Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fritz Teufel

    addikt

    Nem értem, hogy a csomagok mellett miért nem lehet összeállítani egyéni csomagot. 56 csatornából jó, ha 6-7-et nézek, a többi szemét. Ráadásul vannak olyan tudományos csatornák, amivel a szolgáltató szerződést bontott és minőségibb lenne, mint amit jelenleg kapok.
    Az én igényem az egyedileg összeválogatott személyes csomag volna. Arról nem is beszélve, hogy vesszük a csilli-villi digi-hajlított-lcd-annyakinnya tévéket és gyakorlatilag éppen olyan szar rajta a kép, mint előtte. Ha a HD csatornák minősége megközelítené a DVD minőséget, már boldog lennék - remélem, hogy átjön belőle az irónia és a megvetés. Mert hülye azért nem vagyok... Lassan én is úgy gondolom, mint egyre több ismerősöm, hogy nincs szükség tévé előfizetésre, csak idegesíti magát vele az ember és a hiánya remek spórolás.

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • Fritz Teufel

    addikt

    Ha nem teszik szabaddá a csatornák egyedi kiválasztásának lehetőségét, akkor hosszú távon sok előfizetőt fognak bukni. Mondom, én is gondolkodom a szolgáltatás felmondásán. A laptopot, tabletet, telefont összekötöm a tévével és azt nézek, ami valóban érdekel. A reklámokat a neten tiltom, így az nálam nem talál célba. Aszt' jónapot!

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz Tapsi #42 üzenetére

    Nem hiszem, hogy el lennék tévedve, az árról nem írtam semmit. Nyilván a tudományos és híradó valamint 4-5 közszolgálati csatornát hajlandó volnék kiválogatni és megfizetni. Persze pár gyermek csatorna is jól jön, hogy a lurkók stand by állapota néha tenntartható legyen. Mindenben utálom a sallangot.
    Így viszont az embernek elmegy a kedve az egésztől. Nem elég, hogy a sok focicsatorna között (nem hiszem el hogy ennek van közönsége) össze-vissza kell váltogatni, a DIGI-nél havonta programozhatotm újra a tévét, mert ők önkényesen cserélgetik a csatornákat, vagyis minden további nélkül megszegik a kettőnk között fennálló szerződést, iszonyat a csatornák minősége. Van pofájuk HD feliratot tenni a DVD minőségét meg sem közelítő csatornákra. Minél újabb az ember tévéje, annál inkább előjön ez a csalás. Persze, tudom én, hogy annak idején egyetlen csatorna sem vásárolta meg a HD sugárzáshoz szükséges keresztmetszet 50% -át sem (volt is fikázás a DIGI felé, hogy ők csak 25%-ot vettek, miközben a többiket 50%, hogyan fog majd a DIGI HD-t sugározni) és nem is bővítettek azóta, óccób a jel felkonvertálás. Nincs is ezzel baj, csak ne nézzenek hülyének és ne is fizettessék meg velem a valódi HD árát!
    Tényleg komolyan elgondolkodtam már én is sokokhoz hasonlóan, hogy minek van egyáltalán TV előfizetésem. Gyakorlatilag teljesen kiváltható és a filmek megjelenítésének minősége is DVD vagy blue-ray, ha belökök egy lemezt.

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    Igen szerintem is az, de ettől még nem vásárolták meg, max a korodnál fogva nem vagy erről elég tájékozott... ;-) sajnos az a cikk már nem elérhető a neten, de ettől még sokan emlékszünk az akkori cirkuszra.

    "A kritikusok azt állítják, hogy az Európában elterjedt DVB-T kis sávszélessége miatt (kb. 30Mbit/s) nem alkalmas arra, hogy gazdaságosan továbbítson több nagyobb adatátviteli sebességet igénylő 1080i/p HDTV csatornát, csak túlságosan agresszív tömörítéssel, aminek viszont a kép minősége látja kárát. Ettől függetlenül az Antenna Hungáriánál azt lehet olvasni, hogy HD minőségben sugároznak a földfelszínen.

    További érdekesség a DVB-T kapcsán, hogy a boltokban kapható tévék egy részénél, ha van is beépített DVB-T tuner, nem biztos, hogy alkalmas a hazai adás kódolására. Ugyanis két fajta HDTV formátum létezik az MPEG2 és az MPEG4. Az Antenna Hungária először MPEG-2 formátumban sugározta kísérleti adásait, de 2008 vége óta áttért az MPEG-4-re. Figyelem! A mai napig kapható a boltokban olyan készülék, ami kizárólagosan az MPEG-2-őt támogatja (ilyenek például: LG Flatron M227WD, ASUS 22T1E, BenQ SE2241), vagyis nem elég azt megnézni, hogy van-e a tévén DVB matrica, mert ha nem megfelelő a formátum, olyan mintha nem is volna benne DVB tuner, és feleslegesen fizetjük ki ezért a plusz árat.

    Végül is nem olyan rossz a MinDig TV, ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy ők az egyetlenek, akik ingyen sugároznak HD-ban. Lakossági lefedettségük 2009 decemberében elérte a 88%-ot, 2011-re pedig meg fogja közelíteni a 100 %-ot. Igaz, ehhez a legtöbb esetben tetőantennára van szükség, nélküle ugyanis nehezen fogható egyszerű szobaantennával az adás, hiába digitális meg-meg akadhat, kockássá válhat. Viszont ingyen kaphatunk három HD formátumú csatornát, az M1 HD-t, M2 HD-t és a Duna TV HD-t, ezenkívül természetesen még hagyományos SD formátumú csatornákat is, viszont már digitális úton. Persze, amint említettük, ezek nem 100%-osan HD csatornák."

    Szóval HD az csak végtelenségig tömörítve, eleinte pedig a felkonvertálás volt a divat. Szóval, innen a szar képminőség...

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Új hozzászólás Aktív témák