Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #57 üzenetére

    Sir David Attenborough-nak van egy könyve: Elveszett édenkert a címe, és a Földközi-tenger környékét mutatja be, hogy mit művelt vele az ember az évszázadok során. Pl. kivágták az erdőket a nagy hajó flották kedvéért. Minden emberi fejlődés pusztítással járt együtt, és mire föl a nagy fejlődésünk, hogy elidegenedve egymástól gépekre hagyatkozva, begőzölve a téves információktól, amiket a média közvetít felénk, 30-50 évesen meghaljunk. Hihetetlen, hogy mennyire hullik köröttem eme korosztály. Na, hol az a hosszú élet?!? Tele fiatalokkal a temető. Nézd meg a sírköveket.
    15-16 évesen eldöntöttem, hogy nem fogom tovább adni a génjeimet, mert felismertem, hogy a génjeim diktálta program káros a természetre nézve. Egy újabb degenerált élőlény lenne az eredmény, amely minden áron függetleníteni akarja magát a szelekciós tényezők alól és csak azért is életben tartja egész dilis faját, mérhetetlen károkat okozva egy sokszínű, fajgazdag, lenyűgöző élővilágnak.

    Egyébként egy tüneményesen kedves ember vagyok, de az értékrendemben vannak makro szintek is, és itt foglal helyet a szűkebb természeti környezetem és a tágabb is, ami maga a Föld, az egyik legszebb bolygó. Ahányszor ránézek a műhold fotójára, mindig elérzékenyülök.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák