Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #92253184 #35 üzenetére

    tehát akkor a panoptikon hatásról:
    eredetileg börtönök épületének tervezési filozófiája volt, olyan kör alakú börtönöket építettek, ahol a középpontból mindent lehetett látni. a rabok tisztában voltak vele, hogy bármikor megfigyelhetik őket, így sokkal jobban viselkedtek akkor is, amikor nem volt őr az őrhelyiségben.

    tehát azért van rá esély, hogy nem tesznek direkt disznóságot a kernelbe, mert mindenki tisztában van vele, hogy mivel nyílt, kibukhat. nekem nem kell átnéznem a forrást, hogy magasabb biztonságérzetem legyen, mint má$ik terméknél. elég, ha a csúnya bácsik tudják, hogy az eszem is megvan hozzá, hogy átnézzem és a lehetőségem is, mert megkaptam a forrást.

    persze ha ki akarod sarkítani, akkor legyen igazad, nincs 100%-os biztonságtudat. de linuxon akkor is magasabb van.

    és akkor még nem beszéltünk arról, amire az én munkám során is volt több példa, hogy valami nem jó, akkor fogom a forrást, megpatkolom, és jó lesz. vagy ha nem tudom gyorsan megoldani, akkor elküldöm a részletes hibabejelentést a haveri körnek és megoldják. vagy minden szép és jó, csak nekem kicsit másik szép kellene. akkor átfaragom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák