okosnak lenni és rámutatni a hibás döntésekre.

    Krzanich regnálása alatt történtek olyan változások amelyek miatt nehezebb helyzetben van az Intel, de még mindig nagyobb a netto profitja, mint az AMD brutto bevétele és mindent is eladnak ami lejön a gyárósor végén. Ettől függetlenül lépés kényszerben vannak, de elég komoly mozgásterük van.

    Krzanich végrehajtó volt, megcsinálta amit elvárt tőle a befeketetői többség: költség csökkentést. Valószínűleg akkor és ott is voltak elemzők, tanácsadók akik a lehetséges kimenetként felvázolták a jelenlegi szituációt, Krzanich és még aki ott akkor döntött bevállalták a kockázatot.
    Ráadásul az ilyen cégek esetében a döntés előkészítés és maga a döntés illetve annak kivitelezése egy sok ismeretlenes egyenlethez hasonlít. Pont az Intel korábbi CEO-ja és nem mellesleg egyik alapítója írt erről egy könyvet ami az akkori Pentium osztáshibán keresztül mutatja be az ekkora cégek döntési előkészítési folyamatait és azokban fellépő kockázat vállalásokat és torzításokat.

    Plusz azt sem tartom kizártnak, hogy a Biden adminisztráció a kedvezmények és támogatások fejében bizonyos kéréseket is megfogalmazott – ilyen lehet a bérgyártás elindítása és ezzel az usa (észak ameriaki) ipar kitettség csökkentése – mert pont a chip hiány miatt látható, hogy ez elég szerteágazó problémát eredményezett. De akár felkészülés is lehet a Kínai állam által dotál félvezető ipar felfuttatása után várható árdömpingre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák