Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    Én még mindig jobban bízok a saját adattárolóban.
    1. Ha elszáll a net, esetleg a gateway, akkor is elérhető marad a belső hálózaton.
    2. Bár nagyobb eséllyel száll el a saját adattároló a felhőszolgáltatóknál, a helyi informatikus azonnal meg tudja kezdeni a hibaelhárítást, esetleg a backupokból kinyerheti a halaszthatatlanul szükséges információt, míg ha a szolgáltatónál száll el a rendszer teljesen rájuk vagy utalva, lehet, hogy csak órák múlva férsz hozzá az adataidhoz.
    3. Ahhoz, hogy meg tudják szerezni az adataid konkrétan ellened indított, célzott támadás kell, ami lehet, hogy nem akkora erőfeszítés mint egy felhőszolgáltatót megtámadni, de a pontenciálisan megszerezhető értékes adatok mértéke lehet, hogy nem éri el a befektetett munkáét, míg a felhőszolgáltatótól megszerzett, gyakran több száz cég adataival hatványozottan megtérül a nagyobb befektetés.
    (3.5. Ha nem a közvetlen netre kötött gateway, szerver az adattároló egyben, hanem egy másik, a belső hálózaton lévő eszköz ami a szerverről közvetlen nem érhető el, akkor még nagyobb erőfeszítést igényel a támadás.)
    4. Úgy titkosítod ahogy akarod, akár on-the-fly, így ha meg is szerzik az adatokat a titkosítás feltörése még évekbe telhet, addigra az adatok nagyrésze elavul.

  • Dezsike

    tag

    válasz DeathAdder #41 üzenetére

    Itt nem átlag userekről van szó, hanem cégekről. Én otthon egy szimpla asztali gépben lévő 1 terás winyón tárolom az adataim, nincs backup. Bármikor elszállhat, de sokat nem veszítek vele, filmek, zenék, játékok vagy megvannak optikai adathordozón, vagy letölthetőek a netről (eredeti cuccokrol van szó, de a warezolt dolgok is könnyen pótolhatók), az ezer éves doksikért pedig nem kár. A cégeknél viszont értékes, üzleti szempontból fontos adatok vannak tárolva amit ha nem érsz el az komoly veszteség. Márpedig a bérelt vonallal is lehetnek problémák, a kábel elszakadásától kezdve a végberendezés meghibásodásán át a tervezett karbantartásig - teljes körzet szintű áramszünet esetén pedig hiába van szünetmentes tápod, esetleg generátorod, ha a szolgáltatónak nincs (pl. a UPC álandóan áramellátási problémára fogja a leállásokat akkor is, ha nálunk hónapok óta nincs áramkimaradás). Ha az előbb felsorolt esetek bármelyike bekövetkezik hiába van hiper-szuper biztonságos, agyon titkosított felhős tárhelyed, kitörölheted vele hátul, mivel esélyed sincs hozzáférni az adatokhoz, míg ha a helyi adattároló elszáll, ha a helyreállítás tovább is tart, a helyben tárolt backupból azonnal kinyerhető minden fontos információ. Természetesen sokba kerül mindez, valószínűleg egy átlagos felhős tárhely többszörösébe, de ahol az adatok hozzáférhetetlensége minden 10. percben egy helyi tárhely üzemeltetésének a költségébe kerül, ott ki fogják adni erre a pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák