Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz ddekany #31 üzenetére

    A csíkszélesség (és ezzel az áramköri elemek méretének) csökkentése már nem tesz lehetővé olyan mértékű órajelemelkedést (adott fogyasztás mellett), mint korábban (lassacskán azért emelkedik), arra viszont lehetőséget ad, hogy adott lapkaméretbe egyre több mag férjen bele.

    Bár ez egy ideig az egyszálas végrehajtás kárára volt, mert az összes magnak kellett osztozni az adott TDP-n, de a legújabb prociknál ez már nem gond, a turbó mód egyszálas terhelésnél egy mag órajelét növeli, a többit pedig lekapcsolja. (Vagy 2 aktívabb szál esetén 2 magra kapcsol a 4 helyett, stb.)

    A szilícium ezt tudja... Majd ha átállnak más anyagokra (amik drágábbak, így addig húzzák az átállást, amíg lehet, de hát ugye előbb-utóbb kénytelenek lesznek), valószínű újra komolyabban emelkedhet majd az órajel.

  • orbano

    félisten

    válasz ddekany #31 üzenetére

    de szerintem ez sem a tudomány korlátja, hanem szimplán gazdaságossági kérdés. szimpla evolúció: a magok számának növelésével is el lehet adni az újabb és újabb termékeket, és a magok számának növelése kifizetődőbb, mint az órajel emelkedés. ha valaki feltalálni egy olyan technológiát, amivel olcsóbban lehet órajelet emelni, mint a magok számát növelni, akkor meggyőznének nagyon hamar arról, hogy az 1 magos 10ghz-es proci mennyire jó, és hogy a többmagos korszak zsákutcába futott, mert blablabla.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák