Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz llaszlo #17 üzenetére

    "Milyen amerikai álomnak? A valószínűsége 100% ha hajlandó beletenni a munkát. Az, hogy valaki nem hajlandó megfizetni ennek az árát az más kérdés."

    Minden sikeres vállalkozóra számolj rá +999 másikat, aki nem volt sikeres. A torz, optimista szemlélet onnan adódik, hogy aki sikeres az köztudatban van. A sok sikertelen meg széles skálán mozog az öngyilkosságtól, alkoholizmuson át a szánalmas, nyomorúságos kis csóró életének tengetéséig. De nincsenek köztudatban. Maximum ha elég magasról buktak, amikor már előtte kerültek köztudatba. De ez ritka, mert a közhelyekkel ellentétben magasról már nem lehet akkorát esni. Kivéve ha valaki nettó hülye, Darwin-díjas állat de olyan meg magasra ritkán jut, hogy lenne honnan lejjebb esnie.

    "Sok olyan ember van aki a nulláról a semmiből kezdte akár hajléktalanul és milliomos lett az USA-ban."

    Aki megszedte magát az kicsit negatívan hazudik a múltjáról, mert sokkal imponálóbb az élet minden területén a karriertől a nőkön át az egyszerű "ez azért nem semmi" vélemény kiváltásáig az, ha az előtted álló öltönyös milliárdos mélyről küzdötte fel magát, mintha azt mondja, hogy "Hát, igazából egy nyálas kis izé voltam, aztán mikor apuci elzárta a pénzcsapot kibuktam az egyetemről mert rájöttem, hogy nem csak a bulizásból áll, de addigra már én voltam ott a hivatalos arc és utána összegründoltam egy vállalkozást, jól forgattam a lapokat, jókor voltam jó helyen és tessék. Ez az eredménye."

    "Megkérdezték a végzős hallgatókat akik közül mindössze 3%-nak voltak konkrét céljaik"

    Cseszheted a konkrét céljaidat, ha nincs pénz a megvalósításukhoz, és/vagy ha egyszerűen az élet keresztülhúzza a számításaidat. Egyébként tapasztalataim szerint pont az a durva az egészben, hogy a céltalan rétegnek pont azért jön össze egy csomó minden, mert szarik bele az egész életbe és a mának él. És csak félig lehet őket irigyelni, mert hiába jön össze nekik, amikor utána el is bukják az egészet pont emiatt az életszemléletük miatt.

    Aki meg megfontolt, óvatos és nem ugrik bele minden marhaságba az kezdőtőke hiányában kúrhatja az egészet.

    "A legtöbben meg TV-t lesnek vagy neteznek, amikor az ilyen beállítottságú emberek dolgoznak."

    Conrad Hilton valószínűleg havi 47 ezer forint szorgos kuporgatása mellett vásárolta meg magának a szállodát, amit végül szállodalánccá bővített. Aha... életszerű.

    "Sajnos sok emberbe belenevelték, hogy ő nem képes valamire, meg bele ne fogjon valami újba, mert mi van ha kudarc éri."

    Ezzel egyetértek. De attól még áll, amit mondtam. Attól, hogy vannak tényleg ennyire apatikus emberek még nem fog tudni a világ legoptimistább, legelhivatottabb embere sem a szarból várat építeni. Kivéve ha
    1. Zseninek születik és képes kamatoztatni is a tehetségét. Ha Einstein vagy Tesla Bangladesben születik akkor valószínűleg nem így lenne. De akkor sem, ha napjainkban egy gettóban valahol a nyócker közepén.

    2. Valami baromi nagy lökést kap az élettől. Nem csak pénzt, lehet akár egy tanára a sok közül, aki segítségére van, vagy akár csak egy szomszéd öregember a bölcsességeivel, egy barátnő aki múzsaként szolgál, akármi. De egy világ életében szar körülmények között élő, elmebeteg emberekkel körülvett gyártósori munkás nem fog spontán megvilágosodni, ha nincs ami ezt kiváltsa benne.

    És még ha meg is történik valami kiváltó hatás által, visszakanyarodnék a sikeres-sikertelen 1:1000-hez arányához. Baromi nagy szerencse kell ahhoz, hogy valaki mélyről tényleg magas szintre emelkedjen.

    Ezért is emeli piedesztálra ezt a dolgot a társadalom és ezért is kérkedik vele sok tehetős ember, hogy ő mélyebbről jött, mint valójában.

    De ha nem fogytál még ki a demagóg hasonlatokból felhozhatod azokat az elkényeztetett gazdagokat is, akik elbukják az egész családi vagyont, de nagyon jól tudod te is, hogy aki értelmes az a gazdag gyerekének is megtanítja az alázatot és szembesíti őt a szar, hányattatott körülményekkel, máskülönben nem lesz viszonyítási alapja és tényleg csak egy kis újgazdag pöts lesz belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák