Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Fáraó #9 üzenetére

    Konkrétan... ismerősömnél éjjel betörtek a lakásába (egy környéken rendszeresen garázdálkodó banda), és a kapura néz egy biztonsági kamera a szomszédos épületről. Plusz, ellopták mobilját, amit bekapcsolva felejtettek, úgy, hogy másnap fel tudtam őket hívni (megállapítottam, hogy van kutyájuk :) ). A rendőrség nem tudott mindezzel mit kezdeni... a telefon helymeghatározásra nem volt joguk (állításuk szerint egyébként, de valószínűleg tényleg nem), a kamera felvétel kapcsán meg később azt mondták kb hogy "ja, az már úgysincs meg", ergo, gondolom meg sem próbálták megszerezni.

  • ddekany

    veterán

    válasz Fáraó #9 üzenetére

    "Az viszont tény, hogy az utcai videókamerák felszerelése csökkentette a bűnözést.
    Csak a szalagra felvett rosszfiúkat nem tudják még elkapni. :(("

    Ja, erre el is felejtettem reagálni... Ha lenne mindenkiben RFID és megfelelő regisztráló rendszer is lenne telepítve a városban (ami rögzíti az emberek koordinátáit, azaz hogy ki mikor hol volt), az utóbbi sem lenne gond, hiszen akkor vissza lehet nézni, ki volt adott koordinátán a felvétel készültekor. Betöréseknél dettó, kamera felvétel sem kell -- kik jártak a lakásodban abban az időtartományban amíg nem voltál otthon. Néhány év vagy évtized és az emberek akarni fogják ezt a rendszert, ott ahol az kisstílű bűnözés elviselhetlen mértékűre nőtt. Persze ha anélkül is elfogadják, akkor meg lehet a bűnözős szakaszt is úszni... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák