Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz #82729984 #35 üzenetére

    Igen, írtam is, h kellene szabályozás. Csak ne a pénz beszedéséről szóljon (drónvizsga meg ilyen marhaságok), legyen esetleg egy elméleti teszt (szabályok ismerete, etc.), meg reg. díj és bejelentési kötelezettség ha X méterre van lakott területtől, akármitől. Csak jó magyar szokás szerint lesz egy regadó, meg extra vám, akármi a lényegi rész meg le lesz szarva... ;)

    Tanyámon reptetem, gyk. a fákra és a kutyáim idegeire vagyok veszélyes. Ezért nem fizetnék több ezer Ft-ot a semmire ezeknek a tolvajoknak.

    Csak zárójelbe: a 60-70 kmph-val közlekedő elektromos bicókat mikor fogják A1-be vagy segédmotorba sorolni? Bukó meg index nélkül, terrorizálva a bicósokat, autósokat közlekednek ezekkel a retkekkel. Szal. ha nekik lesz törvény, utána jöhetnek a drónok... szvsz ;]

    Légpistával azért szerencsés találat kell. Mittomén van 50-150 m-re, kavarja a levegőt, és masszív műa.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #82729984 #35 üzenetére

    Pártízezer Ft-ért kétlem, hogy kilós terheket cipelő cuccokat dobnának ki ebben az évtizedben, varázsmotorok kellenének hozzá. A drónpiac 99%-a a "jéé, repül!" fogyasztót célozza, amire bőven elég egy mobiltelót/kompakt fotógépet röppentő technika. Többhöz a kapcsolódó hobbikat (fotózás, videózás) is magasabb szinten kell űzni az átlag konzumidiótánál.

    Mindezek mellett nagyon kell az értelmes szabályozás, terület/személyvédelmi korlátozások. Amúgy kukkolás témában nem feltétlen a kilós teleobit cipelő fél kocsi méretű oktokopterektől tartanék, hanem pl egy picitől, ami észlelhetetlenül átrepül és ráül az egyik fád ágára egy hosszabb fókuszú bridge-el/lencsemoddolt gopróval. (persze ettől nagyon messze járnak még a civil drónok manőverezési és landolási képességei).

    Életvédelemnél se feltétlen kell az ember fejére 100m-ről lezuhanó gigakopterre gondolni, fentebb linkeltem hogy milyen durva, egész életre szóló sebet tud okozni egy nem védett propeller - ilyenre az amcsi 250g alsó határnál kisebb minik is képesek.

    Szvsz a sűrűn lakott területek (belváros, Balatonpart és hasonlók) felett, emberre potenciálisan veszélyes repüléseket csak vizsgáztatott drónnal vizsgázott pilótának engednék.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák