Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    senior tag

    LOGOUT blog

    Az a baj, hogy az ilyen akciók is csak annyit érnek, mint halottnak a puszi. Az életmódunk, a technikai civilizációnk egy elcseszett fejlődési útvonal. Persze hálásnak kellene lennem, amiért pl. az orvostudomány fejlődése lehetővé tette, hogy csenevész életkezdeményként is életben maradtam, DE eme csodás fejlődés eredménye a 7 milliárd ember, akinek növekvő igényei egyszerűen felzabálja a bolygó élővilágát.

    Jól mondta Smith ügynök a Mátrixban, hogy undorodik tőlünk, mert az ember egy vírus.

    Sebaj! Ami késik nem múlik. Előbb-utóbb beindul a természet önszabályzó rendszere, vagy már be is indult, és ad egy nagy maflást az emberi fajnak. Mert megérdemeljük. Hülyék vagyunk, nem vitás. És nem mi vagyunk a teremtés csúcsa.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #57 üzenetére

    Sir David Attenborough-nak van egy könyve: Elveszett édenkert a címe, és a Földközi-tenger környékét mutatja be, hogy mit művelt vele az ember az évszázadok során. Pl. kivágták az erdőket a nagy hajó flották kedvéért. Minden emberi fejlődés pusztítással járt együtt, és mire föl a nagy fejlődésünk, hogy elidegenedve egymástól gépekre hagyatkozva, begőzölve a téves információktól, amiket a média közvetít felénk, 30-50 évesen meghaljunk. Hihetetlen, hogy mennyire hullik köröttem eme korosztály. Na, hol az a hosszú élet?!? Tele fiatalokkal a temető. Nézd meg a sírköveket.
    15-16 évesen eldöntöttem, hogy nem fogom tovább adni a génjeimet, mert felismertem, hogy a génjeim diktálta program káros a természetre nézve. Egy újabb degenerált élőlény lenne az eredmény, amely minden áron függetleníteni akarja magát a szelekciós tényezők alól és csak azért is életben tartja egész dilis faját, mérhetetlen károkat okozva egy sokszínű, fajgazdag, lenyűgöző élővilágnak.

    Egyébként egy tüneményesen kedves ember vagyok, de az értékrendemben vannak makro szintek is, és itt foglal helyet a szűkebb természeti környezetem és a tágabb is, ami maga a Föld, az egyik legszebb bolygó. Ahányszor ránézek a műhold fotójára, mindig elérzékenyülök.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz adalbert1 #88 üzenetére

    Ha én elmegyek itthonról, egyszerűen kihúzom az elosztót. :) Minden kütyümet lekapcsolom.
    Ráadásul áttértem egy kicsi gép használatára, mert az én céljaimra ez is tökéletes. Ami sokat fogyaszt a házunkban, anyám hagyományos kialakítású, 72 centis tévéje, a hűtő, és apám munkagépe, ami egy komoly teljesítményű masina. Azért ezek falják az áramot, ami meg is látszik a számlán.

    Fél kilenckor kihúzom az elosztót. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    senior tag

    LOGOUT blog

    Visszatértem. Szerintem, jót tenne az embereknek, ha visszatérnénk a normális napi ritmushoz, a nap járása szerint kelni-feküdni. Ez az éjszakai világítás senkinek sem jó.

    A tolvajok ellen pedig éjjellátós szemüveggel felszerelt járőrszolgálatokat vezetnék be minden településen. Aki este tíz után kint kolbászol az éjszakában, köteles igazolni magát és elmagyarázni, hogy mit is keres kint.
    Annyira szánalmas, ahogy a kifogásokat mondják egyesek, hogy ha nem lenne közvilágítás, akkor megnőne a betöréses lopások száma. Jönne csak be valaki a házamba este, egyet sem kérdeznék, leütném. Mert, aki magának keresi a bajt, miért sírna, ha belefut? Az én váram az én házam.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák