Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    Nagyon nem értek egyet az egésszel.

    1. Senki sem kötelezi a felhasználót, hogy Google appokat használjon. Nyugodtan telepíthet bárki bármit, ezért hívják operációs rendszernek.

    2. Az, hogy a Google előre telepít egy csomó mindent, a felhasználók kényelmét szolgálja. A nemi szervem tele lenne azzal, ha mindent egyesével kéne letöltenem a Play Store-ból.

    3. Ennyi erővel bárki perelhető bármiért. Pereljük be a Microsoftot, mert a Windowsba alapból be van építve a DirectX támogatás, az Internet Explorerről nem is beszélve. Pereljük be a Coca Cola Company-t, mert az üdítőiket csak palackkal együtt árulják. És mi van azokkal a VGA gyártókkal, akik saját tervezésű hűtéssel adják a videokártyáikat? Micsoda szemét árukapcsolás ez is!

    4. Engem személy szerint az előre telepített third-party appok sokkal jobban zavarnak, mint a Google termékei, amiket amúgy használok is. Például nemrég vettem egy Samsung mobilt, amire alapból fel volt telepítve egyebek között a Pizza.de nevű app. Minek akarnék én pizzát rendelni Németországba? Ráadásul hiába töröltem le, egy rendszerszintű szoftverfrissítéssel visszajött.

    Szerintem ez az egész csak egy "szóljunk be Amerikának" jellegű dolog, ami mostanában kezd nagyon népszerű lenni itt Európában. Csak tudnám, mire jó ez az egész.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz arty #59 üzenetére

    Nem értelek. Mi az elnyomás abban, hogy pár app alapból fel van telepítve a telefonra? :F

    "Vajon használnád-e a moslék hangoutsot, ha nem kapnád alapból?"

    Igen, napi szinten használom PC-n és mobilon is.

    "Ha írnál egy remek térképszoftvert, mennyien használnák a tiédet, amit külön le kell tölteni, miközben a gmaps ottvan eleve?"

    Amíg a Google Maps jól működik, és használható arra, amire nekem kell, addig nem támad fel bennem a vágy, hogy írjak helyette egy másik szoftvert. Ráadásul ennek a központosításnak megvan az az előnye, hogy a Google Maps az első hely, ahol egy cég hirdet, így gyakorlatilag minden megtalálható rajta. Arról nem is beszélve, hogy a Maps más Google szolgáltatásokkal is össze van kötve, így például a naptáramba beírt címekre azonnal rákereshetek, és már indulhat is a navigáció. Kényelmesebb így, mintha mindent magamnak kéne begépelnem, vagy copy+paste-elnem third-party appokból, amik sokkal kevesebb funkcionalitást, és integrációt nyújtanak.

    "igen, a verseny hiánya neked rossz"

    Ezzel egyetértek, de amíg van Microsoft és Apple, illetve egyéb, kisebb cégek, addig van verseny. Senki sem kötelez arra, hogy androidos mobilt vegyél. Ha meg már azt veszel, akkor gondolom azért teszed, mert az Androiddal, és/vagy a Google szolgáltatásaival elégedett vagy, használni akarod őket, illetve érdeklődsz irántuk. Ha pedig nem tetszik, akkor nem kötelező használni őket. Nyugodtan telepíthetsz mást, amikor csak akarsz. Ha ezt nem tehetnéd meg, az lenne az igazi elnyomás. Apropó... régebben, a klasszikus mobilok korában nem telepíthettél fel semmit. Be kellett érned azzal, ami a telefonhoz járt. Mai szemmel nézve akkor az is elnyomásnak számít? :U

    Nem értem ezt a mentalitást. Neked fontosabb az, hogy kismillió app legyen ugyanarra a feladatra, mint az, hogy az az egy, ami a mobilodon van, jól tegye a dolgát? :F

    (#61) Recon 010101: Felőlem aztán halálra is keresheti magát a reklámjaiból. Engem nem zavar, amíg az Android, és az alkalmazásai jól működnek, és kényelmesen használhatóak.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz arty #93 üzenetére

    Aha, a sok hozzá nem értő átlag user majd magának fogja pakolgatni az appokat. :U

    Továbbra is úgy gondolom, hogy akinek nem tetszik, az telepít magának mást, mint ahogy te is tetted. Akinek meg tetszik, vagy csak analfabéta az Androidhoz (mint ahogy a legtöbben azok), azoknak meg ott vannak a Google appok előre telepítve. Sokan meg lennének lőve azzal, ha maguknak kellene szöszmötölni az appokkal és a beállításokkal. Sokaknak fogalma sincs arról, hogy mit jelent az, hogy operációs rendszer. Én pl. csak az egész családom telefonbeállításaival foglalkozok, mert négyünk közül csak nekem van fogalmam arról, hogy mit csinálok. És ez nem azért van, mert mindenki sík hülye, hanem mert nem mindenkinek van affinitása hozzá. Vannak, akik csak telefonálni, meg facebookozni akarnak, és bizony ők vannak többségben.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák