Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7s26c

    senior tag

    válasz Cifu #5 üzenetére

    Az emberi-gépi agy összekötés verte ki sokaknál a biztit. :)

    Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

  • uki

    aktív tag

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Elájulni nyilván nem kell, főleg annak aki olvasta a róla szóló cikkedet. :))

    De ettől még elvitathatlan, hogy nagy dolgot művelnek ott a SpaceX-nél és nyilván nem ő csinál mindent és többezeres kiválló mérnökgárda van mögötte, de végülis csak ő indította és vitte végig hogy idáig eljussonak.

    Ugyanugy becsulendő Bezos vagy Brenson teljesítménye is csak Musk-ék most előbb járnak. A kolléga talán azokra a milliárdosokra gondolt akik tényleg nem próbálnak meg semmi olyat tenni amivel a világot előbbre vagy picit jobbá tegyék. (tudjuk hogy a SpaceX, a BlueOrgin vagy a Virgin Galatic is egy profitorientét cég aki nem csak jofejség miatt vágott bele az űr- vagy annak csak határának- a meghódításába).

    "this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #5 üzenetére

    Oo minden irasod elolvasom mar akkor, mikor kikerul :) egyebkent tudom, hogy kamikaze, de aki nem mer nem nyer. Es pont ez hianyzik a vilagnak, nem olyan emberek kellenek akik minden apro szaron sirnak, hogy emiatt nem meg amiatt nem, meg amugyis gyengelkedik a gazdasag, meg a merkur is rossz helyen all es hat a fiam is 3ast kapott foldrajzbol. Olyanok kellenek akik odamennek es leszarnak mindent, de megcsinaljak. Na O pontosan ilyen.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #17 üzenetére

    "De én valahol zavarbaejtőnek találom, hogy Musk végül is egy élő, két lábon járó bizonyítéka annak, hogy a sikerhez mindenek előtt gátlástalanság és buldog mentalás kell."

    De igy igazan nagy dolgok tudnak szuletni es ez a lenyeg, fejlodes barmi aron.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • dajkopali

    addikt

    válasz Cifu #17 üzenetére

    nekem sem szimpatikus, sokáig kifejezetten ellenszenvvel figyeltem
    de ma már másképp gondolom
    pár éve olvastam egy elemzést arról, sajnos már nem emlékszem hol, pedig igen fontos szerző fontos helyen megjelent írásáról van szó, hogy az elmúlt kétszáz évben úgy alakult a technológiai fejlődés, hogy a zseni mérnökök eltűntek
    azért tűntek el, mivel a környezet változott meg, a progresszió lett az alap, a folyamatos fejlesztés, ezért az egyre összekapcsoltabb világon - már a 19. század óta - ugyanazokon a kihívásokon egyre több szakember dolgozik, és néha napokon múlik, hogy ki jelentkezik ugyanazzal az újítással (tessék megnézni, hogy kb. az 1850-es évektől az 1950-es évekig mennyi szabadalmi per játszódott le, hogy ki is volt az első)
    ennek a kornak nem az a kérdése, hogy ki talál ki valami újat - egyszerre százan is kitalálják ugyanazt -, hanem az a kérdés, hogy van-e olyan vállalkozó, aki az ötletből terméket csinál, és ezzel felforgatja a világot
    ez egész más képességeket kíván
    ilyen volt Gates, Jobs és Musk is

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • schawo

    titán

    válasz Cifu #4 üzenetére

    Biztos, hogy csak kettő jön vissza? Én úgy olvastam, hogy egyelőre mégsem lesz kereszttáplálás a gyorsítók között. Akkor pedig semmi értelme fenthagyni a középsőt. Szerintem az infó még abból az időből származik, amikor a kereszttáplálás tervben volt.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Cifu #39 üzenetére

    Második, az indítás után nem sokkal nyilatkozta. Ahogy a vak is mondta, majd meglátjuk. :D Már ez is szép eredmény.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz Cifu #5 üzenetére

    Szerintem nagyobb szükség van a Musk félékre, mint a Jeff Bezos félékre. Nem a konkrét tettei miatt, hanem azért, mert az olyan emberek mint Musk a körülötte felépített "legendával" jó példát tudnak mutatni rengeteg más embernek is. Ebből ma hiány van. Népszerűsíti az űrkutatást és a tudományokat, amire nagyon szükség van a mai világban. Az utóbbi időben alig van/volt társadalmi támogatottsága az űrkutatásnak, ami meg is látszott, stagnált már jó ideje az egész, de a SpaceX ezen a helyzeten talán változtat, mert újra menővé teszi azt. Ha ennek az az ára, hogy Musk egy showman legyen, a talán elszállt elképzeléseit olvasgassuk, agresszíven végigverje a terveit a döntéshozókon, stb akkor azt mondom, hogy ám legyen. Jeff Bezos szépen a háttérben dolgozgat, de közben róla szinte semmit nem hall az, aki konkrétan nem követi a témát, míg a SpaceX rakéták kilövésével, majd leszállásaival minden alkalommal tele a net.
    Nyilvánvaló, hogy Musk nem egy félisten, és a fene tudja, lehet emberként egy szar alak, mint Jobs is volt. Lehet nem is jönnék ki jól vele, ha személyesen találkoznánk, de az ember legendája túlmutat az emberen. Ezzel példakép lesz rengeteg más ember, gyerek számára. Ha sok gyereknek nem az aktuális részeg celeb lesz a példaképe, hanem Musk, akkor máris sokkal többet tett le az asztalra mint Jeff Bezos. Egy névtelen, a háttérben meghúzódó mérnök csapatot nem fognak a gyerekek kinevezni a hősüknek, mert konkrét egyéneket tudnak példaképüknek tartani. Hiába lehet, hogy szimpatikusabb ember Jeff Bezos, ha ezt nem tudja nyújtani. Ha Musk mégsem olyan mint amilyet mutat magáról, akkor még mindig ott az a mondás, hogy sose találkozz a hőseiddel, mert gyakran csalódást okoznak. A legtöbben nem fognak találkozni vele, de sokakban nyomot fog hagyni.

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Cifu #45 üzenetére

    Nem csak volt, de még mindig van is probléma az űrkutatás népszerűségével. Az hogy pár ezer hozzánk hasonló geek elmegy megnézni egy indítást még nem jelent semmit. Azok a programok amiket felemlegetsz inkább a szovjetekkel folytatott kinek a rakétája hosszabb" verseny része volt, és nem is kizárólag az űrkutatásról szólt.
    SETI@Home ugyanaz a kategória, pár kockából nem lesz társadalmi támogatottság. Hol van az akár egy Bitcoin-lázhoz képest?

    Az állami űrügynökségek eleve esélytelenek, minden szinten meg van kötve a kezük, sem a célok meghatározásánál nincs szabadságuk, sem azok kommunikálásánál, de még csak a költségvetés beosztását illetően sem. Biztos hogy a NASA mérnökei is legalább annyira akarnak egy "Mars-rakétát' mint SpaceX-éi, mennyi eredménnyel?

    "Hol a különbség a között, hogy az ULA a saját lobbyjával elérje azt, hogy túlárazottan adja el az Atlas V. indításokat, illetve a SpaceX lobbyerejével elérje, hogy az Atlas V. első fokozatának a hajtóművét kvázi törvényhozásilag letiltsák?

    Nem azt mondom, hogy az ULA szent, mert egyáltalán nem az. De a SpaceX ugyan azon a módszerekkel gáncsolja el, amit az ULA is használ."

    Először is WTF? Hol van a SpaceX-nek elég befolyása ilyesmihez, amikor a döntés meghozatala idején még civakodtak légierővel? Nekem abból a szappanoperából inkább az jött le, hogy "valaki" a SpaceX-et akarta kizárni a zsíros állami megrendelésekből.
    De legyen, a SpaceX valami sunyi mocskos cég és szegény ULA most kevesebb pénzből fog tudni... mit is? Azon kívül, hogy a Boeing és a Lockheed évtizedeken keresztül kartellezett az árakat a csillagos egekbe küldve mit tettek le az asztalra? Hogy állami megrendelésre csillió dollárokért mit hoztak össze az teljesen irreleváns. De nézd meg a CST-100-at is, egy deka új ötlet nincs benne, gyakorlatilag leporolták az Apollo érából megmaradt skicceket és ennyi.

    "De szinte biztos vagyok benne, hogy akkor most Bezos borította volna a rá az asztalt a New Glenn-el a "klasszikus" hordozórakéta-gyártókra az újrafelhasználható rakétájával."

    Miért olyan biztos, hogy Bezos is nekiállt volna valaminek amire szinte mindenki azt mondta hogy lehetetlen, ha nem próbált volna meg konkurálni a SpaceX-szel? Abból ítélve hogy hol állnak, a SpaceX már a célegyenesben volt, amikor ők egyáltalán belefogtak az egészbe.

    "Én azért örülnék, ha az emberek nem csak Musk nevét ismernék meg, de Robert Zubrinét, Tom Muellerét, Dava Newman-ét és így tovább..."

    Én is örülnék neki ha azok akik vért izzadva letették mindezt az asztalra megkapnák a megérdemelt elismerést, de inkább Musk arassa le a babérokat, minthogy meg se történjen mindez. Hol beszél pl. Bezos arról, hogy embereket akar küldeni a Marsra? Van még olyan marha Muskon kívül, aki egy ilyen vad, übergeek célkitűzéshez egyáltalán a nevét adná?

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • schawo

    titán

    válasz Cifu #59 üzenetére

    :R

    rácsvezérsíkoknál Hogy ez nem jutott eszmbe :DDD

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák