Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Ledes témára

    Voltam olyan rest,hogy kipróbáltam pár felállást.

    HDD
    Minél kevesebb ram van a gépben, annál többet tekeri a fő tárolót. 16GB-nál már elenyésző.
    2GB-nál abba se hagyja. 4GB-nál mondhatni folyamatosan villog,de egyszer sem pihen meg.

    SSD
    Nyilván sokkal kevesebbet látni a ledet,mert másfél nagyságrenddel hamarabb végez a művelettel.
    De 2 és 4GB-nál biza egy nagyságrenddel többet ír az SSD-re,mint 6 vagy 8 felett.

    Szoftver része
    Ha rátelepítünk valami gagyibb vírusirtót a gépre, pölö NOD32, akkor az ugye minden bekapcsolásnál végig"tekeri" a fő tárolót és menet közben is fokozza "saját szemmérzékkel nézve" duplájára a led működését.

    Kis help:
    Ha a kezdeti betöltést gyorsítani akarod,mert pölö valami ótvar core2duo géped van vagy nulladik generációs Í-mínusz 3-ad és HDD-d, akkor Startmenü-->vezérlőpult-->(tedd át kategória nézetre) hardver és hang --> energiabeállítosok -->"kiválasztani a bekapcsoló gomb funkcióját" --> "a jelenleg nem elérhető beállítások módosítása" --> és tedd be a pipát a Gyors indítás bekapcsolása elemre.

    Irodai gépeken alap.... A köbö 15-25 perc teljes betöltési időt leredukálja 5 perc alá is akár HDD-vel.

    Ha érdekel mi a gyorsíndítás, akkor olvass utána. Lényegében az,hogy a windows10 nem tölti újra be az összes pölö drivert ha ki és bekapcsolod a gépet, hanem a korábbi, esetleg hibásan működőt fogja vissza tölteni. Újraindítás esetén viszont mindig frissen tölti be a windows10 a dolgokat. Ezért írja Neked is a win10 a kikapcsológombnál,hogy frissítés-újraindítás. Korábbi OS-eknél ott van a frissítés-leállítás is.

    Remélem hozzáadtam valamit a témához :D :DD

Új hozzászólás Aktív témák