Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kikikirly #37 üzenetére

    Most se adják oda senkinen az F22-őt,

    Nehéz is lenne, hiszen bő tíz éve szétszedték a gyártósort... :(

    Ha jól tudom saját 5. generációs gép kifejlesztésén dolgoznak,kérdéses mikorra lesz belőle valami, győzik e finanszirozni stb.

    Egy kísérleti projektet futtatnak csak, a Mitsubishi X-2 Shinshin-t. Tavaly bejelentették, hogy nemzetközi partnert keresnek egy 5. generációs vadászgép kifejlesztéséhez, ehhez jelentkezett a LockheedMartin (velük együtt készült anno az F-2 japán vadászgép az F-16 alapjain), a NorthropGumman és BAe. Erről azóta újabbat én legalábbis nem hallottam, tehát konkrét szerződést sem kötöttek senkivel...

    Nem vagyok olyen experte a témába mint te,de igazuk lehet hogy nem teszik.

    Ez nézőpont kérdése, most az USAF például 80db F-15X/EX vadászgépet vásárol illetve cirka 370-380 F-16-ost akar teljesen felújítani és például a radarjaikat lecserélni AN/APG-83-ra (ami az F-35A-ban is van). Az ilyen lehetőségeket az biztosítja, hogy volt exportmegrendelés az elmúlt időszakban (Szaud-Arábia, Omán, Szingapúr, stb. részéről), így a gyártósorok nyitva maradtak. Ha ezen exportokra nem került volna sor, akkor most az USAF választhatna az F-35A és az F-35A között... :DDD

    Ha az F-22A gyártósorok nyitva maradtak volna mondjuk japán, ausztrál és izraeli megrendelések által, akkor adott esetben most az USAF gondolkozhatna abban, hogy egy fejlesztett F-22-est vásároljon.

    Egyfelől érthető, hogy aggódnak amiatt, hogy a technológiai titkokat ellopják (pl. a Japán-Amerikai SM-3 Block I. program anyagának egy része egy kínai feleséggel bíró japán tengerésztiszten keresztül szivárgott ki), másfelől ez egy kalkulálható kockázat (nem véletlen, hogy az export és a "hazai" gépek eltérnek apróságokban egymástól).

    Ma olvastam a legfrissebb Aranysasba a Nándorral készitett cikketek második részét, nagyon jó lett akárcsak az első. :)

    Köszönöm szépen! :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák