Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Ha meg beindul valami fejlődés abban a régióban, akkor lesz munka is, ergó az éhezők is kevesebben lesznek. Bár ez kissé utópisztikus, de nincs akadálya, hogy valaki afrikából építsen fel egy jól működő honlapot vagy egyebet, vagy így tanuljon meg programozni, amire egyébként nem lenne lehetősége. Ahogy egy indiai fickó is otthonról épített fel egy vállalkozást az interneten majd több száz millió dollárért adta el végül.
    Akárhogy is ez a win to win helyzet. Persze fenntebb láthatjuk a pesszimizmus kibontakozását.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz Penge_4 #14 üzenetére

    Szerintem kicsit sok összesküvés elméletet néztél.

    "Ezeknek kb. olyan a valószínűsége, mint az amerikai álomnak."
    Milyen amerikai álomnak? A valószínűsége 100% ha hajlandó beletenni a munkát. Az, hogy valaki nem hajlandó megfizetni ennek az árát az más kérdés.
    Sok olyan ember van aki a nulláról a semmiből kezdte akár hajléktalanul és milliomos lett az USA-ban. Jah igen dolgozott is érte keményen és nem azzal foglalkozott, hogy akkor hogyan élt, hanem csak az érdekelte, hogy mit fog elérni.
    A Yale egyetemem is végeztek egy felmérést. Megkérdezték a végzős hallgatókat akik közül mindössze 3%-nak voltak konkrét céljaik, 10 vagy 20 év múlva ez a 3% többet keresett, mint a 97% összesen. Ők tudták, hogy mit akarnak és nem csak sodródtak az árral.

    "Akár azt gondolod, hogy meg tudod csinálni, akár azt, hogy nem mindenképp igazad van"
    Henry Ford

    A legtöbb ember az utóbbit gondolja magáról. Ennek semmi köze a valószínűséghez, ez az emberi gondolkodás következménye.
    Schwarzeneggert mindenki kinevette amikor arról beszélt, hogy Amerikába utazik és híres akcióhős lesz. Pedig egy senki volt előtte. Vagy Conrad Hiltont szintén kinevették, amikor arról beszélt, hogy neki egyszer saját szállodája lesz, pedig csak boy volt.
    Ezek az emberek tettek is azért, hogy elérjék amit el akarnak. A legtöbben meg TV-t lesnek vagy neteznek, amikor az ilyen beállítottságú emberek dolgoznak.
    Aztán meg azt kapják, hogy nekik szerencséjük volt. Aha szerencséjük, meg kidolgozták érte a belüket és tudták, hogy miért dolgoznak.

    Ez az egész pont olyan, mint a fogyókúra. Szinte már mindenkinek megfordult a fejében aki elhízott, hogy le kéne fogyni. Ebből egy részük eldönti, hogy fogyókúrába is kezd. Aztán ebből egy része eldönti, hogy sportolni is fog mellette. Aztán egy nagyon kis része végig is csinálja és tartós eredményt ér el. A legtöbben meg már ott feladják, hogy csak gondolatban csinálnak valamit, vagy amikor azt látja, hogy hát nehéz futni vagy biciklizni vagy bármi hasonlót csinálni. Inkább fogja magát és leül a TV vagy a net elé vagy elmegy sörözni a haverokkal. Vagyis ott folytatja ahol abbahagyta.

    Sajnos sok emberbe belenevelték, hogy ő nem képes valamire, meg bele ne fogjon valami újba, mert mi van ha kudarc éri.

    "Akarod mondani, szellemi szegénységből. Anyagiból maximum akkor, ha zseninek születtél és olyan magas szintű tudást el tudsz sajátítani ingyen és a saját nyelveden (vagy nyelvet tanulni szintén ingyen olyan magas szinten, hogy olyan magas szintű tudásanyagot sajátíts el azon az idegen nyelven, amiről a saját nyelveden sincs halvány fingod sem), amit később pénzre váltasz."

    Ahhoz, hogy valaki pénzt keressen nem kell feltétlen zseninek lennie, csak leleményesnek. Ehhez pedig nem kell magas iskolai végzettség. Ez a tipikus alkalmazotti gondolkodás, hogy a tudásomat és az időmet eladom egy olyan embernek akinek jobb esetben vállalkozói, vagy rosszabb esetben szintén alkalmazotti gondolkodása van és pénzt kapok érte.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz Penge_4 #18 üzenetére

    Ezeket alá tudod bármivel is támasztani vagy csak a te pesszimista világképedet tükrözi?

    Ezzel az 1:1000 aránnyal azt nem cáfoltad, hogy aki dolgozik az sikeres lesz. Mert aki nem lesz sikeres az általában mind feladja, ehhez a szerencsének semmi köze nincs.

    Igen, aki gyári munkás és úgy is gondolkodik és főleg cselekszik az sosem fog kinőlni ebből. De ezzel még mindig nem támasztottad alá az 1:1000 arányt.
    Inkább azt kell megnézni, hogy az az 1000 amit te állítasz mégis mit tett meg azért, hogy sikeres legyen. A sikertelen emberek ismérve, hogy a kezdeti nehézségeknél feladják a sikeresek meg nem.
    Az meg, hogy neked mi hihető az lényegtelen. Arról, hogy Hilton honnét kezdte vagy mondjuk Chris Gardner, arról tények vannak. Tudod ők is dolgoztak és éltek előtte valahol, vagyis vannak tanúk arra, hogy ők is csórók voltak.
    Ráadásul azt feltételezni, hogy aki gazdag lett az mind hazudik hmmmm.

    A sikeres emberek mindig valami célért cselekednek.
    Elég csak megnézni egy sportolóval készített interjút, az összes elmondja, hogy szinte semmi mással nem foglalkozott csak azzal, hogy mit akar elérni minden más másodlagos volt, a sikeres emberek szintén csak azzal vannak elfoglalva amit el akarnak érni, ezt vizualizálják újra és újra és ez ösztönzi őket cselekvésre, ehhez nem kell sokdiplomásnak vagy szuperzseninek lenni csak célt kell találni. Ezt a technikát már a 70-es évek óta a sportban is alkalmazzák.
    Ha egy gyári munkás talál egy célt és ezért hajlandó tenni is, akkor nem az fogja foglalkoztatni, hogy hány kudarc éri hanem csak az, hogy elérje a célját. Az, hogy a gyári munkás nem foglalkozik ilyennel ahhoz NULLA köze van a szerencsének.
    Vannak emberek akik többször csődbe mennek, de mégis újra kezdik és újra egy nagy vállalkozást építenek fel.

    Ennek köze nincs a szerencséhez, ehhez cselekedni kell. És ez bizony nem pénz kérdése. A pénzt úgyis megszerzi ha ez kell a céljához, aki el akarja érni. Amit a sikertelen emberek nem tesznek meg az az állandó cselekvés a cél érdekében.
    Az igaz, hogy van ami kimozdítja az embereket az akkori komfortzónájukból, de ez sem szerencse kérdése, hanem azon múlik, hogy az illető hogyan gondolkodik. Azt, hogy valaki hogyan gondolkodik azt még egyelőre nem tudják korlátozni szerencsére. Lásd Gamer című film.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák