Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    A felhőre:

    Hmm... Azért az elgondolkodtató lehet, hogy a még éppen a halála előtt hozzám kerülő windóóóz pár klikkeléssel DÁTUM, tehát egy korábban jó állapotot tükröző állapotba visszatenni.
    De úgy gondolom félre értek itt valamit!
    Ez most egy általam kiválasztott mentést tölt vissza online :F vagy egy a legfrissebb állapotú windows fájlrendszerrel ellátott és az én fájljaimat megtartó "nem tiszta" telepítést végez :F
    "nem tiszta" --> értsd úgy,hogy nem sterilre formázás és újrahúzás.

    Mindkét esetnek örülnék egyébként. Akkor is,ha csak 10%-ban tudnám használni,mert 90%-ban már halott OS-el rendelkező gépet kapok újrahúzás címszóval. Illetve a frissítés miatt végleg bedöglött OS-ek is menthetetlen állapotok ilyenkor.

  • djyuri

    őstag

    válasz BiP #79 üzenetére

    I8-nál régebbi intel gépeken látványosabban lassabban reagál az összes WIN10, amit eddig használhattam, láttam vagy panaszba mondták.

    AMD-nél egyelőre ár/érték arányban teszi a dolgát minden épített gépezet a ryzen magokkal.

    A 8.1 engem is meglepett,hogy az ugyan hosszabb telepítés után,de sokkal pörgősebb. Sajna a cégek csuklóból kidobáltatták már és én se tudom sok megrendelőmmel elfogadtatni a régi gépükön,de néha nem mondom el előre és észre se veszik, csupán azt,hogy gyorsabb :) Utána elfogadják már :)

  • djyuri

    őstag

    Ledes témára

    Voltam olyan rest,hogy kipróbáltam pár felállást.

    HDD
    Minél kevesebb ram van a gépben, annál többet tekeri a fő tárolót. 16GB-nál már elenyésző.
    2GB-nál abba se hagyja. 4GB-nál mondhatni folyamatosan villog,de egyszer sem pihen meg.

    SSD
    Nyilván sokkal kevesebbet látni a ledet,mert másfél nagyságrenddel hamarabb végez a művelettel.
    De 2 és 4GB-nál biza egy nagyságrenddel többet ír az SSD-re,mint 6 vagy 8 felett.

    Szoftver része
    Ha rátelepítünk valami gagyibb vírusirtót a gépre, pölö NOD32, akkor az ugye minden bekapcsolásnál végig"tekeri" a fő tárolót és menet közben is fokozza "saját szemmérzékkel nézve" duplájára a led működését.

    Kis help:
    Ha a kezdeti betöltést gyorsítani akarod,mert pölö valami ótvar core2duo géped van vagy nulladik generációs Í-mínusz 3-ad és HDD-d, akkor Startmenü-->vezérlőpult-->(tedd át kategória nézetre) hardver és hang --> energiabeállítosok -->"kiválasztani a bekapcsoló gomb funkcióját" --> "a jelenleg nem elérhető beállítások módosítása" --> és tedd be a pipát a Gyors indítás bekapcsolása elemre.

    Irodai gépeken alap.... A köbö 15-25 perc teljes betöltési időt leredukálja 5 perc alá is akár HDD-vel.

    Ha érdekel mi a gyorsíndítás, akkor olvass utána. Lényegében az,hogy a windows10 nem tölti újra be az összes pölö drivert ha ki és bekapcsolod a gépet, hanem a korábbi, esetleg hibásan működőt fogja vissza tölteni. Újraindítás esetén viszont mindig frissen tölti be a windows10 a dolgokat. Ezért írja Neked is a win10 a kikapcsológombnál,hogy frissítés-újraindítás. Korábbi OS-eknél ott van a frissítés-leállítás is.

    Remélem hozzáadtam valamit a témához :D :DD

  • djyuri

    őstag

    válasz #03412736 #111 üzenetére

    Kíváncsi voltam és most leállási időszak volt. Volt "kicsi" időm. Persze párhuzamosan mentek a gépek néhány perc eltéréssel. Persze a HDD -- SSD között majd negyed nap eltéréssel :DD

    Ezek egyike se volt virtuális gép. Sry De úgy vélem,hogy ahogy nálam történik, a virtuális gépben is rendes bekapcsolás/betöltés is végbe megy, szóval nem hibernálódik a virtualizált OS. Szóval az elérhető menü mindenképp segíteni fog.

    A többlet swap pedig a két OS egyszerre futása miatt van nálam is virtualizálás esetén. Hisz a virtualizált gépnek is ki kell írnia vinyóra az eseményeket.

    Többet ebben sajna nem tudok hozzá tenni :( sry :(

Új hozzászólás Aktív témák