Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #41 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy egy minőségi, könnyen kezelhető felületen jó képminőségű, választható nyelvű filmeket lehetne nézni pénzért legálisan.
    Esetleg mobilon, tableten, vagy okos TV-n is - hagyományos TV előfizetés nélkül.

    pl. okos TV-n rányomok az HBO appra, és nézem a műsort, ami tetszik.

    Biztos vannak, akik azért nem fizetnek rá elő, mert kell hozzá a számára haszontalan többi TV csatorna, előfizetés, meg beltéri egység, meg plusz egy távirányító, stb.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #47 üzenetére

    Értem, én azt gondoltam, hogy ez egy szélesebb kör, legalábbis sok ilyen ismerősöm van, aki kifizetne egy HBO-nyi összeget arra, hogy ne kelljen töltögetni, visszatölteni, nagy winyót venni, bekapcsolva hagyni a gépet, stb. Esetleg zavarhat embereket az is, hogy nem egy elegáns módszer, stb.
    Ezek közül legtöbben nem mennek moziba, mert az sokkal drágább, és a TV mellé sem raknak HBO-t, mert a TV része fölösleges számokra. Indok lehet még a mobilitás, pl. tablettel ágyból nézve, stb.
    Lehet, hogy ettől még szűk ez a réteg.

    Oké, hogy az HBO most így gondolja, de nem is az számít, hogy HBO, vagy más, henem maga a rendszer, és az ár/kínálat arány.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz bambano #53 üzenetére

    van, amit ugyanúgy megbundáznak mint bármely más dolgot amiben pénz van és fociban nagyon sok pénz van.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    Igen szerintem is az, de ettől még nem vásárolták meg, max a korodnál fogva nem vagy erről elég tájékozott... ;-) sajnos az a cikk már nem elérhető a neten, de ettől még sokan emlékszünk az akkori cirkuszra.

    "A kritikusok azt állítják, hogy az Európában elterjedt DVB-T kis sávszélessége miatt (kb. 30Mbit/s) nem alkalmas arra, hogy gazdaságosan továbbítson több nagyobb adatátviteli sebességet igénylő 1080i/p HDTV csatornát, csak túlságosan agresszív tömörítéssel, aminek viszont a kép minősége látja kárát. Ettől függetlenül az Antenna Hungáriánál azt lehet olvasni, hogy HD minőségben sugároznak a földfelszínen.

    További érdekesség a DVB-T kapcsán, hogy a boltokban kapható tévék egy részénél, ha van is beépített DVB-T tuner, nem biztos, hogy alkalmas a hazai adás kódolására. Ugyanis két fajta HDTV formátum létezik az MPEG2 és az MPEG4. Az Antenna Hungária először MPEG-2 formátumban sugározta kísérleti adásait, de 2008 vége óta áttért az MPEG-4-re. Figyelem! A mai napig kapható a boltokban olyan készülék, ami kizárólagosan az MPEG-2-őt támogatja (ilyenek például: LG Flatron M227WD, ASUS 22T1E, BenQ SE2241), vagyis nem elég azt megnézni, hogy van-e a tévén DVB matrica, mert ha nem megfelelő a formátum, olyan mintha nem is volna benne DVB tuner, és feleslegesen fizetjük ki ezért a plusz árat.

    Végül is nem olyan rossz a MinDig TV, ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy ők az egyetlenek, akik ingyen sugároznak HD-ban. Lakossági lefedettségük 2009 decemberében elérte a 88%-ot, 2011-re pedig meg fogja közelíteni a 100 %-ot. Igaz, ehhez a legtöbb esetben tetőantennára van szükség, nélküle ugyanis nehezen fogható egyszerű szobaantennával az adás, hiába digitális meg-meg akadhat, kockássá válhat. Viszont ingyen kaphatunk három HD formátumú csatornát, az M1 HD-t, M2 HD-t és a Duna TV HD-t, ezenkívül természetesen még hagyományos SD formátumú csatornákat is, viszont már digitális úton. Persze, amint említettük, ezek nem 100%-osan HD csatornák."

    Szóval HD az csak végtelenségig tömörítve, eleinte pedig a felkonvertálás volt a divat. Szóval, innen a szar képminőség...

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #40 üzenetére

    Éppen ez az, hogy nekem nem lenne szükségem kábeltévé vagy műhódas tévé szolgáltatókra. Bőven jó lenne egy normális minőségű internetszolgáltatás, amin aztán jöhet olyan tévécsatorna, vagy ha jobban tetszik akkor on-demand filmkölcsönző vagy élő közvetítés, amilyet a felhasználó szeretne. A filmtárra már van példa, több is, már csak az élő közvetítéseket kellene megoldani valahogy szépen, és teljesen feleslegessé válna a tévé (mármint a hagyományos értelemben vett tévéadás, nem a készülék).

Új hozzászólás Aktív témák